Đăng Ký Đăng Nhập

7 Golovnix Pomilok U Cv Abo Shho Varto Vraxuvati U Skladanni Rezyume 1325

7 головних помилок у CV або що варто врахувати у складанні резюме?


ЛайфхакиВаш потенційний роботодавець справді шукає кваліфікованого працівника, але не завжди може сформулювати всі свої бажання в описі вакансії. Проте вивченню резюме приділяється максимум уваги, і тут все залежить від вашого тексту. Запросять на співбесіду чи ні, вирішить ваше CV, а це означає, що треба спромогтися вигідно подати себе на тлі інших претендентів. Як мінімум – уникати загальних помилок, яких припускаються інші.

1. Узагальнення

Якщо вакансія з’явилася на сайті, значить, роботодавцю потрібні конкретні вміння майбутнього працівника, щоб йому можна було доручити певну ділянку роботи. Уважно прочитайте опис вакансії й чітко сформулюйте свої вміння та навички, свій досвід роботи, щоб максимально відповідати очікуванням.

Загальні твердження – «товариський», «працелюбний», «легко навчаюся» – залиште для новачків. Якщо ви профі, вам уже є чим проілюструвати кожну з цих якостей. Перераховувати навички також треба максимально конкретно. 

2. Описки й помилки

Знайдіть декілька хвилин, щоб перечитати своє резюме. Граматичні помилки та описки справляють враження, що претендент на вакансію – неуважна й малоосвічена людина. Враховуючи, скільки часу було витрачено на складання резюме, немає сенсу псувати ефект такими дрібницями. 

3. Пасивні фрази

Використання пасивного стану й інших інертних форм підкреслять вашу скромність, але ніяк не сприятимуть формуванню образу дієвої людини, лідера та керівника. Замініть «був задіяний» на «брав участь», а ще краще – «організував», замість «був нагороджений» напишіть «отримав нагороду» – і ви самі здивуєтеся, наскільки динамічніше виглядатиме текст.

4. Неестетично

 
Сприймають перш за все очима: щоб ваш текст вирішили прочитати, резюме загалом має виглядати привабливо. Ознайомтеся з останніми трендами оформлення, надішліть готове резюме друзям і спитайте поради. Переконайтеся, що обрали правильний шрифт і зручне форматування. 

5. Промах з цілями

Хтось вважає, що вказувати цілі в резюме дуже важливо, хтось пропонує обходитися взагалі без них. Якщо не впевнені, що зможете правильно їх визначити, не погіршивши свої шанси на отримання роботи, краще пропустити цей пункт.

6. Надлишок скромності

За кожної можливості підкреслюйте свої сильні риси. Скористайтеся переліком службових обов’язків, щоби ще раз перерахувати важливі вміння та навички. 

7. Відсилання того самого резюме до всіх адресатів

Ваш майбутній роботодавець оцінить увагу до його компанії, якщо резюме буде написано з урахуванням особливостей саме цієї вакансії. Це зауважують значно частіше, ніж може здаватися, тож варто модифікувати текст для кожної компанії.