Đăng Ký Đăng Nhập

12 Lajfxakiv Dlya Efektivnogo Menedzhmentu 1883

12 лайфхаків для ефективного менеджменту


ЛайфхакиВміння розбиратися в людях, давати їм завдання, які відповідали б їхнім можливостям і потребам, добиватися якісного виконання – головні складові хорошого менеджера. Що можна до цього додати? Підприємці з Young Enterpreneur Council (YEC), спираючись на власний досвід, назвали наступні важливі для менеджменту якості (via).

1. Позбудьтеся демотиваторів. «Важливіше за всі способи мотивації працівників – знайти й усунути чинники, які потенційно демотивують. Це може бути надмірне завантаження адміністративною роботою, недостатній прояв вдячності, нечітка кар’єрна перспектива, а може, проблеми в особистому житті. Що б це не було, знайдіть негативний фактор і позбудьтеся його. Це й буде найкращою мотивацією», – Фінн Келлі, We Love Numbers.    

2. Давайте зворотній зв’язок якомога частіше. «Я виявила, що типовий щорічний звіт – це безнадійна спроба для керівника вскочити в потяг, що відходить, а для підлеглих – важкий тягар складних для розуміння фактів. Тому ми з командою перейшли на регулярний обмін звітами. Впродовж минулого року чудові результати показала система коротких щотижневих звітів від кожного працівника. Це забирає менше 5 хвилин, але надає можливість коригувати напрямок руху, і це виправдовує таку частоту», – Ель Каплан, LexON Capital.

3. Делегуйте і спеціалізуйтеся. «Коли ви підприємець-початківець, вам неминуче доводиться бути на всі руки майстром. Однак незабаром ви обов’язково виявите, що з певними завданнями інші можуть впоратися краще. Ефективні менеджери знають, як зі зростанням компанії «звільнити себе» з тих чи інших позицій, передавши виконання обов’язків фахівцям, здатним впоратися з ними на відмінно», – Шарам Фуладгар-Мерсе, AirPR.

4. Зізнавайтеся в тому, що не знаєте відповідь. «Колись я відповідав на всі запитання в режимі реального часу. На практиці це призводило до того, що на прийняття рішень впливало моє відчуття. Минулого року я вповільнив темп у тих випадках, коли працівник приходив зі складною проблемою. Навіть якщо я був впевнений у відповіді, я казав: «Дякую за важливе запитання. Наразі я не готовий відповісти, але я повернуся до цієї теми сьогодні трохи пізніше». Такий підхід дозволяє виграти час для додаткового дослідження з питання і точнішої відповіді», – Аарон Шварц, ModifyWatches.com.

5. Спілкуйтеся з працівниками напряму. «Моя команда звикла, що я можу в будь-який момент підійти і без зайвих церемоній дати пораду чи поставити запитання з поточного завдання. Оскільки я не маю часу на довгі роздуми, приймаючи більшість рішень, то і пряма комунікація стала звичною», – Ніколь Мюноз, Start Ranking Now.

6. Співчуття й терпіння. «Для мене бути ефективним менеджером означає проявляти емпатію й терпіння. Емпатія дозволяє краще розуміти та позиціонувати цілі компанії у їх застосуванні індивідуально до кожного члена команди, щоб домогтися максимальної віддачі й концентрації. Терпіння розширює простір для зростання кожного працівника, при тому що зберігається необхідність ставити й домагатися досягнення доступних, вимірюваних, конкретних, обмежених у часі цілей», – Енді Каруза, FenSens.

7. Тримайте руку на пульсі. «Я приділяю увагу членам команди, навіть якщо вони не звертаються до мене безпосередньо. Я стежу за датами, які працівники проставляють у спільному календарі, переглядаю розклад кожного, звертаю увагу на роботу і її результати. Якщо я бачу, що хтось зробив винятково добру роботу, то знаходжу можливість висловити своє захоплення. Скажу за досвідом: це мотивує найкраще, і результати перевершують усі очікування», – Джеред Браун, Hubstaff

8. Постійно ознайомлюйте команду з новинами компанії. «Ми в GumGum постійно проводимо загальні збори, на яких я ділюся всіма оновленнями, досягненнями, тими викликами, що стоять перед командою, а також планами на наступний квартал. Окрім того, я відповідаю всім на будь-які запитання. Такі зустрічі допомагають нам відчути єдність, покращити розуміння того, хто ми і в якому напрямку рухаємося», – Офір Танз, GumGum.

9. Ставте вимірні цілі. «Найкраще наше досягнення в менеджменті – постановка команді 100% вимірних цілей. Завдяки такому підходу легше стежити за виконанням, кожен знає свою задачу й після завершення відчуває свою причетність», – Пітер Бойд, PaperStreet.

10. Делегуйте повноваження. Надання частини управлінських функцій своїм підлеглим – найкращий спосіб виростити лідерів всередині компанії. Якщо ви постійно все берете на себе і розпорошуєтеся по малих завданнях, ваші працівники ніколи не отримають достатньо досвіду для того, щоб почати працювати автономно. Коли ж ви надаватимете працівникам можливість зростати вище їхньої теперішньої позиції, це стимулюватиме вдосконалювати свої вміння, а бізнес зростатиме», – Арон Сасман, TheSquareFoot.

11. Подолання перешкод об’єднує. «Ми постійно намагаємося вдосконалити наші робочі процеси та прискорити виконання задач. Для кращого розуміння моєї команди і нашого клієнта мені допомагає «польовий досвід»: занурення до виру продажів, операцій, дзвінків. Так я наочно бачу перешкоди, які виникають перед командами з продажів і управління, більше дізнаюся про наших клієнтів, і це допомагає мені приймати кращі рішення для всієї компанії», – Дженіфер Меллон, Trustify.

12. Відокремлюйте емоції від прийняття рішень. «Відсторонена відносно членів команди позиція дозволяє мені отримувати більше інформації та обирати більш зважені рішення щодо стандартів і графіку роботи компанії. Коли емоції не впливають на прийняття рішення, виграють усі. Часто наші особисті взаємини з підлеглими послаблюють гостроту сприйняття та здатність розпізнати виникнення проблем і переадресувати їх розв’язання без зайвих реверансів», – Блер Томас, First American Merchant.

Таким чином, ідеальний менеджер має одночасно бути відстороненим і співчутливим, контролювати і давати свободу, вникати в деталі й делегувати повноваження – з цих часом протилежних якостей кожен може обрати те, що пасує саме для його бізнесу, чи поєднувати різні методи за необхідністю.