Đăng Ký Đăng Nhập

15 Uspishnix Marketingovix Strategij 2511

15 успішних маркетингових стратегій


Лайфхаки

В пошуку нових ідей в маркетингу варто звернути увагу на успішний досвід нестандартного просування у зарубіжних компаній.



Запуск, розвиток і підтримка маркетингової кампанії забирають багато часу і зусиль, вимагають знання цільової аудиторії і маркетингових трендів. При тому бувають моменти, коли найкрутіші маркетологи-аналітики натикаються на стіну – не вистачає свіжих ідей, щоб обійти конкурентів. Мюрей Ньюлендс, інвестор, аналітик, консультант стартапів і підприємець, ділиться в Inc.com своїми порадами з розвитку маркетингової стратегії.

1. Кооперуйтеся з однодумцями

Співробітництво у маркетингу завжди дає багато переваг в запуску і оживленні маркетингової кампанії. Для новачків на старті дуже важливо робити найкращий контент, і в цьому допомагає кооперація з іншими. Окрім того маркетингове партнерство допомагає зекономити бюджет, швидше побачити успіх, отримати нову аудиторію.

Так, наприклад, компанія Half.com, до того, як її купила eBay, умовила місто Халфвей, штат Орегон, змінити назву на Half.com. В результаті місто опинилося у центрі уваги, особливо серед компаній, що орендують підручники, і потім доменне ім’я було продане за $300 мільйонів. Ще один приклад – відома компанія Converse об’єдналася з компанією Guitar Center, й вони разом заснували студію звукозапису Rubber Tracks, де будь-хто за бажанням міг безкоштовно записати музику своєї групи. В результаті компанія Converse отримала нових відданих фанів, а Guitar Center додаткову рекламу завдяки серії публікацій музичних і промо-кліпів на YouTube.

2. Використовуйте контент, який створюють користувачі (UGC)

Контент від ваших користувачів, відомий як user generated content, вже сьогодні складає 30% всього медіаконтенту, який споживають самі користувачі генерації міленіалів. При цьому саме контент від однолітків впливає на їх рішення про покупку в більшості випадків.

Щоб активувати цей канал, стимулюйте ваших клієнтів ділитися своїми історіями (кампанія Estee Lauder з боротьби з раком?), обмінюватися ідеями (майданчик від Salesforce), надавайте їм інструменти, щоб вони самі створювали для вас рекламу (кампанія користувацьких відеороликів Nissan #VersaVid, див. нижче ролики переможців) чи гумористичний контент (конкурс селфі #Burnselfie гострих чипсів Doritos Roulette).

3. Співробітничайте з лідерами

Впливові у своїй спільноті люди або лідери громадської думки можуть власним прикладом значно збільшити ваші продажі. Треба бути в постійному контакті з топовими блогерами вашого сегменту, стимулювати їх ділитися вашими постами, публікувати відгуки, користувацький контент з вашим брендом, як мінімум – світлини в Інстаграмі. Для багатьох знаменитостей це давно стало прибутковим бізнесом, але є і добра новина для маркетологів і просто популярних блогерів: відгуку пересічної людини довіряють більше, приймаючи рішення про покупку.

4. Допоможіть клієнтам вирішити їх проблему

Ви у бізнесі, поки ви пропонуєте рішення, що працюють. В маркетингу це втілюється у контенті «how-to» (як зробити…), а ще ви можете запропонувати який-небудь ексклюзив, який полегшить життя клієнту, ви можете як мінімум вислухати клієнта і відповісти на його питання і претензії, створити для ваших клієнтів зручні додатки чи інструменти.

Зверніть увагу, наприклад, на рекламну кампанію Orca Chevrolet, яка була в Бразилії: тест-драйв нової моделі Chevrolet Cobalt потенційні клієнти отримували, коли після поломки на дорозі викликали евакуатор. Разом з ним приїздив представник Orca Chevrolet на новій машині і давав можливість посидіти за кермом водію, що потрапив в аварію. На додаток до приємної подорожі додому чи іншого місця призначення клієнт отримував багато позитивних емоцій і… мрію про новий автомобіль.

5. Дозвольте клієнтам взаємодіяти

Незалежно від того, який продукт чи сервіс ви пропонуєте, ваші клієнти хочуть спілкуватися з вашою компанією або як мінімум з іншими вашими клієнтами. Спеціальний майданчик для висловлювання думок надасть вашому бізнесу необхідний зворотній зв’язок, а також допоможе модерувати думки і швидко реагувати на негатив. І, звичайно, цікавий і позитивний майданчик для спілкування і креативу створить вам багато адвокатів бренду – як, наприклад, Mad Man Yourself від американського кабельного каналу AMC (American Movie Classics). Компанія American Express на власному майданчику OPEN Forum об’єднує власників малого бізнесу і надає їм корисні ресурси й сервіси.

6. Експериментуйте з новими каналами й платформами

Всесвітньо відома мережа готелів Four Seasons запустила кампанію Pin.Pack.Go в соціальній мережі Pinterest. Користувачам, що планують відвідування того чи іншого готелю у різних кутках планети, пропонували створити на своїй сторінці дошку під назвою Pin.Pack.Go, на дошці відзначити, який саме готель мережі Four Seasons клієнт збирається відвідати, далі підписатися на сторінку бренду у Pinterest і надіслати запрошення до співробітництва на своїй дошці. Після цього експерти з місцевих пам’яток та інших цікавих місць консультували користувача у плануванні його візиту, допомагаючи створити індивідуальну програму.

Запуску цієї кампанії передувала підготовча робота: в результаті досліджень маркетологи бренду дізналися, що їх клієнти заздалегідь планують поїздку і перебування, завчасно діляться в соцмережах іміджами майбутнього готелю, а потім розміщують свіжі фото. Вибір популярної мережі Pinterest, що інтегрує іміджі з різних платформ, дозволив бренду створити персоналізований сервіс і разом з тим отримати додатковий піар мережі готелів.

7. Відкусіть свій шматок від яблука

Apple заслуговує на окремий рядок в кожному маркетинговому плані, оскільки ця компанія змогла виростити цілу генерацію адвокатів бренду. Як їм це вдалося? Один з прикладів – презентація iPod на тлі силуетів людей, що насолоджуються новим девайсом. Може, це був не найкращий MP3-плеєр, проте компанії вдалося створити такий рівень впізнаваності бренду, що продукт довго домінував на ринку. Вивчайте і використовуйте маркетингові прийоми відомої компанії у своїй ніші – і отримуйте нових адвокатів бренду.

8. Отримуйте задоволення! 

Успішний американський стартап? Dollar Shave Club зайняв нішу недорогих та якісних лез для гоління, які розсилаються за щомісячною підпискою. Рекламна кампанія, весь маркетинговий комплекс, включно з упаковкою, доставкою, позиціонуванням бренду відповідають глибинним очікуванням аудиторії – маскулінність, причетність до клубу обраних, можливість зекономити. 

В проекті Dollar Shave Club всі учасники процесу отримали можливість з гумором і з задоволенням ставитися до повсякденних гігієнічних процедур – і в цьому секрет комерційного успіху компанії. І навіть тренд на бороди не вплинув на продажі: користувачі викладають у YouTube відео розпаковки і розповідають про свій досвід. І ось вже підтягнулися дівчата – відео Dollar Shave Club for Girls активно набирає перегляди і лайки.

Інший приклад використання гумору у привертанні уваги до бренду – Caterpillar, відомий виробник крупної будівельної техніки. В рекламній кампанії Built for It п’ять будівельних машин грали в кубики – в гігантську гру Дженга. 

9. Залучайте співробітників своєї компанії

Ваші власні співробітники – найкращі адвокати бренду. Саме так вийшло у Caterpillar у вже відомій нам кампанії Built for It. Відео, які створювалися для бренду, в першу чергу розійшлися серед друзів і членів сімей співробітників компанії.

10. Будьте трохи дивними

Вам необов’язково бути весь час у краватці. Іноді варто вийти за рамки і дозволити собі деякі дивацтва. Так, наприклад, для реклами запуску нової радіостанції FM 96.3 в Глазго, Шотландія, співробітники цієї радіостанції розмістили по всьому місту пусті стойки для гітар. Пропозиція безкоштовно зіграти на удаваній гітарі місцеві мешканці зустріли з ентузіазмом, а якщо ще врахувати гру слів в англійській мові – «в ефірі» перекладається як on air – то можна зрозуміти, яку роботу на впізнаваність бренду було проведено.

11. Пам’ятайте про своїх давніх клієнтів

Буває, що в гонитві за новою ЦА і в боротьбі за зростання і розширення бізнесу забувають про тих, хто вже давно з брендом. Ваші постійні клієнти повинні відчувати себе членами VIP-клубу, отримувати які-небудь привілеї і ексклюзивний сервіс за багаторічну відданість бренду.

12. Використовуйте Big Data для пошуку клієнтів

Статистика, що надається сервісами в Інтернеті, допомагає ретейлерам знаходити своїх нішевих клієнтів. Так, наприклад, компанія Red Roof Inn використовує інформацію про рейси, щоб відправляти пасажирам, які не потрапили на літак, пропозицію переночувати в готелі. Мережа з продажу піци розсилає купони на замовлення споживачам, які потерпають від складних метеоумов або в яких відключено електропостачання.

Для того, щоб передбачати споживацькі тренди, тепер необхідно знати і інтерпретувати найрізноманітніші статистичні дані. Це дозволяє розпочати взаємодію з клієнтом навіть до того, як він надрукував питання, що його цікавить, до пошуковика.

13. Зробіть ставку на асфальтові джунглі

Офлайновий маркетинг також може принести вам нових клієнтів. З дозволу муніципалітету ви можете зробити графити, присвячене вашому бренду. Компанія Citi Bike пішла ще далі, не лише створивши і забрендувавши цілу інфраструктуру в місті, але й підтримавши стартап Blaze – лазерний ліхтар безпеки для велосипедистів.

14. Задійте ностальгічні струни

Дослідження, яке було проведене виданням Journal of Consumer Research, показало, що люди готові платити більше за продукти, які так чи інакше пов’язані з їх минулим, ніж за нові чи ті, що асоціюються з майбутнім. Можливо, саме тому такі гіганти, як Coca-Cola, Calvin Klein і Internet Explorer запустили рекламні кампанії із загальною темою «Міленіали повертаються до 90-х».

15. Розкажіть свою історію, використовуючи крос-медіа

Об’єднує все перераховане вище новий тренд – використання крос-медіа в маркетингових комунікаціях. Тобто ви створюєте легенду бренду, живу інтерактивну історію, задіюючи всі канали сприйняття, всі засоби публікації, залучаючи користувачів до створення і використання контенту. Найуспішнішим кейсом у крос-медіа на сьогодні стала кампанія з просування пошуковика Bing і реклами автобіографії відомого американського репера Джей Зі (Jay Z). Відома рекламна агенція Droga5 організувала і провела всю кампанію, ґрунтуючись на подіях, що були описані у книзі, прив’язуючи їх до реальних географічних координат. Сторінки книги, що готувалася до виходу, було розміщено у найнесподіваніших місцях – на дахах будівель, на дні басейну, на стінах домівок. Користувачам, які боролися за призи, треба було дізнатися про наступне завдання і, використовуючи пошуковик і підказки Bing, якнайшвидше знайти наступний фрагмент книги. При тому, якщо об’єкту не існувало, його спеціально створювали для цього квесту. До кампанії долучилися найвідоміші бренди – наприклад, Gucci навіть випустили шкіряну куртку, у якій на підкладці було роздруковано сторінку з книги. Бюджет, який було витрачено на проведення акції, окупився вдвічі, відвідуваність Bing була рекордною – сайт вперше увійшов до світової десятки, кількість фанів репера на його сторінці в Facebook за місяць виросла на мільйон, і також більше мільйону було публікацій в різних медіа.

Пример ведущих брендов впечатляет, однако начать свой путь успеха в продвижении можно с малого – выбрав подходящие онлайн-курсы по маркетингу, которые читают практики с многолетним опытом в этой динамично развивающейся отрасли.