Đăng Ký Đăng Nhập

5 Oznak Visokogo Rivnya Intelektu 1797

5 ознак високого рівня інтелекту


ЛайфхакиЕрудиція та інтелект – далеко не одне й те саме. При цьому традиційна освіта часто-густо оцінює саме ерудицію, а в бізнесі для вирішення щоденних задач важливий перш за все інтелект. Йдеться не лише про володіння формальною логікою, а й про емоційний інтелект. Дізнатися, який тип мислення властивий саме вам і які професії вам пасуватимуть, можна на тесті профорієнтації від австрійської компанії HILL INTERNATIONAL на платформі EDUGET.

Проте можна і до проходження великого і детального тесту переконатися у власній неординарності: 5 головних ознак, які підтверджують вашу безумовну інтелектуальну вищість, пропонує Тревіс Бредберрі (Travis Bradberry), президент TalentsSmart, співавтор Emotional Intelligence 2.0 (via). Ознаки виділено в результаті численних досліджень, оскільки рівень IQ доволі непросто відокремити від завчених і натренованих традиційним способом знань, умінь і навичок. Високий інтелект ідентифікується уже в ранньому дитинстві, тож надані нижче характеристики допоможуть зрозуміти не лише себе, але й своїх дітей.  

1. Ви неспокійні. Важко ставитися до нервовості як до позитивної риси, однак факти свідчать про те, що це не так погано, як здається. Психіатр Джеремі Коплан (Jeremy Coplan) вивчав пацієнтів з високим рівнем тривожності й помітив, що найсильніші симптоми в тих, хто демонструє вищі результати тестів IQ. Інші дослідження також показали, що високий рівень вербального інтелекту саме в людей з високим рівнем тривожності.

Це підтверджують і результати складного експерименту в Міждисциплінарному Центрі Herzilya в Ізраїлі. Дослідники попросили учасників оцінити картину, презентовану в комп’ютерній програмі, а тоді запустили фейковий комп’ютерний вірус, що виник начебто в результаті дій учасників. Потім усіх відправили по термінову техдопомогу, створюючи на шляху ще більше перешкод. Результати дослідження засвідчили, що найменш спокійні учасники експерименту були найзосередженішими і найефективнішими у вирішенні серії задач. Тож якщо вам радять не перейматися чимось, можете сміливо відповідати, що це надлишок інтелекту шукає вихід назовні.

2. Ви рано почали читати. Британське дослідження 2000 пар близнюків (однояйцевих) засвідчило, що попри ідентичні гени, діти, які почали читати раніше брата чи сестри, мають вищі показники IQ, як вербальні, так і невербальні. Перша реакція – той, хто від початку розумніший, починає читати раніше. Проте це не так: саме читання справляє вирішальний вплив на ранній розвиток інтелекту. Тому якщо ви почали читати рано – це не тому, що ви маєте високий рівень інтелекту. Скоріше ваш IQ виріс тому, що ви рано долучилися до читання.

«Різниця між дурістю і геніальністю в тому, що геніальність має межі», – Альберт Ейнштейн

3. Ви шульга. Виявляється, всім учителям, які примушували дітей писати правою рукою, варто розкаятися у своїй наполегливості. Тоді як існує не дуже явна в процентному виразі, але складна для пояснення кореляція між шульгами і злочинцями, факти підтверджують, що шульги, особливо чоловіки, схильні до протирічь у мисленні. Поєднувати протилежне, знаходити несподівані підходи до вирішення задач – для шульги норма, і це також одна з ознак високого рівня інтелекту.

4. У дитинстві ви навчалися музики. Численні дослідження підтверджують, що заняття музикою підвищують рівень вербального інтелекту й виконавчі когнітивні функції, необхідні для вміння зосереджуватися та самоконтролю. В експерименті, проведеному психологом Сільваном Морено (Sylvain Moreno), 48 дітей у віці від 4 до 6 років брали участь у тренінговій програмі на комп’ютері під керівництвом вчителя. Впродовж однієї години на день, 5 разів на тиждень, впродовж 4 тижнів половина дітей працювали з музичною програмою, а половина – з візуальними видами мистецтва. Після закінчення експерименту 90% дітей з «музичної» групи показали вищі результати вербального інтелекту як у порівнянні з другою групою, так і в порівнянні з власним початковим рівнем. Тож заняття музикою в дитинстві мають сенс, навіть якщо ви не планували стати музикантом.

5. Ви маєте почуття гумору. Клоуни класу можуть взяти реванш: дослідження доводять прямий зв’язок між жартівливим стилем поведінки та розвиненим абстрактним мисленням і вербальним інтелектом. Гострі жарти – ознака гострого розуму. Тепер можете жартувати на цю тему.

Безумовно, цей список не можна назвати вичерпним, однак якщо ви знайшли в собі всі ці риси, скоріш за все ваш IQ вищий середнього рівня.