Đăng Ký Đăng Nhập

5 Prostix Sekretiv Uspixu 335

5 простих секретів успіху


Лайфхаки



Дитина 4 років за швидкістю й креативності мислення, за своїм IQ дорівнює не лише Альбертові Ейнштейну, на якого так люблять посилатися двієчники, але й Біллу Ґейтсу. Причому будь-яка здорова дитина, попри те, в якій родині вона народилася. Що ж  відбувається з нами потім, куди зникають усі ці ейнштейни і ґейтси?

Все просто: більшість розумових процесів автоматизуються, ми діємо й думаємо теж по шаблонах, що економить купу часу та сил, але позбавляє при цьому гостроти сприйняття. А інтелект падає – як атрофується м’яз, яким рідко користуються. Звідси висновок перший:   


1. Ти вже успішний!

Ти навчився ходити, говорити, орієнтуватися в цьому складному світі – це було б неможливо, якби в тебе не був розвинений інтелект. Достатньо лише мобілізувати ресурси, повернути собі дитячу безпосередність і гостроту сприйняття, але на іншому рівні. Для цього – вивчай нове, став перед собою складні амбітні завдання, живи активно, виходь із зони комфорту. Якщо ж потрібно вчити звичні предмети, намагайся урізноманітнити джерела знань, став під сумнів прописні істини, висувай свої гіпотези і проекти, будь у курсі новинок науки та техніки. І головне – намагайся відразу застосовувати знання, навіть жартома. Вчиш стереометрію – побудуй свою модель піраміди, вчиш історію – вигадай власну імперію, хай і в комп’ютерній грі, задали вчити вірші – вивчи задане, а заразом напиши своє продовження або, наприклад, пародію на класика. Живе знання запам’ятається набагато міцніше, до того ж креативний підхід до навчання додасть популярності серед однокласників.

Дорослі часто скаржаться на життя, при цьому ще частіше вимагають, щоб ти пішов їхнім шляхом. Звідси висновок другий:


2. Успішний той, хто готовий плисти проти течії

Риба в гірському потоці не боїться плисти через пороги, бо знає, що так вона отримає більше кисню і впіймає більше здобичі. Знайти свою нішу допоможе нестандартний підхід до завдання. Усі йдуть у юристи? Отже, за п’ять-шість років буде повно юристів, висока конкуренція й не найкраща середня зарплата. А якщо подивитися далі й стати, наприклад, інженером? Адже нові технології треба буде комусь впроваджувати.

Ну ось, у тебе вийшло дивитися на світ широко розкритими очима, дивуватися й дивувати, ентузіазму вистачає на десятьох. Тепер важливо навчитися концентруватись на одному, навіть дуже дрібному завданні. Як крапля довбе камінь, як дюна перетікає з місця на місце по одній піщинці, як дятел добуває одного черв’ячка з кори дерева, як дитина вчиться говорити, починаючи з незв’язаних звуків і закінчуючи складними фразами. Ще один важливий секрет успіху, про який часом забувають:


3. Великий шлях починається з малого кроку

Найдієвіший спосіб досягти амбітної мети – сфокусуватися на ній і розбити її досягнення на окремі посильні етапи.

Причому більшого успіху доб’ється той, хто знайде однодумців. Адже людина – істота соціальна, і в нашому глобальному світі по-справжньому досягне успіху той, за ким стоїть сильна команда. Звідси нове правило успіху:


4. Ділися найкращим і станеш лідером

Справжній лідер зуміє розподілити навантаження, використовуючи сильні риси кожного в команді. Цього можна навчитися у дресирувальників собак і спертися на три головні методи: довіра, спілкування й контроль.

Завоювати довіру допоможе відкрита соціальна поведінка: дати більше до того, як отримаєш щось у відповідь. Спілкування потрібне, щоб зрозуміти потреби іншого та його вміння, щоб запропонувати партнерові те, що його зацікавить у спільному проекті, і зрозуміти, де його таланти принесуть більше користі. Контроль потрібний, адже щоб вирушити в плавання, треба бути впевненим і в човні, і у веслярах.

При цьому лідер – це той, хто не лише свистить у стартовий свисток, а й бачить горизонт і знає маршрут. Коли ж прибули на незвідану землю, лідер не ниє, а використовує для освоєння все, що під рукою, бо наступний секрет успіху такий:


5. Все, що тобі треба, ти вже маєш, тільки навчися цим користуватися

Ти колись бачив змію в депресії? При тому, що в неї немає ні рук, ні ніг, хтось нею гидує, хтось боїться, але її не обходить ані реакція оточення, ані власна «недосконалість». Навпаки: вона максимально використовує дане їй природою, а якщо не вміщається в старі рамки – просто змінює шкіру.