Đăng Ký Đăng Nhập

9 Sposobiv Mati Rozumnishij Viglyad 953

9 способів мати розумніший вигляд


Лайфхаки


інтелект, IQ, співбесіда, роботодавець, як здаватися розумнішим, перше враження, як сподобатися

Деякі люди розумніші за інших, цей факт безсумнівний. Проте буває так, що розумну людину чомусь не сприймають серйозно. І навпаки – того, хто має дуже скромний IQ, усі вважають за експерта. В чому секрет? Як людям вдається справити враження? Існує кілька науково обґрунтованих способів здаватися розумнішим.

1. Носіть окуляри

Стереотип про розумників-очкариків з’явився не на порожньому місці — в ході дослідження, проведеного Віденським університетом, 76 учасників експерименту, переглянувши 78 фотопортретів людей (без окулярів або в окулярах), зауважили, що особи в окулярах мали розумніший вигляд за осіб без окулярів – хоча останні здавалися привабливішими. Тож носіть окуляри без побоювань бути схожим на хіпстера.

2. Пересувайтеся з тією ж швидкістю, що й люди навколо

Професор Керрі Морведж з університету Бостона встановив, що той, хто пересувається з більшою або меншою швидкістю, ніж інші навколо, справляє враження недалекої людини.

За результатами опитування 49 добровольців, які спостерігали за ходою сторонніх людей, ті, хто не відстає від інших і при цьому не квапиться без потреби, виглядають набагато розумнішими.

3. Використовуйте графіки

Хто не любить, коли суху інформацію розбавляють чимось цікавим, наочно і коротко підбиваючи підсумок статті або дослідження? Доречне використання графіків у презентаціях і доповідях неодмінно вирізнить вашу роботу серед інших. До того ж графік набагато краще переконує, ніж лише нудний текст, і робить виступ ґрунтовнішим.

4. Дивіться людям у вічі

Професор Нора Мерфі провела експеримент, суть якого полягала в поділі піддослідних на пари, в яких одній особі було поставлено завдання намагатися здаватися якомога розумнішою, тоді як в іншої особи з пари такого завдання не було. Потім, після п’ятихвилинної розмови, вони оцінювали розумові здібності один одного. Так, згідно з відгуками учасників, розумнішими виглядали ті люди, які впевнено дивилися співрозмовникові в очі. Мерфі вважає, що саме цей секрет допомагає маніпулювати іншими людьми, переконуючи їх у своїй освіченості й досвідченості.

5. Вдягайтеся відповідно до нагоди

Нарешті науково обґрунтовано поширену думку, що «людина в білому халаті» неодмінно має бути розумною. Так, згідно з опитуванням, лікарів і вчених у форменому одязі люди оцінюють як професіоналів у своїй справі на відміну від їхніх колег у повсякденному вбранні. На захист останніх можна сказати, що вони своїм підлеглим і клієнтам здаються все ж привабливішими.

6. Жартуйте й усміхайтеся!

Люди з хорошим почуттям гумору і світлим, позитивним підходом до життя парадоксально здаються мудрішими, ніж депресивні циніки з кислим виразом обличчя. Тож поміркуйте, чи треба вам вдягати окуляри і працювати над своєю ходою — можливо, для того щоб здаватися розумнішим і виділятися з натовпу, потрібні не довгі слова і пірсинг, а всього лише щира усмішка.

Існують і певні перестороги, які варто враховувати, особливо якщо часу для особистого контакту обмаль.  

7. Не проходжайтеся з пивом

Ні для кого не секрет, що нетверезі люди здатні на безліч дурниць. Тож немає нічого дивного в тому, що людину з пляшкою пива в руці можуть прийняти за необтяженого інтелектом індивідуума. В ході одного з п’яти експериментів дослідники, показавши 300 менеджерам фотографії кандидатів на робоче місце, з’ясували, що перевагу роботодавець швидше віддасть тим кандидатам, які за діловою вечерею зробили вибір на користь газованої води, а не вина.

8. Жодного пірсингу!

Самовираження — хороша річ, проте результати опитування доводять, що люди з прикрасами на обличчі не здаються середньостатистичному роботодавцеві компетентними працівниками. Тому перед співбесідою краще все ж на якийсь час відкласти свої сережки і септуми якомога далі від пильного погляду майбутнього начальника.

9. Не вдавайте з себе мудрагеля

 
Можливо, колись довгі хитромудрі слова і були прерогативою освічених «обранців», але часи змінюються, і опитування, проведене Принстонським університетом, засвідчило, що недоречне використання довгих слів робить людину в очах оточення недалекою вузьколобою особою. І навпаки — вміння скорочувати речення і лаконічно доносити свою думку найчастіше вважається ознакою високого інтелекту.