Соцмережі можуть бути трампліном для бізнесу, а можуть стати непрохідними джунглями на шляху потенційних покупців. Які помилки у просуванні є критичними?
Соціальних мереж стає все більше, проте в будь-якій з них саме аудиторія кінець кінцем вирішує, що їй подобається, а що – ні. І решта чинників лише побіжно впливають на її відгуки. Помилки, які може зробити бізнес у просуванні, часто не лише зводять нанівець бюджет, інвестований у цю мережу, але й створюють негативний шлейф вражень про продукт чи бренд, тож потім його дуже важко позиціонувати на ринку.
1. Неадекватні пости
Нетактовність, якої припустився бренд, у соцмережах помітна, мов під збільшувальним склом. Вірусний контент, що мав би стати в пригоді, в таких випадках працює у зворотній бік. Жарт компанії-продавця матраців з приводу річниці падіння башт-близнюків мав тривалі наслідки – навіть після публічних вибачень, навіть після дати 9/11 люди продовжують заходити на сторінку бренду в Facebook і писати про своє ставлення до цього ролику, а Google за запитом Miracle Mattress разом з офісом і мапою компанії демонструє принтскрін сумнозвісного ролика.
2. Агресія
Тролів особливо тішить безсила злоба власника атакованого акаунту чи бізнес-сторінки. Найкращий спосіб боротьби з ними – ігнорування. Будь-який прояв агресії буде сприйнятий як сигнал до подальших дій, створюватиме поживне середовище для глузування та приваблюватиме ще більше тролів.
3. Промах у визначенні цільової аудиторії
Вік, стать, професія – цього замало для успіху в соцмережах. Створіть деталізований портрет свого потенційного клієнта, подумайте, в яких магазинах він робить закупи, як і з ким відпочиває, які його головні життєві цінності.
4. Оплата підписників і лайків
Велика спокуса – швидко розкрутити бізнес-сторінку за допомогою численних сервісів, які пропонують платні лайки й набір підписників. Проте слід розуміти, що все це переважно навіть не люди, а боти – маса запрограмованих роботів, що лайкають сторінки інших брендів так само, як і ваші. Ви не отримаєте від цієї фейкової аудиторії ані реальних клієнтів, ані продажів, ані лідів на сайт. Знецінюється увесь сенс соцмережі як способу донести інформацію до конкретної аудиторії.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!