14 способів вийти із зони комфорту і змінити своє життя
Лайфхаки
Комфортне життя означає автоматизацію багатьох процесів, прив’язаність до певних ритуалів і в наслідку – залежність від своїх звичок, нестачу креативу, зупинку в русі вперед. Повернути собі дитячу безпосередність сприйняття, мотивацію до постійного розвитку допоможуть прості на перший погляд прийоми. Їхня мета – вивести ненадовго із зони комфорту і тим самим розсунути межі можливого. Поради варто сприймати з гумором і використовувати з обачністю, усвідомлюючи можливі наслідки.
Якщо немає бажання ризикувати, можна обрати перевірені методики покращення свого життя, наприклад, поради щодо створення корисних звичок і боротьби зі шкідливими у спеціальному курсі «Менеджмент звичок» від Олени Бурдейної або способи самопізнання і правила життя по-дорослому від Анни Принц.
Як вийти із зони комфорту й почати рости над собою?
Ставте все під сумнів. Якщо якесь твердження здається чи подається як беззаперечне, це вже привід запитати «Чому?».
Будьте чесними. У світі, де більшість або бреше, або недоговорює, це найкоротший шлях до виходу із зони комфорту. Можете відразу написати всім своїм знайомим, що ви про них думаєте, добре чи погане, і чекати наслідків – вони обов’язково стануться. Зміни в житті гарантовані.
Медитуйте. Для тих, хто весь час дивиться на годинник, медитація – доволі стресовий спосіб проведення часу. А це означає, що саме вони мають її випробувати, щоб змінити своє життя.
Прокидайтеся в рекордно ранній час. На світанку чи до сходу сонця, поки всі сплять, навкруги тиша – ідеальні умови для роботи чи занять.
Займіться творчістю. Будь-який креатив – це завжди вихід за межі звичного. Більшість лише планують зайнятися тим чи іншим творчим хобі, а насправді проводять вечори перед телевізором. Можливо, їх зупиняє лінь і паралізує страх невдачі чи осуду. Ті ж, хто наважиться, будуть здивовані, як під впливом творчості зміняться мислення і життєвий тонус.
Ведіть облік усіх витрат. Рахувати кожну копійку – доволі стресова справа, як і платити готівкою. Якщо об’єднати обидва стресові фактори, можна далеко просунутися в щоденній економії. Для повноти відчуттів ведіть облік у паперовому зошиті кульковою ручкою, і тоді половини витрат вдасться уникнути.
Благодійність. Будь-які суспільно значимі роботи на добровільній основі означають відмову від частки свого «Я» заради загального блага. Попервах це доволі складно, але потім дає нове відчуття причетності.
Стежте за тим, що ви їсте. Записувати все, що ви з’їли впродовж дня, нуднувато, проте в результаті можна чітко побачити, наскільки мало дійсно потрібних продуктів потрапляє до організму і як часто вони замінюються надлишком цукру чи жиру.
Їжте лише корисні продукти. Логічним продовженням попереднього пункту є порада бути перебірливішим у складанні раціону. Ще краще – готувати їжу самостійно, щоб не сумніватися в її походженні та інгредієнтах.
Виступайте публічно. Звучить для багатьох моторошно, і здається, що вам точно не доведеться виступати перед великою аудиторією. Однак ніхто не знає, які сюрпризи можливі в майбутньому, тож пробувати починайте просто зараз. До речі, дієву допомогу в опануванні мистецтва публічних виступів надасть курс Олени Жаворонкової «ОРАТОРій для чайників».
Спілкуйтеся з незнайомими людьми. Не наважуєтеся звернутися до того, чиєю увагою дуже зацікавлені? Спочатку тренуйтеся в спілкуванні, звертаючись до незнайомців. Вчіться підтримувати нейтральну розмову, жартувати й говорити компліменти. В нагороду отримаєте зростання самооцінки й, можливо, нових друзів.
Залиште в спокої свій телефон. Скільки разів на годину ви перевіряєте повідомлення в телефоні? Як часто просиджуєте в кафе, не підводячи голови від екрану? Цифровий детокс необхідний, якщо ви плануєте стати креативною й комунікабельною людиною.
Вдосконалюйте за один раз лишу одну навичку. Можливо, начитавшись корисних порад, ви захочете поліпшити все відразу. Однак для справжнього прогресу краще сконцентруватися на чомусь одному, довести вміння до бажаного рівня і потім переходити до наступного. Сучасній мультизадачній людині це може видатися дискомфортним – ще один привід додати цю пораду до даного переліку.
Досягніть практично неможливого. Найнадійніший спосіб вийти із зони комфорту – поставити собі мету, якої важко досягти, і все-таки прийти до неї. Варто визначити часові межі, наприклад, одна суперзадача на рік. Ви побачите, як у процесі наближення до мети у вашому мисленні, поведінці, навіть у фізіології відбуватимуться неймовірні зміни – ви почуватиметеся непереможним. Ну а після досягнення бажаного можна планувати щось нове, поступово піднімаючи планку.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!