Đăng Ký Đăng Nhập

50 Najrozumnishix Kompanij Svitu 2197

50 найрозумніших компаній світу


Тренди

Компаніям слід оцінювати практичну користь їхньої діяльності та перспективність розвитку свого бізнесу


Філіал Amazon у Каліфорнії. Компанія отримала перше місце в рейтингу найрозумніших

5 років поспіль Массачусетський технологічний інститут (Massachusetts Institute of Technology) лідирує у світовому рейтингу вищих навчальних закладів QS World University Rankings. Сам виш складає власні рейтинги, яких теж щороку чекають з нетерпінням, найвідоміші з них – рейтинг найрозумніших міст і рейтинг найрозумніших компаній. Свої дослідження МІТ друкує у власному блозі й журналі MIT Technology Review.

Рейтинг компаній стартував під назвою «проривних» (disruptive), та 2015 року дослідники змінили назву на «найрозумніші» (smartest) і вперше не включили до переможців Apple. Головний акцент зроблено на поточних надбаннях та інноваційному баченні, виведенні корисних продуктів чи послуг, нових підходах і оптимізації. При цьому імідж і репутація компанії до уваги не беруться. Хочете до рейтингу МІТ – ефективно працюйте зараз і будьте корисними суспільству в перспективі.

Команда МІТ, яка відповідає за укладання рейтингу, супроводжує його аналітичними коментарями і прогнозами. Цьогорічний рейтинг 50 найрозумніших компаній редакція прокоментувала статтею «Люба Кремнієва долино, забудь про літаючі автомобілі, давай нам економічне зростання». 

Головний акцент зроблено на поточних надбаннях та інноваційному баченні, а імідж і репутація компанії до уваги не беруться

Редактор MIT Technology Review Девід Ротман (David Rotman) пише: «Реальність така, що нові цифрові технології, навіть такі перспективні з них, як штучний інтелект, не можуть самі по собі оживити економіку. Не кажучи вже про вирішення таких проблем, як кліматичні зміни». Творці рейтингу закликають компанії мислити в межах виробництва і практичних перспектив їхньої діяльності, при цьому обов’язково розвивати інноваційну складову бізнесу. Лише баланс між новаторством і розрахунком буде ефективним для компанії й економіки в цілому.

Редакція згадує, що деякі компанії з першого рейтингу, 2010 року, зазнали невдачі чи втратили в амбіціях. Було немало причин для цього, та найважливішою редакція МІТ називає недалекоглядність, що зупиняє впровадження інновацій. Зараз необхідно шукати ключові «вузькі місця» в таких секторах, як енергетика, освіта та охорона здоров’я, щоб кардинально поліпшити економічну ефективність, каже Девід Отор (David Autor), економіст МІТ. Наприклад, для розвитку електричного транспорту слід шукати способи, як максимально дешево, просто, практично зберігати електроенергію. Це, на думку Девіда Отора, матиме величезне значення для розвитку галузі. Але працюють у цьому напрямку небагато компаній, зі свого переліку 50 найрозумніших експерти називають лише 2 – Aquion Energy і 24М, які розробляють нові типи батарей для накопичення та збереження електроенергії.

2012 року аналітики МІТ, коментуючи рейтинг компаній, акцентували, що виробництво відіграє ключову роль у створенні нових технологій. Тож для майбутнього розвитку енергетичних товарів уже треба створювати нові типи батарей. Але прориву в цьому напрямку так і не відбулося. Пророчі слова про проблеми такого типу належать засновникові Intel легендарному Енді Гроуву, який пояснив, чому Кремнієва долина вже не здатна побудувати те, що він винаходить: «Недооцінюють важливість того, що відбувається після міфічного моменту народження ідеї. Технологія йде від прототипу до масового виробництва. Компанія масштабується, розробляє стратегію запуску продукту і продумує цінову політику, наймає працівників». При цьому виробництво має бути готовим відреагувати – і за кількістю готових зайняти робочі місця, і за технологіями.

Для розвитку електротранспорту слід шукати способи, як максимально дешево, просто, практично зберігати електроенергію. Це матиме величезне значення для розвитку галузі

Інноваційний розвиток має стосуватися не лише IT, а й інших сфер – іноді супутніх, а іноді й начебто віддалених. Технології виготовлення матеріалів, 3D-друк, енергетика мають важливість, яку не можна недооцінювати.

До переможців 2016 року, кажуть у МІТ, потрапили компанії, які змінюють свої галузі, модифікують їх і вводять щось нове в життя суспільства: це Amazon (№1), з його бумом роздрібної торгівлі, і Facebook (№15), з його вторгненням у сферу ЗМІ. Водночас рейтинг включив зрілі стабільні компанії, такі як Bosch (№33) – німецький виробник побутової техніки, що залучає IT для виконання своїх бізнес-задач (і відкриває в Алльгої «завод майбутнього»). Також місце отримали ті, хто розсуває кордони цифрових технологій, як Baidu (№2) – китайський розробник самокерованих авто, що активно впроваджує здобутки у вивченні штучного інтелекту.

50 найрозумніших компаній світу

Місце

Компанія

За які заслуги

1

Amazon

З голосовим сервісом Alexa ви можете прослухати улюблену пісню чи замовити піцу. Розробка веб-ресурсів Amazon активно розвивається.

2

Baidu

Провідний китайський пошуковик розробляє самокеровані автомобілі, сукупно з великою науково-дослідницькою, інженерною командою з Кремнієвої долини.

3

Illumina

Світовий лідер у вивченні та моделюванні  ДНК розширює діапазон: компанія розробляє методику аналізу крові, за якою можна діагностувати рак до появи симптомів.

4

Tesla Motors

Компанія розробляє третю модель електричних авто, на які вже отримала 400 тисяч попередніх замовлень.

5

Aquion Energy

Інноваційні батареї для енергозберігання, які розробляє компанія, необхідні сучасній промисловості.

6

Mobileye

Лідер у розробці сервісів допомоги водіям, таких як система попередження зіткнень. Подальший розвиток дозволить створювати повністю самокеровані автомобілі.

7

23andMe

Після дворічної перерви компанія  відновила продаж тестів ДНК, які оцінюють ризик генетичних захворювань.

8

Alphabet

Це їхній штучний інтелект розгромив одного з найкращих гравців світу в настільній грі Go.

9

Spark Therapeutics

Компанія добилася революційних результатів у випробуванні генної терапії для лікування сліпоти.

10

Huawei

Вийшли на третє місце у світі за кількістю проданих смартфонів, у першу чергу за рахунок розвитку продажів і в преміум-класі, і в бюджетному сегменті.

11 First Solar, 12 Nvidia, 13 Cellectis, 14 Enlitic, 15 Facebook, 16 SpaceX, 17 Toyota, 18 Airware, 19 IDE Technologies, 20 Tencent, 21 Didi Chuxing, 22 Oxford Nanopore, 23 24M, 24 Alibaba, 25 Bristol-Myers Squibb, 26 Microsoft, 27 Fanuc, 28 Sonnen, 29 Improbable, 30 Movidius, 31 Intrexon, 32 Carbon, 33 Bosch, 34 T2 Biosystems, 35 Editas Medicine, 36 Nestl?, 37 RetroSense Therapeutics, 38 Line, subsidiary of Naver, 39 TransferWise, 40 Veritas Genetics, 41 FireEye, 42 Seven Bridges, 43 Slack, 44 Coupang, 45 IBM, 46 Snapchat, 47 Africa Internet Group, 48 LittleBits, 49 Intel, 50 Monsanto.