Đăng Ký Đăng Nhập

7 Korisnix Zvichok Dlya Gnuchkosti Mislennya 1861

7 корисних звичок для гнучкості мислення


Лайфхаки

Багатьох фізичних та емоційних проблем можна позбутися завдяки міцній і здоровій нервовій системі. Розвинений мозок допомагає людині пам’ятати, вчитися новому, планувати, концентруватися на виконанні завдань і підтримувати розум в активному і ясному стані. Здоров’я мозку – це і частина загального фізичного здоров’я. Тож будь-які вправи, спрямовані на розвиток мозку, зокрема сортування інформації, логічні задачі, формування суджень, розробку стратегії і просту життєву мудрість, сприяють і покращенню розумових здібностей, і доброму загальному самопочуттю.

Вік, здоров’я мозку і розумова діяльність (via)

Незалежно від віку, варто покращувати стан своєї нервової системи, зокрема мозку, вже зараз, до виникнення сумних симптомів. 7 корисних порад допоможуть зберегти активність мислення і розвинути його гнучкість, впоратися зі стресами і побудувати гармонійні стосунки з оточуючими.  

1. Більше рухайтеся. Залежно від ваших можливостей і вподобань це може бути вечірня прогулянка чи ранішня зарядка, відвідування спортзалу чи басейну – головне, щоб ваше серце отримувало хоча б 30 хвилин кардіонавантажень щодня. Слідкуйте, щоб вправи відбувалися у добре провітрюваному приміщенні – тоді мозок максимально насичується киснем і корисними речовинами під час активного плину крові. Регулярні вправи, пробіжки чи прогулянки захищають ваш мозок від пікових рівнів цукру, а різноманітність вправ, які потребують координації рухів, стимулює розвиток різних ділянок мозку. Тож не зневажайте танцями!

2. Контролюйте харчування. Нейробіолог і нейропсихіатр Деніел Дж. Амен (Daniel G. Amen) зазначає, що дієти для схуднення, такі популярні у наш час, можуть негативно вплинути на роботу мозку. Достатньо дотримуватися простих правил: пити вдосталь води, вживати складні вуглеводи, продукти, багаті на клітковину, протеїн, корисні жири. З овочів і фруктів для мозку особливо корисні полуниця, чорниця, голубика і… броколі. Окрім того, намагайтеся обмежити алкоголь (а ще краще – взагалі від нього відмовитися). Звісно, якщо бажаєте, щоб ваша розумова активність не залежала від віку, і аварії у вашому житті з’являлися лише у стрічках новин. Пам’ятайте, що у прихильників помірятися силами за кількістю випитого більше шансів з часом перетворитися непомітно для себе на овоч.

«Мозок – як м’яз.

Коли ми ним користуємося,

то почуваємось добре».

Карл Саган, астрофізик

3. Слідкуйте за тиском. Підвищений кров’яний тиск може негативно впливати на здоров’я мозку, тому старайтеся тримати ситуацію під контролем.

4. Висипайтеся. Недостатній сон чи проблеми зі сном, наприклад, безсоння чи апное уві сні призводять до зниження концентрації уваги вдень, погіршенню пам’яті та інтелекту, постійної сонливості і проблемам з координацією рухів. Забезпечте собі щодня 8 годин безперервного сну у комфортному середовищі. Впродовж доби знаходьте час для 5-хвилинної медитації, щоб знизити рівень стресу і позбутися зайвих хвилювань.

5. Відкрийте у собі нові таланти. Коли ви вивчаєте щось нове, ви завантажуєте відразу усі ділянки свого мозку, встановлюєте нові зв’язки і зміцнюєте ті, що вже існують, – а це означає, що ви запобігаєте скороченню мозку і його старінню. Знайдіть собі хобі, як то танці, вивчення іноземної мови, в’язання, шахи, новий вид спорту – будь-що, що відрізнялося б від вашої щоденної рутини. Оберіть для вивчення нову галузь знань, яка вимагатиме від вас абстрактного і логічного мислення, поступово підвищуючи рівень складності завдань. Лише півгодини на день достатньо, щоб бути в тонусі. Альберт Ейнштейн навіть казав про 15 хвилин: «Якби люди кожного дня витрачали 15 хвилин на вивчення чогось нового, то за рік вони були б експертом у цьому питанні, а за 5 років – експертом національного масштабу».

6. Більше спілкуйтеся. Підтримуйте зв’язки з рідними і з близькими друзями. Як мінімум – регулярно розмовляйте по телефону, а ще ліпше – зустрічайтеся за столом, на прогулянках чи у подорожах. Усі вчені одностайно стверджують, що соціальна активність зменшує ризик розвитку ментальних захворювань. При цьому прагніть максимально проводити час з позитивними людьми. Доктор Амен підкреслює, що люди з негативним ставленням до життя так чи інакше чіпляють усіх оточуючих. Усунення негативу змінює хімічний склад мозку, що відкриває простір для нових ідей, для більш креативного, енергійного і позитивного мислення. Спілкування з позитивними людьми допоможе вам завжди залишатися здоровими, продуктивними і щасливими.

7. Позбудьтеся негативних думок. Доктор Амен відзначає, що найнебезпечніші для мозку автоматичні негативні думки (АНД). Звісно, вони виникають у кожного – це частина нашого інстинкту самозбереження, але якщо всю увагу віддано лише ним, то можливі серйозні проблеми на рівні нейрофізіології. Найкращий спосіб позбутися таких думок – по-перше, почати ідентифікувати їх, по-друге, ставити питання до кожної – наскільки вона допоможе вирішити проблему, і далі переводити все у конструктив: переключати увагу на вирішення питання.

Закріпити ці та інші корисні звички, позбутися шкідливих звичок і ментальних пасток допоможе авторський курс Альони Бурдейної на платформі EDUGET – «Менеджмент звичок»