Đăng Ký Đăng Nhập

2016 J Rik Anglijskoi V Ukraini 477

2016-й – рік англійської в Україні


ЗНО2016 рік виголошено роком англійської мови в Україні, відповідний указ підписав президент країни. Що це означає для звичайних людей?

На державному рівні визнано, що володіння англійською – стратегічне завдання, адже це доступ до світових економічних, соціальних й освітніх можливостей. Для країни це шлях інтеграції до світової спільноти, для громадян – покращення добробуту і ширші можливості планувати свої майбутнє.

У наказі перелічено заходи сприяння вивчанню англійської.

Створюватимуть курси з вивчення мови і в межах освітніх закладів, і поза ними – для учнів, педагогів, адміністрації, решти громадян.

У вищих навчальних закладах збільшуватимуть кількість курсів з англійською мовою викладання. У тих закладах, де англійську не вивчають, її запровадять як другу іноземну для викладання.

Розвиватимуть мережу літніх мовних таборів, взаємний обмін школярами та студентами між навчальними закладами України та англомовними державами. Для носіїв мови, що готові викладати її в Україні, буде спрощено в’їзд до країни, створено умови для перебування тут.

Започатковано програму підвищення кваліфікації й навіть перенавчання вчителів англійської мови. Відбудеться поетапна сертифікація шкільних учителів іноземних мов, щоб визначити рівень володіння ними відповідною мовою. Оплату диференціюватимуть залежно від цього рівня.

На телебаченні й радіо з’являться програми з вивчення англійської для різних категорій населення, демонструватимуть фільми англійською з українськими субтитрами.

Для певних посад держслужби володіння англійською стане обов’язковим, для цього при організаціях діятимуть курси для її вивчення і відбуватиметься перевірка рівня знань. Сайти державних органів мусять мати версію англійською.

Не варто забувати і про можливості навчання мові онлайн. Зараз все більше студентів обирають саме цей спосіб опанування іноземної. І вже в січні на платформі EDUGET можна пройти підготовку до ЗНО з англійської онлайн.