Đăng Ký Đăng Nhập

10 Sposobiv Znajti Investora Dlya Svogo Startapu 1603

10 способів знайти інвестора для свого стартапу


ЛайфхакиВсе починається з вдалої бізнес-ідеї. Окрім того, важливо від початку обрати вірну стратегію, і допомогти в цьому може безкоштовний онлайн-курс «Стратегія=Ідея», автор якого, Андрій Федорів, має 16-річний досвід створення успішних брендів у «польових умовах». Отримати перших клієнтів допоможе курс «Як збільшити продажі. Пошук клієнтів».

Щоб навчитися знаходити фінансування для свого стартапу, варто прислухатися до порад західних підприємців – цей досвід може бути корисним для тих, хто планує виходити на зарубіжний ринок. 10 лайфхаків стартаперам пропонує інвестор, підприємець і бізнес-консультант Мюррей Ньюлендс (Murray Newlands).

Перед тим як розпочинати пошук інвесторів, переконайтеся, що ви вже маєте бізнес-план стартапу і знаєте, скільки коштів вам потрібно для запуску проекту й на що підуть ці гроші. Звертання з проханням про фінансування – для багатьох доволі стресовий крок, тож варто бути готовим до можливих труднощів заздалегідь.

 1. Платформи для запуску стартапів. На допомогу підприємцям-початківцям створено спеціальні платформи, які надають інформацію, дослідження й допомогу в усіх аспектах запуску нового проекту, включно зі спілкуванням з інвесторами. Наприклад, Startups.co пропонує зручний канал для ефективного пошуку інвесторів. На сьогодні у Startups.co вже 13,9 млн користувачів, це найбільше стартап-ком’юніті у світі, що пропонує унікальні можливості залучення інвесторів як для фінансування проекту, так і в ролі консультантів. Ще одна платформа, Gust.com, вже інвестувала $1,8 млн у різні стартапи.
 2. Мережа бізнес-ангелів. Перевага «ангельського» інвестування в тому, що вам не просто дають гроші, але й буквально стежать за кожним кроком, підказують і направляють, а головне – діляться контактами та вводять у ділове коло. Розпочати пошук такого інвестора можна на платформах Funded.com, Angel Capital Association, Angel Investment Network, де представлені тисячі інвесторів й описані типи інвестицій.
 3. Краудфандингові сайти. Де знайти найнесподіванішого, нестандартного інвестора – знають на краудфандингових платформах. Від широкого інтернет-загалу, коли звичайні користувачі підтримують цікаві для них проекти (сайти типу Kickstarter, Pererbackers і Indiegogo), до філантропів, що шукають тих, хто допоміг би їм здійснити їхню давню мрію (RocketHub). Ще є акредитовані інвестори, які полюють за новими ідеями, – наприклад, OurCrowd.

  У кожного краудфандингового сайту своя специфіка і свій спосіб залучення інвесторів, тож уважно вивчіть усі варіанти, щоб обрати найбільш відповідний до вашої стратегії.
 4. Бізнес-інкубатори і акселератори. Ваш стартап – це ваша дитина, і піклуватися про неї треба відповідно. Якщо хочете, щоб проект зростав і процвітав, розгляньте варіант співпраці з інкубатором чи акселератором. Подібні інвестори зазвичай хочуть брати активну участь у реалізації вашої ідеї, вони зацікавлені перетворити її на життєздатну бізнес-модель і готові надати для цього кошти.

  Дуже часто подібні інкубатори й акселератори пропонують приміщення для роботи у власному офісі, щоб було зручніше разом працювати над проектом. Оскільки в тому ж просторі працюють й інші стартапи, ви отримуєте можливість обмінюватися ідеями та знаходити нестандартні способи вирішення задач. Знайти найближчий бізнес-інкубатор (у США. – Ред.) можна в довіднику Business Incubation Association (NBIA).

  Стартап-акселератори, такі як 500Startups, TechStars і Ycombinator, пропонують консультації, невеликий стартовий капітал, доступ до інших інвесторів у власній мережі.
 5. Small Business Administration. Офіційна підтримка також варта уваги – щороку з’являються все нові цікаві програми для стимулювання зростання економіки. Тут можна знайти невеликі позики чи гранти, проте не треба сподіватися, що заради вашого бізнесу офіційні органи ризикуватимуть чи суттєво втручатимуться.

 6. Соцмережі професіоналів. Усім відома соціальна мережа LinkedIn, де все ще знаходять інвесторів. Окрім неї, є багато професійних мереж, де можна перетнутися з потенційними інвесторами у своїй індустрії. Багато з цих сайтів готові навіть зв’язати вас з інвесторами з інших країн, які хочуть включитися до глобального бізнес-простору, причому навіть готові доставити вашу продукцію до своєї країни. З таких соцмереж варто назвати EFactor, Xing, Plaxo, Startup Nation, Cofoundr і Meetup.
 7. Ринок прямих інвестицій. Іноді надійніше обрати довший шлях і звернутися до фірми, що спеціалізується на прямих інвестиціях. Причому обсяг цих інвестицій може бути від декількох тисяч до мільйонів – залежить від того потенціалу, який побачать у вашому проекті. Мета таких компаній у даному разі – продати свою частку за декілька років після інвестування й таким чином отримати прибуток від розвитку стартапу. Згідно з даними мережі Private Equity Network, компанії прямого інвестування вклали за рік $347 млн у 2100 американських компаній.
 8. Платформи онлайн-кредитів. Все суворіші обмеження щодо отримання банківських кредитів призводять до того, що стартапу виявляється значно легше залучити кошти з альтернативних фондів – наприклад, на онлайн-платформах, що виконують ті самі функції, що й банки. Це можуть бути P2P сайти, нетрадиційні фонди, великі інвестори, які готові допомогти малому бізнесу й отримати прибуток від умов кредиту. Добре себе зарекомендували такі платформи, як Posper, TrustLeaf, Ondeck і Lending Club.
 9. Ведення маркетингу самостійно. Без маркетингу комерційний успіх неможливий, тоді як успішний маркетинг, якщо ви веде його самі і робите частиною свого особистого бренду, дозволить не лише зекономити попервах, але й привернути увагу серйозних інвесторів. Вам треба позиціонувати себе на особистому сайті, у соцмережах, у гостьових постах у авторитетних блогах, у спілкуванні на Quora і в традиційних медіа в тому числі.
 10. Друзі й родина. Знайти інвестора в одному з друзів чи родичів достатньо просто, бо ці люди давно вас знають і вірять у вас. Найпослідовніша і найпристрасніша підтримка зазвичай іде з близького кола спілкування. Пам’ятайте лише, що, користуючись цим каналом допомоги, слід розділяти особисте та професійне спілкування. Для цього записуйте всі умови і обов’язково озвучуйте можливий ризик. Переконайтеся, що близькі люди розуміють: вони можуть втратити власні кошти. Намагайтеся не ризикувати втратою близьких чи друзів через різні погляди на інвестиції.

Не розчаровуйтеся, якщо ви не отримуєте цікавих пропозицій від інвесторів чи вам жорстко відмовили, навіть декілька разів поспіль. Все це лише означає, що ви поки не знайшли інвестора, який повністю відповідав би вашим цілям і потребам. Пробуйте знову й знову, поки не знайдете свій ідеальний варіант.

via Forbes.com