Великі бренди можуть собі дозволити виділяти суттєві бюджети на просування за найпопулярнішими запитами, на рекламу на найвідвідуваніших майданчиках і так далі. Малому і середньому бізнесу доводиться вчитися віртуозно володіти інструментами інтернет-маркетингу, щоб отримати свою частку ринку, на якому з кожним роком все тісніше і тісніше.
І якщо навіть великі компанії в разі помилок у позиціонуванні не застраховані від великих фінансових збитків, аж до втрати локального ринку, то для невеликого бізнесу чи для стартапу промахи можуть мати фатальні наслідки. Повну уяву про онлайн-маркетинг і його взаємодію з іншими каналами просування можна отримати на авторському курсі Ельдара Нагорного «Курс маркетингу інтернет-проектів «Маркетинг у мурашнику». Цінність курсу для підприємця в тому, що всі рекомендації мають практичний характер, їхню результативність доведено багаторічним досвідом Ельдара Нагорного, до того ж у якості дипломної роботи можна розробити стратегію просування власного проекту й отримати індивідуальну консультацію автора курсу.
Для тих, хто планує просувати свій сервіс чи товари не лише на вітчизняному, але й и на закордонному ринку, пропонуємо поради Марка Темплмана (Mike Templeman), CEO компанії Foxtail Marketing. Можливо, деякі тренди, як залучення Twitter-аудиторії, поки в нас лише розвиваються, але тим важливіше раніше за всіх зайняти цю нішу.
1. Ремаркетинг у Facebook. Незалежно від того, у вас компанія B2B чи B2C сегменту, Facebook буде ефективним інструментом просування, особливо при налаштуванні ремаркетингу. Якщо встановити на сайт Піксель – спеціальний код Facebook tracking pixel, то можна нагадувати про себе користувачам, які хоча б раз відвідали ваш сайт. Так можна створювати зворотний трафік, причому починати лише зі 100 відвідувачів на день. (Детальну інформацію про налаштування реклами і ремаркетингу у Facebook можна дізнатися на спеціальному курсі на платформі EDUGET.)
2. Facebook і ваш список контактів. Отримати найлояльнішу та релевантну аудиторію для сторінки допоможе простий прийом використання своїх контактів у email. Просто введіть адреси з переліку у Facebook, і він вам покаже акаунти, що були зареєстровані на цей email.
3. Ремаркетинг у Twitter. Для цієї мережі існує такий самий Піксель-код, що вбудовується в сайт. Головна відмінність – Twitter вимагає більшої кількості відвідувачів сайту, починаючи від 500.
4. Отримання аудиторії у Twitter. Цей спосіб буде доречним, якщо важливий мобільний трафік: завантажуючи email-адреси зі свого списку контактів у Twitter, ви запрошуєте їх підписатися на сторінку бренду з їхніх мобільних девайсів.
5. Twitter-«картки». Так називають крупніші твіти, у яких є іміджи, відео і які містять функціонал, що дозволяє вбудовувати кнопки. Щоб запустити сервіс, треба додати до HTML сайту декілька штрихів, і після цього кожен користувацький твіт буде автоматично підтягувати картку. Твіти з таким контентом отримують на 18% більше кліків, тож варто спробувати.
6. 80% свого часу присвячуйте заголовкам. Чи знаєте ви, що 8 з 10 користувачів прочитають заголовок і не зацікавляться подальшим змістом вашої реклами? Саме з цієї причини створенню заголовків варто приділити максимум уваги, щоб з них читач переходив на ваш сайт. Незалежно від того, розміщуєте ви рекламу у Facebook, LinkedIn, Twitter чи платите за клік (ppc), переконайтеся, що ваші заголовки зрозумілі людям будь-якого освітнього рівня.
7. Спирайтеся на список email-контактів. Окрім уже перерахованих засобів використання власної бази адрес, основним її застосуванням залишаються email-розсилка і підписка на новини. Переконайтеся, що на сайті є можливість оформити підписку.
8. Блог – це серйозно. Ведення блогу дійсно приводить трафік. У Foxtail Marketing проводили експеримент, у якому збільшили кількість постів від 2 до 10 на тиждень. Результатом стало зростання трафіку за два місяці на 300%. І це не збіг: такий самий експеримент провела компанія Convirza з іще приголомшливішим результатом. Якщо ви задумали вести блог, зважте на пункт дев’ятий даного переліку.
9. Просувайте блоги у Facebook. Можливо, ви чули, що Facebook обмежив органічну видачу. Це означає, що ваші пости може ніхто і не побачити, якщо ви не підтримаєте їх хоча б мінімальним бюджетом. Оптимальна стратегія така: постійна підтримка постів ваших блогів одночасно з таргетуванням окремих кампаній і ремаркетингом (детальніше в курсі «Налаштування реклами у Facebook»).
Ще один ефективний інструмент просування в Facebook це розсилки в Messenger. Створіть чат-бота, збирайте аудиторію традиційними методами залучення и робіть розсилки за списком підписників. Ваші повідомлення, на відміну від постів в стрічці, гарантовано дійдуть до отримувачів. Процес розсилки, як і у випадку з email-маркетингом, повністю автоматизований; доступні засоби персоналізації, сегментації та аналітика.
10. SEO-оптимізація сайту. Спроби маніпулювати місцем у пошуковій видачі можуть привести до зворотного результату. Краще розпочати з того, щоб максимально оптимізувати сайт для пошукових роботів. Проведення аудиту сайту і грамотне технічне SEO – ефективні інвестиції у просування.
11. Обмінюйтеся постами в блозі з іншими сайтами. Розміщення матеріалів свого блогу на інших сайтах – чудовий спосіб отримання нової аудиторії. Знайдіть блоги приблизно такої тематики і подібні до вашого за розміром і аудиторією, вийдіть на адміністратора сайту і домовтеся про обмін контентом і посиланнями. Звісно, слід потурбуватися про рерайт тексту для підвищення його унікальності, це вимагає зусиль і часу, проте ви отримаєте нових відвідувачів сайту.
12. Автоматизуйте своє поштове розсилання. Маркетингова автоматизація використовується лише для 3-5% компаній, причому здебільшого великих. То чому б малому і середньому бізнесу теж не використовувати такий зручний інструмент? Можливо, відлякує фактор ціни, але вже є нові доступні платформи маркетингової автоматизації, наприклад, Autopilot або Hatchbuck. Результативне поштове розсилання – це дієвий ресурс релевантного трафіку, а відповідно – продажів.
13. Ведіть колонку експерта. Публікація на інших сайтах власних експертних коментарів з тих чи інших питань – не найшвидший спосіб отримання нової аудиторії, проте ті відвідувачі, що зайшли, будуть з великою вірогідністю релевантними, плюс ваш реферальний трафік також почне рости. Поки ви не придумали, які публікації плануєте створювати, починайте тренуватися в мистецтві письмового викладення думок вже сьогодні й далі пишіть щодня.
14. Створіть тест. Цікаві тести та інший розважальний контент дійсно допомагають залучити нових користувачів на сайт. Найбільший ефект вони мають у соцмережах.
15. Проведіть вебінар чи інтернет-конференцію. Незалежно від характеру вашого бізнесу, ви напевне є в якомусь питанні експертом, а це означає, що люди прийдуть вас послухати. Це будуть ваші потенційні клієнти і майбутня аудиторія вашого сайту. (Як навчитися ораторського мистецтва з нуля в курсі «ОРАТОРій для чайників» на платформі EDUGET.)
16. Створіть подкаст. Переймаєтеся, що можете розгубитися перед аудиторією наживо? Запишіть лекцію заздалегідь і викладіть її на сайт. Це перевірений спосіб генерації трафіку, головне – активно просувати створений подкаст (чи відеолекцію) у соцмережах. Спочатку вам здаватиметься, що ви говорите в чорну діру, проте, якщо проявите наполегливість, аудиторія почне зростати, і наступні випуски зберуть ще більше глядачів чи слухачів.
17. Знайдіть партнерів у вашій індустрії. Існує безліч можливостей і форм партнерства, головне – знайти потенційних партнерів і встановити міцні робочі відносини. З сайтів-партнерів ви отримаєте і ліди, і трафік, і зростання продажів. (Детальніше про афіліатний маркетинг у спеціальному курсі «?Affiliate Marketing. Старт»?.)
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!