Đăng Ký Đăng Nhập

5 Oznak Togo Shho Vash Biznes Gotovij Zrostati 2463

5 ознак того, що ваш бізнес готовий зростати


Лайфхаки

Іноді довгоочікуваний успіх стає несподіванкою і навіть випробуванням для нової компанії. Що робити – радять експерти Oracle та Inc.В нещодавньому дослідженні компаній Oracle й Inc було розглянуто чинники, що гальмують зростання компаній. Одним з них виявилася нездатність впоратися із швидким зростанням – коли все добре, продажі зростають, клієнтів все більше, проте співробітники не готові до швидкого підвищення попиту.

Як подолати цю перешкоду? 5 ознак, що ви готові зростати

1. Впевненість. Ви почуваєтеся на своєму місці. Ви маєте чудову ідею, яку вдалося перетворити на бізнес. У вашої компанії вийшов відмінний старт. Проте це той етап, коли справжня робота лише починається. Перехід зі стартапу до швидко зростаючої компанії потребує терпіння, пристрасті, самовідданості і повного занурення. Вам доведеться протистояти тиску і постійному занепокоєнню, брати на себе величезну відповідальність і при цьому витримувати баланс в інших аспектах життя – родині, здоров’ї. Спитайте себе – чи готові ви до цього? Якщо ви не уявляєте свого життя без вашої справи і впевнені, що не лише виживете, але й процвітатимете, то можна сміливо йти назустріч неминучим випробуванням.

2. Прибуток. Гроші починають прибувати. Вітаємо! Ви почали бізнес, і клієнти радо платять за ваш продукт чи сервіс. Багато стартапів не доживають навіть до цього етапу. Звичайно, отримання доходу само по собі ще не означає, що бізнес повноцінно функціонує. Дохід і прибуток – це різні речі. Чи структурована ваша бізнес-модель таким чином, щоб отримувати не разовий дохід, але постійний прибуток? Якщо ви вже маєте схему отримання регулярного прибутку та налаштовані бізнес-процеси для її збільшення, то можете сміливо обирати шлях подальшого зростання.

3. Команда. Ви зібрали виняткову команду, яка готова впоратися із набагато більшим об’ємом роботи. Існує безліч історій про друзів, однокласників і колег, які розпочали спільний бізнес, проте потім виявили, що лише приємних відносин недостатньо для випробувань, що пов’язані із зростанням. Навіть командам, які успішно запустили бізнес, може бракувати вмінь для масштабування впродовж тривалого часу. Зростання відбувається, коли всі «людські елементи» знаходяться на своїх місцях. А це означає, що для бізнеса, який зростає, потрібні люди з досвідом роботи у великих і прибуткових компаніях або ті, хто знається на технологіях, необхідних для успішного стабільного зростання.

Подивіться на свою компанію. Чи є у вас такі люди? Ті, хто може вести за собою і надихати, хто знає, як керувати іншими? Чи є вони експертами у продажах, фінансах, маркетингу, логістиці? Якщо ні, чи готові вони навчатися? Більшість відповідей «так» означає, що ви готові до розширення бізнесу.

4. Кеш. Ви маєте достатньо грошей на рахунку чи достатньо готівки, щоб покласти на рахунок. Криза оборотних коштів – головна причина зникнення невеличких компаній. Зростання повинне регулюватися здатністю бізнесу заробляти гроші і керувати ними, а не лише отримувати прибуток. Коли бізнес зростає, готівка може розходитися на безліч раптових потреб, включно з більш високою вартістю оренди, інструментарій, поточні рахунки, вартість обладнання. Якщо ви впевнені, що зможете покрити додаткові витрати і пережити будь-яку кількість штормів (очікуваних та неочікуваних), ваші перспективи зростання і процвітання цілком реальні.

5. Системність. Ваші бізнес-процеси налаштовано. Коли ви лише починаєте, багато можна зробити «на колінці», не зашкоджуючи кінцевому результату. Проте із зростанням компанії потрібні налагоджені процеси, щоб давати раду піковим навантаженням й іншим нестандартним ситуаціям.

Подивіться на поточний стан справ. Чи все керується паперовим документообігом? Має місце надлишкова залежність від таблиць? Знайшлися неефективні процеси? Чи існують чорні діри, у яких щезають ключові дані? Чи є прогалини у комунікації? Інакше кажучи, чи доклали ви зусиль до автоматизації та інтеграції процесів, щоб дозволити своєму бізнесу зростати? Чи інвестували ви у ПЗ, завдяки якому можна моніторити фінанси, продажі, або по сьогодні користуєтеся калькулятором? Чи є інструменти, що дозволяють вам у реальному часі отримувати інформацію про витрати, продажі, логістику та інші ключові дані? Чи впроваджено найкращі практики до функціоналу вашого бізнесу? Коли більшість відповідей «так», і ви інвестували у рішення, що дозволять вам масштабувати бізнес за експонентою, то ви вже прямуєте шляхом зростання, експансії та успіху!  

via