Лондонський стартап Blippar планує захопити весь світ своїм відеоконтентом – як стверджує його CEO, Амбаріш Мітра (Ambarish Mitra), «це буде більше, ніж сам Інтернет, тому я ніколи не продам Blippar ані Google, ані Microsoft».
Нарешті 9 червня компанія представила результати своєї праці: «бліпасфера» (blipparsphere) чи візуальний браузер, який здатний розпізнавати об’єкти реального світу і знаходити про них інформацію в мережі. При цьому програма розпізнавання є самонавчаємою, і чим частіше користувачі звертатимуться до візуального пошуковика, тим більше даних завантажуватиметься до системи і тим краще Blippar вирішуватиме завдання.
Використання пошукової системи дуже просте: достатньо завантажити додаток Blippar для iOS чи Android і потім вказувати веб-камерою на предмети, щоб на екрані з’являлося відео й автоматично завантажувалась інформація про обраний об’єкт.
Звичайно, поки що під час розпізнавання трапляються похибки – додаток може переплутати стіл і стілець подібного дизайну, кухонні рушники в рулоні й туалетний папір. Команда працює далі над вирішенням технічних проблем з масштабуванням і розпізнаванням, з поповненням бази даних. Як би там не було, перші польові випробування на ринку в Пекіні показали, що Blippar розпізнав усі спеції й навіть видав рецепт качки по-пекінські. Попереду – великий обсяг роботи з локалізації додатку.
Комерційна складова також передбачена авторами проекту: в перспективі у Blippar планують заробляти від великих брендів на правильному позиціонуванні їхніх продуктів при розпізнаванні на відео.
Бліпасфера, можливо, в найближчому майбутньому стане не лише відеоенциклопедією, пошуковиком і посередником у комунікації в багатомовному середовищі, але й найпопулярнішим контентом у соцмережах (все про використання інструментів SMM у бізнесі в курсі на платформі EDUGET). Поки команда з 350 працівників працює над вдосконаленням продукту, вже зараз можна переглянути відео використання додатку.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!