Підприємець Джон Ремптон (John Rampton) – гуру онлайн-маркетинга, названий одним із 10 провідних експертів світу в галузі PPC (pay per click, рекламне просування з оплатою за кліки). Як маркетолог він консультує компанії в Сан-Франциско.
Джон Ремптон спілкується з багатьма підприємцями – які щойно досягли успіху і які давно є лідерами галузі, а також які ніяк не виб’ються в топ. Яких саме помилок припускають останні, Джон Ремптон
Я ставав мільйонером тричі за своє життя. Вперше побачивши $1 000 000 на власному банківському рахунку, я мало не зомлів. Звісно, як маркетолог, я підозрював про стан свого рахунку, та все одно вигляд цієї цифри вразив мене.
Стати мільйонером не так складно, як ви можете думати. Самовідданості, терпіння й уваги цілком достатньо. Якщо я зміг це зробити, зможе кожен.
Найважче з цього, як легко здогадатися, – отримати перший мільйон. Наступні самі пливуть до рук. Чому ж так важко добитися першої цифри з шістьма нулями? Багато людей наближуються до неї впритул, та все одно не досягають. З мого досвіду, зазвичай їм заважають одна чи кілька з цих перешкод.
Як довів Наполеон Хілл ще 1937 року в культовій книзі «Думай і багатій», багаті люди мислять інакше, ніж пересічна людина. В наступному столітті, 2010 року Стів Сіболд випустив бестселер «Як думають багаті», що базується на 25-річному досвіді консультацій і підприємництва й опитуванні 1200 найбагатших людей світу. Хілл і Сіболд зійшлися у своїх висновках.
Отже, як думають багаті (і не думають бідні):
Отже, щоб наблизитися до свого мільйона, слід почати думати правильно.
Ось один з найважливіших і найцінніших уроків, які я отримав від життя: не існує нічого досконалого. Що раніше ви це визнаєте, то швидше почнете рухатися вперед замість тупцяння на місці.
Якщо ви починаєте свій бізнес і витрачаєте багато часу на вдосконалення продукту або послуги, пам’ятайте: в цей момент ваші конкуренти заповнюють ринок і забирають ваших потенційних клієнтів. Не соромтеся експериментувати. Виходьте на ринок щойно зможете. Вдосконалюватися можна в процесі окопування на ринку й отримання прибутку.
Поки ви вдосконалюєте продукт або послугу, ваші конкуренти заповнюють ринок і забирають ваших потенційних клієнтів
Ви щойно отримали шестизначний чек. Є спокуса зайти в найближчий автосалон і купити розкішний автомобіль. Та насправді багаті люди вміють жити невибагливо і не витрачати все зароблене. Багато успішних підприємців, таких як Воррен Баффетт, мешкають у скромних будинках і їздять на практичних авто.
Хоча багаті плекають безумовно сміливі мрії, вони встановлюють чіткі реалістичні очікування. Звісно, вони не розраховують стати мільйонерами за одну ніч і готові до тяжкої роботи і терпіння, поки мету буде досягнуто.
Будь-який марафонець скаже, що ви не можете пробігти 40 км без тривалої підготовки. Слід продумати не лише мету, але й етапи її досягнення, скерування й наслідки кожної дії.
Очевидно, є певний сенс у пошуку наставника і читання мудрих порад від тих, хто добився успіху. Та річ у тому, що їхній рецепт може не спрацювати для вас. Наприклад, запуск компанії типу Apple або Microsoft сьогодні просто неможливий. Отже, повторення крок за кроком шляху Джобса чи Гейтса до успіху жодним чином не допоможе розширити клієнтську базу вашої компанії з прибирання.
Аналізуйте, що працює саме для вас і вашого бізнесу і як добиваються успіху конкретно в цій галузі.
Повторення шляху Джобса чи Гейтса жодним чином не допоможе розширити клієнтську базу вашої компанії з прибирання
Кредитні карти зручні й корисні в бізнесі, особливо якщо вам треба інвестувати в справу або закупити партію сировини. Доти, доки ви розсудливо користуєтеся цією можливістю. Взяти кредит за карткою спокусливо легко, але це означає влізання в борги, тож усі ризики мають бути прораховані. Адже може статися так, що замість розвитку бізнесу ви будете зайняті погашенням кредиту на картці за дуже високими відсотками.
Необхідне вміння для досягнення успіху – здатність заглядати наперед, оцінювати широку перспективу, поетапно планувати майбутнє. Мільйонери знають, куди їм слід рухатися і які дії приведуть до успіху. Це дозволяє передбачати перешкоди і мати готовий план для вирішення проблем.
Якщо ви починаєте бізнес, слід мати довготерміновий план із зазначенням, як ви будете залучати й утримувати клієнтів, чим відрізнятиметеся від конкурентів.
Багата людина не гаятиме час на спілкування з неправильними людьми. Йдеться в першу чергу про скептиків і песимістів, які наводять безліч аргументів, чому ви не можете досягти своєї мрії. Також відсікайте людей, які використовують ваш успіх у своїх інтересах.
Натомість успішні люди проводять час з однодумцями, діляться ідеями, заряджаються енергією й обговорюють своє дивовижне майбутнє. Вони завжди будують свій бренд.
Навіть якщо ви майстер на всі руки, неможливо зробити все на власний розсуд. Припустимо, ви щойно запустили стартап – в першу чергу слід найняти талановитих працівників, які будуть сильнішими за вас у вузькофаховому напрямку. Працівники мають посилювати вас і страхувати в тому, в чому ви недостатньо компетентні.
Дізнайтеся, як віддавати на аутсорсинг і делегувати завдання, які інші зроблять краще, ніж ви. Це є одним із секретів, про який рідко згадують підприємці, але який неймовірно важливий для зростання бізнесу.
Делегуйте завдання, які інші зроблять краще, ніж ви. Про цей секрет рідко згадують підприємці, але він неймовірно важливий для зростання бізнесу
Робите ви інвестиції або починаєте бізнес, час і місце вирішують все – і цим слід користатися.
Візьмімо, наприклад, Райана Грейвса. 2010 року він просто написав у твіті Тревіса Каланіка «найміть мене» і став першим працівником Uber. Зараз він СЕО компанії і має $1,4 млрд. Не мрійте, а користайтеся можливостями, які відкриваються просто перед вами.
Яка найскладніша перешкода стоїть між вами і першим мільйоном? Ймовірно, той факт, що ви не вірите в себе. Замість довіритися інтуїції та почати діяти, ви чекаєте знаків долі й схвалення від сторонніх людей.
Дейл Карнегі якось сказав: «Бездіяльність породжує сумнів і страх. Дія породжує впевненість і сміливість. Якщо ви хочете перемогти страх, не треба сидіти вдома і думати про це. Вийдіть на вулицю і почніть щось робити».
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!