«Щоб залишатися на місці, треба бігти, – написав Льюїс Керолл понад століття тому. – А щоб кудись потрапити, треба бігти вдвічі швидше». Світ відтоді принципово не змінився. Якщо людина зупиняється у своєму розвитку, навчанні, пізнанні – вона не залишається на тому самому місці, а відкочується назад. Постійна робота над собою, вирішування нових задач, розвиток нових вмінь дозволяють не відстати від життя, а в разі особливої наполегливості й випередити інших.
Шляхів для розвитку особистості безліч, можна користатися чужим досвідом і шукати найближче для себе. В безкоштовному онлайн-курсі «4 кроки на шляху до самовдосконалення» лайф-коуч Наталія Романенко розповідає про різні прийоми, способи роботи над собою, техніки й інструменти ефективного саморозвитку. Курс складається з 4 відеолекцій, кожна з яких розкриває один аспект розвитку особистості – життєвий баланс, самореалізація, досягнення цілей і самооцінка.
Один із традиційних і ефективних шляхів саморозвитку – читання. Власник техногіганта Microsoft Білл Ґейтс прочитує за рік не менше 50 книг, огляди видань і поради «що почитати» від нього з’являються регулярно. Постійна робота над собою – одне з правил, які винесли Білла на верхівку олімпу, і одним з варіантів цієї роботи він називає щоденне читання.
Останнє оновлення блогу Білла Ґейтса:
Літо в Сіетлі дарує перепочинок після 9 місяців дощу й мороку. Небо ясне, ночі прохолодні. Ви нарешті отримуєте можливість посидіти на свіжому повітрі з книгою в руках.
Цього літа до мого рекомендованого списку з читання потрапило немало книг з математичною і природничою базою. Але пріоритетом не були ні математика, ні якась інша наука. Це просто 5 книг, які я полюбив і від яких не міг відірватися, хоча давно мусив іти спати. В результаті вийшла повна еклектика від 800-сторінкового науково-фантастичного роману до стислого наукового дослідження щодо економічних перспектив Японії. Сподіваюся, ви знайдете хоча б одну книгу, з якою захочете усамітнитися цього літа.
Seveneves, Neal Stephenson / Seveneves, Ніл Стівенсон
Я десять років не читав нічого з наукової фантастики, поки знайома не порадила цей роман. Я радий, що вона це зробила. Сюжет закручується з першого речення: вибухає Місяць. Людство усвідомлює, що за два роки метеоритний дощ знищить все життя на Землі. Щоб вижити, вирішують запустити на орбіту якомога більше космічних апаратів. Вам може набриднути вникати в деталі космічних польотів – Стівенсон, який живе в Сіетлі, досконально вивчив питання – але мене технічні нюанси зацікавили. Після Seveneves я вирішив знову повернутися до наукової фантастики.
Вийшла повна еклектика від 800-сторінкового науково-фантастичного роману до стислого наукового дослідження щодо економічних перспектив Японії
How Not to be Wrong, Jordan Ellenberg / Як не помилятися, Джордан Елленберг
Елленберг, математик і письменник, змальовує непомітну присутність математики в нашому повсякденному житті. Кожна глава починається з простої буденної теми – вибори або Массачусетська лотерея – а тоді розкривається, яким чином задіяні в цьому математичні закони. Певні фрагменти доволі складні, але автор максимально їх проговорює і не втрачає зв’язку з читачем. Елленберг каже, що його метою було показати: в певному розумінні ми весь час зайняті математикою.
The Vital Question, Nick Lane / Життєво важливе питання, Нік Лейн
Нік є одним із тих оригінальних мислителів, чиї думки хочеться донести до інших людей. Він намагається виправити хибні наукові уявлення, щоб ми змогли в повній мірі оцінити ту роль, яку відіграє енергія в усіх живих організмах. Тільки з розумінням енергетичних процесів ми можемо осягнути, як зародилося життя і як розвинулися живі істоти. Це не схоластична теорія: мітохондрії (електростанції в наших клітинах) можуть відігравати певну роль в боротьбі з раком і недоїданням. Навіть якщо робота Ніка не бездоганна і в чомусь він помиляється, я підозрюю, що його вивчення енергії стане важливим внеском у розумінні того, звідки ми прийшли.
The Power to Compete, Ryoichi Mikitani and Hiroshi Mikitani / Сила конкуренції, Рьоісі Мікітані і Хіросі Мікітані
Я небайдужий до Японії відтоді, як 30 років тому вперше відвідав її у справах з Microsoft. Нинішня Японія неймовірно цікава своєю роллю в глобальній економіці. Чому її компанії-гіганти 1980-х затьмарені конкурентами з Південної Кореї та Китаю? Чи можуть вони повернути вплив? Про це йдеться у діалогах між економістом Рьоісі Мікітані і його сином Хіросі, засновником інтернет-компанії Rakuten і одним із наймолодших японських мільярдерів. Хоча я не цілком поділяю погляди Хіросі, багато його ідей вважаю цінними. «Сила конкуренції» – розважливий погляд на майбутнє цієї дивовижної країни.
Sapiens: A Brief History of Humankind, Noah Yuval Harari / Sapiens: Коротка історія людства, Ноа Юваль Харарі
Цю книгу прочитала і Мелінда, і ми багато говорили про неї за нашим обіднім столом. Харарі бере на себе складне завдання: розповісти всю історію людства на 400 сторінках. Він також пише про те, як штучний інтелект, генна інженерія та інші технології змінять нас у майбутньому. Хоча я знайшов, з чим не погодитися (особливо з заявою, що людям жилося краще до епохи землеробства), можу рекомендувати «Sapiens» будь-кому, хто цікавиться історією та майбутнім нашого виду.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!