Đăng Ký Đăng Nhập

Bezkoshtovni Instrumenti Dlya Zapisu I Redaguvannya Video 2487

Безкоштовні інструменти для запису і редагування відео


Викладання

Створення власного онлайн-курсу багатьом здається непростим саме через необхідність працювати з відео. Вирішити це завдання можна дуже просто за допомогою безкоштовних і доступних в мережі інструментів.



Коли ви плануєте ваш перший онлайн-курс, який містить відео-контент, у вас виникає природнє питання: чи можливо зробити самому для курсу професійне відео без звернення до знімальної групи, без придбання дорогого програмного забезпечення й інвестування у фото- й відеообладнання.

На щастя, в Інтернеті можна знайти багато простих у використанні інструментів. Ви можете застосовувати їх в онлайні чи завантажити на свій комп’ютер і почати створювати захопливий відеоконтент. Добра новина – більшість опцій абсолютно безкоштовні. Пропонуємо огляд інструментів створення і редагування відео.

Power Point

Для багатьох з нас програма PowerPoint – давній знайомий: кожен хоч раз робив чи використовував презентацію. Ви легко можете перетворити презентацію на відео, зберігаючи при цьому всі її елементи, включно з анімацією, рухами курсору, переходами між слайдами і ваш аудіотекст. Програма може бути оптимальним вибором для онлайн-курсу, коли презентація є ключовим елементом і вам необов’язково з’являтися на екрані. Щоб перетворити ваші підготовлені слайди на відео, просто збережіть презентацію Power Point у відеоформаті (файли *.mp4 чи *.wmv). Не зважайте, якщо вихідні слайди також містять відео – всі вбудовані відеофайли коректно відображатимуться без вашого втручання у процес.

OBS Studio

Open Broadcaster Software – безкоштовне програмне забезпечення, яке дозволяє записувати відео з десктопа. Якщо ваш курс передбачає демонстрацію програми, ви зможете записувати всі ваші дії на екрані. Окрім того, ця програма може стати в пригоді, якщо ви хочете сфокусувати увагу студентів на слайдах, а не на особистості викладача. Open Broadcaster Software постійно оновлюється, тож інтерфейс з часом може відрізнятися від наданого нижче.

Коли ви вперше відкриєте OBS Studio, ви побачите чорний екран. Для початку роботи з програмою кликніть на кнопку Settings (Настройки) в правом верхньому кутку і ви побачите спливаюче вікно з меню налаштувань. 

Якщо ви маєте базові навички редагування відео, вам буде достатньо вкладок Output і Video. Залиште решту налаштувань настройки за замовченням. У вкладці Output ви можете обрати папку, в якій зберігатимуться файли, що ви записали. Якщо ви пропустили цей крок, то зможете потім зберігати своє відео в потрібній папці.

У вкладці Video ви зможете налаштувати розподільчу здатність (resolution) вашого майбутнього відеофайлу. Ви зможете залишити налаштування за замовченням як у базовій (base), так і у вихідній (output) розподільчій здатності, а також можете записати відео в Full HD, виставивши вихідну розподільчу здатність 1920×1080 пікселів. Враховуйте, що файли в Full HD матимуть більший розмір. Окрім того, ви можете налаштувати FPS Values – кількість кадрів за секунду. Якщо у вас достатньо потужний комп’ютер і висока швидкість завантаження, ви можете обрати кількість кадрів аж до 60 за секунду (60 FPS value).

Тепер можна переходити до додавання нових сцен і джерел. Сцена (scene) зазвичай є комбінацією з різних джерел (sources): вікна, вебкамери, дисплеї, малюнки. Для створення сцени кликніть на біле поле під кнопкою Scenes (Сцени) й кликніть Add (Додати). Надайте вашій сцені доречне ім’я, наприклад, Display – так ви будете знати, що ця сцена знімає відео с вашого комп’ютерного екрану.

Додавання джерел – той же процес, тільки потрібно кликнути правою кнопкою мишки нижче Джерел (Sources). Одна з опцій – інструменти для захвату вікна (Window Capture), захвату екрану (Display Capture) і захвату відео (Video Capture).

  • Захват вікна / екрану використовується для збереження зображення на моніторі чи на вікні. За допомогою цих джерел ви можете показати слайди чи інтерфейс програми.
  • Інструмент захвату відео дозволяє записувати відео з вашої вебкамери.

Коли ви вже додали джерела, ви можете їх переміщати і масштабувати. Якщо на сцені два чи більше джерела, всі вони можуть відображатися на одному екрані. У разі якщо ви хочете захопити інформацію з екрану і зробити запис з вебкамери окремо, створіть дві окремі сцени для кожного джерела. 

Після того як ви виставили всі налаштування, створили сцени і додали джерела, ви можете почати записувати ваш екран комп’ютеру з натиснення кнопки Почати запис (Start Recording).

По закінченні запису кликніть на Зупинити запис (Stop Recording), і ваш відеофайл буде автоматично збережено. Щоб зберегти файл в потрібній папці на комп’ютері, знайдіть його шляхом Файл / Показати записи (File / Show recordings).

Avidemux

Avidemux – простий і безкоштовний інструмент, який дозволяє вам створювати елементарне відео без будь-яких спеціальних знань у редагуванні відеоконтенту. На відміну від схожих програм, Avidemux не містить інструментарію для професійного редагування відео, типу монтажної лінійки (timeline) чи багатоканального редагування (multitrack editing). Ви можете виконати основні завдання дуже простими засобами.

Щоб розпочати роботу в Avidemux, відкрийте відеофайл, який ви хотіли б відредагувати. Це можна зробити різними способами:

1. Файл (File)   Відкрити (Open) 

2. Кнопка Відкрити відео (Open Video) в головному меню

3. Використати гарячі клавіши Ctrl+O

4. Перетягнути і покласти до вікна програми необхідний файл

Тепер, коли ваш відеофайл готовий до роботи, ви можете виконати з ним у програмі Avidemux три базових операції: монтаж (cutting), кодування (encoding), фільтри (filtering).

Монтаж

Якщо у вас довгий відеофайл, а вам потрібен лише невеликий сегмент, ви можете його вирізати, використовуючи маркери A і B, розташовані на навігаційній панелі відразу під завантаженим відео, і почати його сегментувати, прокручуючи слайдер і натискаючи кнопку Set start marker (гарячі клавіши Ctrl + PAGEUP). Для позначення кінця кадру протягніть слайдер і натисніть кнопку Set end marker (Ctrl + PAGEDOWN). Обраний сегмент буде виділено блакитною рамкою.

Якщо ви знаєте точний час початку і закінчення обраного відеокадру, ви можете виставити ці параметри у правому нижньому кутку.

Ви також можете видалити непотрібні кадри з вашого відеофайлу, наприклад, ви можете вирізати частини відео, де ви запинаєтеся, щоб результат був більш професійним. Щоб це зробити, оберіть кадр, який ви хотіли б видалити, за допомогою маркерів A і B, як було описано вище. Потім слідуйте шляхом Edit (Редагувати)  Delete (Видалити) чи просто натисніть кнопку Del на клавіатурі. Програма сама синхронізує картинку з аудіо, якщо ви лише не завантажували аудіофайл окремо.

Інструменти Avidemux також дозволяють вам копіювати і вставляти кадри відео, використовуючи всім знайомі гарячі клавіши Ctrl+C і Ctrl+V.

Щоб зберегти частину відеофайлу чи зберегти відеофайл з видаленими кадрами, перейдіть до меню у File (Файл)  Save (Зберегти) чи використовуйте гарячі клавіши Ctrl+S.

Ви також можете зібрати разом невеличкі відео для створення великого відеофайлу. Кликніть на File (Файл)   Append (Приєднати) чи виберіть гарячі клавіши Ctrl+A.

Кодування

Ви можете використати Avidemux для конвертації вашого відеофайлу в інший відеоформат, який розуміє ваш відеоплеєр чи який є необхідним для використання у певному програмному середовищі. Також ви можете зменшити відео для публікації в Інтернеті чи на LMS-платформі.

Просто оберіть необхідний вам формат зі списку, що випадає, і збережіть відео – і програма почне перекодування. Формати файлів, що підтримуються, включають MP4, MPEG, AVI XVID, AVI-DV, MPG, MKV, FLV та інші.

Фільтри

Завдяки інструментам Avidemux ви можете застосовувати прості фільтри й змінювати дизайн вашого відео. Зверніть увагу, що фільтри можуть застосовуватися лише, якщо ви зміните відеосигнал. Якщо встановлено режим копіювання (Copy mode), фільтри не працюють.

Пропонуємо добірку фільтрів, які можуть допомогти вам у створенні онлайн-курсів.

Вкладка Transform (Трансформація)

  • Додайте логотип. Ви можете покласти ваш логотип поверх відео для підвищення впізнаваності бренду і для захисту вашого онлайн-курсу від копіювання.
  • Fade (загасання). Ви можете використати цей фільтр для плавного переходу між різними фрагментами відео.

Вкладка Colours (Цвета)

Ви можете використати різні фільтри в цієї вкладці для корекції кольору, додавання яскравості, контрасту, відтінків (hue), насиченості (saturation) вашого відео. Проте не варто занадто захоплюватися кольоровими фільтрами – ви ж бо створюєте професійний курс, а не художній фільм.

Вкладка Subtitles (Субтитри)

Програма передбачає додавання файлу з субтитрами, редагування розміру їх шрифту і міжрядкового інтервалу (line spacing). Ця опція може виявитися корисною, якщо ви плануєте демонструвати ваш онлайн-курс в різних країнах чи якщо ви хочете, щоб студенти з різним рівнем розуміння мови могли стежити за ходом лекції. 

Про умови і переваги викладання на платформі EDUGET дивіться за посиланням.

Єлизавета Кокоріна
Автор