Đăng Ký Đăng Nhập

11 Oznak Xorobroi Lyudini 1419

11 ознак хороброї людини


ЛайфхакиДля прориву в бізнесі та особистому житті треба розвинути в собі хоробрість. Багато хто вважає, що хоробрість – це просто відсутність страху чи фізичне подолання перешкод. Однак перш за все хоробрість – це вміння переступити через страх. Саме тому вона є ключовою складовою успіху в бізнесі й підприємництві. Пробувати впроваджувати те, до чого інші бояться підступитися, йти за власним баченням попри думку оточення, зберігати власні переконання, особливо якщо вони непопулярні, чи просто робити як треба, хоча є інші, простіші варіанти, – все це форми прояву хоробрості. Про правила життя по-дорослому й усвідомленість – спеціальні курси від Анни Принц.

Джефф Хейден (Jeff Haden) пропонує перелік 11 якостей по-справжньому хороброї людини – можна обрати ті, яких бракує, і розвинути для досягнення більшого успіху.

Отже, ви дійсно хоробра людина, якщо…

1. Ви достатньо хоробрі, щоб повірити в неймовірне

Більшість людей намагаються отримати те, що найбільш доступне, тому формують свій розвиток поступально, по висхідній, не замахуються на масштабні й недосяжні цілі. Видимий горизонт дає відчуття безпеки. Чому так? Тому що тоді менша ймовірність програшу, втрати авторитету й довіри.

Однак є люди, які очікують більшого як від себе, так і від інших. І вони не обмежуються очікуванням, вони показують решті, як можна прагнути більшого й отримати бажане. І якщо ви не проти, ці сміливці візьмуть вас з собою у захопливу подорож за горизонт.

2. Ви достатньо хоробрі, щоб бути терплячим

Коли довго триває чорна смуга, здається, що кинути все чи змінити проект – найпростіший вихід. Треба мати достатню хоробрість, щоб терпляче вести свою лінію, вірити в себе, демонструвати людям, що віриш у них. Терпіння до інших – це ще й ознака підтримки, небайдужості.

І коли ви дійсно піклуєтеся про людей навколо, вони, навіть якщо і просять вас усе кинути, все-таки можуть робити такі речі, які здивують усіх, у тому числі ваших послідовників.

3. У вас вистачає хоробрості казати «ні»

Можливо, вам не вистачить хоробрості сказати «ні» $3 млн готівкою, однак у вас має виходити відповісти відмовою на вимогу надати незручну для вас послугу, посягання на ваш час чи спробу використати вас у чужих інтересах.

Говорити «так» доволі легко. Відмовляти, коли ви знаєте, що пізніше пожалкуєте про згоду, набагато складніше – однак це найкраще, що ви можете зробити для себе і для того, хто просить.

4. Ви достатньо хоробрі для непопулярної позиції

Багато хто намагається виділятися зовнішніми атрибутами: одягом, інтересами чи публічною підтримкою популярних ініціатив. Ті, для кого таке ранжування має цінність, дещо підозріло ставляться до людей з іншими інтересами. Необхідна особлива хоробрість, щоб не лише вести свою лінію, але й надихати інших на досягнення значущих саме для них цілей.

5. Вам вистачає хоробрості звернутися по допомогу

Ніхто не має достатньо можливостей впоратися з усім лише власноруч. Навіть найенергійніші й талановиті люди досягли успіху завдяки колективним зусиллям. І все ж досі багато хто боїться звертатися по допомогу.

Прохання допомогти демонструє вашу вразливість. Водночас це свідчить про повагу і готовність слухати. Усі ці риси властиві кожному великому лідерові. Може, саме тому так мало справжніх лідерів?..

6. Ви достатньо хоробрі, щоб демонструвати справжні емоції

Професійний і відсторонений підхід – це найпростіше. А от діяти професійно і при цьому демонструвати справжні емоції – це вимагає особливої хоробрості. Щире хвилювання, захоплення чи розчарування як у собі, так і в інших допомагають і вам, і оточенню залишатися людьми і не перетворюватися на роботів.

7. Ви достатньо хоробрі, щоб пробачати

Коли ваш працівник припускається помилки, особливо якщо це старший співробітник, легше за все надалі сприймати цю людину крізь призму її помилки. Але одна помилка, одна слабкість, одна невдача – це лише частка його особистості. Легше за все звільнити, покарати, образитися, але набагато важче відступити, відкласти вбік помилку та сфокусуватися на тому, що всі ми люди. Пробачити – це чудово, а забути – ще краще.

8. Вам вистачає хоробрості продовжувати свою справу

Надихатися ідеєю – просто. Куди складніше зберігати їй вірність, коли невдачі на шляху йдуть одна за одною. Особливо якщо всі навкруги впевнені, що вам час відмовитися від свого вибору. Щоденно через сумніви, невпевненість чи невдачі багато людей кидають почате.

Хоробрість у тому, щоб вийти назустріч невідомості та страху поразки. Якби ми частіше довіряли своїй інтуїції, йшли за своїми переконаннями, були готові долати всі обставини – набагато більше ідей було б втілено.

9. Ви достатньо хоробрі, щоб керувати своїм авторитетом, а не посадою

Кожен керівник має певну перевагу – посада надає йому право направляти, приймати рішення, організовувати, інструктувати та стежити за дисципліною. Справжній лідер керує не за допомогою гучного титулу, а силою своєї особистості, своєю харизмою й авторитетом.

10. Ви настільки хоробрі, що готові досягати успіху в команді

Визначні команди створюються людьми, які знають свою роль у колективі, вміють відмовитися від особистих цілей і переваг, з готовністю допомагають іншим, тими, хто перш за все цінує успіх команди. Успішна бізнес-команда з’являється тоді, коли талановиті люди готові чимось пожертвувати, щоб решта були щасливі й успішні.

Хоробрість у тому, щоб відповісти «так» на запитання «Чи готові ви до того, що ваше щастя залежатиме від успіхів інших?».

11. Ви достатньо хоробрі, щоб попросити вибачення

Всі ми робимо помилки (навіть якщо просто втручаємося в особистий простір), і кожному є за що попросити вибачення: слова, дії, неуважність, невміння включитися в процес чи надати підтримку. Однак, щоб визнати неправоту, сказати «Прошу вибачення!» і при цьому не намагатися перекласти частину провини на іншого, – потрібна справжня хоробрість. 

via Inc.com