Đăng Ký Đăng Nhập

Bezpechne Vodinnya Abo U Vidpustku Na Mashini 1845

Безпечне водіння, або У відпустку на машині


Лайфхаки



Права на водіння, знання правил дорожнього руху – це чудово, однак, на жаль, недостатньо для безпеки на дорозі. Адже багато що залежить і від інших учасників руху, і від вашого вміння взаємодіяти з ними. Статистика підтверджує, що більшість аварій на дорогах трапляється в результаті помилки людини – якою б розумною не була начинка автомобіля. Детально технічні нюанси такої взаємодії з описом типових ситуацій і моделей поведінки наведені в безкоштовному онлайн-курсі на платформі EDUGET – «Правила безпечного водіння». Тим, хто збирається у відпустку на машині, можна вже сьогодні прислухатися до корисних порад, щоб як мінімум зі свого боку забезпечувати на дорозі безпечний рух.

20 лайфхаків для тих, хто поїде у відпустку на машині

1. Перед початком тривалої поїздки слід виспатися і добре поїсти. Напої, багаті кофеїном, не настільки корисні для концентрації уваги, як прийнято думати. Більше того, кава отримала сумну популярність у далекобійників за «ефект 30 кілометра», коли спочатку після випитої чашки кави енергії дійсно стає більше, але потім приблизно на 30 км після цього (десь на 25 хвилині) водія хилить у сон, увага знижується, ризик аварії збільшується.

2. Кожні дві години робіть зупинки, навіть якщо вам здається, що не втомилися. Перекусіть, розімніть ноги короткою прогулянкою, попийте води, якщо потрібно – трохи подрімайте.

3. Якщо є кому вас змінити, ведіть машину по черзі. Другий водій може також стежити за дорогою, поки не прийшла його черга. Ви можете спати по черзі й так подорожувати без втрати часу. Якщо ведете машину сам, увімкніть радіо або музику, відкрийте вікно – це допоможе вам сконцентруватися на дорозі.

4. Забезпечте свободу руху. Якщо вам потрібно зупинитися, знайдіть з’їзд з дороги, не зупиняйтеся на узбіччі за винятком екстрених випадків.

5. Уникайте користування мобільним телефоном під час водіння. На крайній випадок потурбуйтеся про наявність гарнітури hands free.

6. Відмовтеся від будь-якого алкоголю перед поїздкою. Навіть від одного келиха пива вас може хилити в сон, не кажучи вже про міцніші напої.

7. Прогноз погоди має значення. І навіть якщо ви все перевірили заздалегідь, все одно поглядайте на небо – природа непередбачувана.

8. Будьте в курсі дорожніх новин. Крім планування поїздки відповідно до погоди, варто постійно моніторити дорожній трафік: пробки, аварії, ділянки на ремонті. Перевіряйте стан доріг перед виїздом і стежте за оновленнями в дорозі – в цьому вам допоможуть спеціалізовані радіостанції або додатки на смартфоні.

9. Орієнтування на місцевості ще нікому не завадило. Крім GPS, подбайте про офлайновий варіант карти на смартфоні або планшеті, а також забезпечте кожного учасника дороги паперовим варіантом і поясніть (а краще намалюйте) ваш маршрут. Наполягайте, щоб карта була в кожного завжди під рукою – якщо людина загубиться в безкраїх степах, у неї буде більше шансів знайти вас знову.

10. Безпека орендованої машини – зона вашої відповідальності. Якщо орендуєте машину, виділіть час на те, щоб її перевірити та освоїтися з новим «конем». Зверніть увагу на гальма, сигнальні вогні й дальнє світло, автомобільний гудок. Чи працює кондиціонер, радіо, чи в порядку дзеркала і двірники, як відкриваються вікна? В якому стані двигун? Перевірте його роботу відразу ж.

11. Всі правила знати неможливо, але необхідно. Якщо в рамках поїздки плануєте відвідування інших країн, заздалегідь дізнайтеся про відмінності в правилах дорожнього руху. Пам’ятайте: незнання закону не звільняє від відповідальності.

12. Закрийте всі цінні речі на замок в багажнику або в бардачку. Пам’ятайте: чисту акуратну машину середнього цінового сегменту рідше вибирають у якості об’єкта пограбування чи викрадення. У будь-якому разі завжди вибирайте безпечну парковку, ще краще – платний гараж.

13. Техогляд – запорука безпеки. Перевірте технічний стан вашої машини до початку тривалої поїздки, раптом щось слід полагодити чи замінити – дешевше та швидше це зробити в рідному місті.

14. Переконайтеся в наявності страховки та в її актуальності.

15. Намагайтеся економити на бензині. Це означає поменше раптових зупинок і різких стартів, легший багаж, середня швидкість руху. При цьому не варто захоплюватися їздою на 55 км/год. і на п’ятій передачі – економія бензину, може, і вийде, зате мотор зношується швидше, а його ремонт коштуватиме дорожче.

16. Повний бак – немає стресу. Не чекайте, поки ваш бензин буде на нулі – заправляйтеся заздалегідь, особливо на незнайомій дорозі. Щойно залишається остання чверть у баку – час шукати заправку.

17. Діти в дорозі – випробування на зрілість батьків. Якщо подорожуєте з дітьми, приготуйтеся до частих зупинок, і не тільки поїсти або в туалет зводити, а й просто для розваги. Бачите по дорозі хороший дитячий майданчик? Зробіть гак і дайте дітям можливість вибігатися. Візьміть з собою фрісбі, щоб у менш цивілізованих місцях було чим зайняти дітвору. Вам також знадобиться стос дитячих книжок, іграшки, музика та казки в аудіозаписах. І, звичайно, засоби проти укачування.

18. Ні фастфуду! Закуповуйтеся корисним для здоров’я перекусом у супермаркетах – на заправках і в придорожніх кафе вам запропонують тільки «сміттєву їжу», та ще й у три ціни.

19. Все моє вожу з собою. Якщо у вас тривала подорож, інвестуйте в міні-холодильник, а також візьміть з собою вологі серветки, пластиковий посуд, повнішу аптечку, плед і подушку. Прихопіть запасну шину, дроти прикурювання, склоочисну рідину й інші важливі компоненти для ремонту – залежно від пори року, стану дороги й машини. Додатковий лайфхак від досвідчених батьків великих сімейств: якщо виїхали в довгу дорогу всі разом, не виїжджайте відразу на трасу, півгодини покружляйте по місту – напевно хтось із домашніх згадає, що забув щось дуже важливе!

20. Пристебніться! Останній пункт можна було б не згадувати, та все-таки. Перевіряйте, щоб усі пасажири користувалися ременями безпеки: пам’ятайте, що третина постраждалих у ДТП їх ігнорували.