Đăng Ký Đăng Nhập

Byudzhet I Kontrakt Najpopulyarnishi Specialnosti Cogo Roku 1965

Бюджет і контракт: найпопулярніші спеціальності цього року


ЗНОВідомі попередні результати вступної кампанії-2016. Попередні, бо завершується збирання статистики щодо вступу пільговиків, на змішану форму навчання та інших окремих категорій. Остаточні дані оприлюднять у вересні, але вже зараз можна робити висновки щодо пріоритетів абітурієнтів і вступних тенденцій.

Загалом цього року на стаціонар вступили 465 283 абітурієнти – включно з бюджетом і контрактом, за всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями. За формою оплати навчання поділилися майже порівну: на бюджет вступили 237 625, на контракт – 227 654, тобто 51% і 49% відповідно. Підтвердилися попередні заяви міністра освіти Лілії Гриневич, що принаймні половину абітурієнтів цього року буде зараховано на бюджет.

Розподіл бюджетних місць відбувався в автоматичному електронному форматі. Кожен абітурієнт формував заяви до вишів – максимум 15 – і вказував пріоритетність кожної з них. За кожною заявою система порівнювала його конкурсний бал з конкурентами і давала або не давала рекомендацію для вступу на бюджет. Аналіз починався з заяви з найвищою пріоритетністю і завершувався останньою, найменш пріоритетною. Таким чином абітурієнт отримував рекомендацію на бюджетне навчання за заявою, яка найвищий пріоритет з усіх, за якими він проходить за конкурсом.

Можливостей відмовитися від цього місця і вступити на бюджет деінде вже не було. Якщо абітурієнт вирішував не йти на навчання за отриманою рекомендацією, він обирав навчання на контракті – за престижнішою спеціальністю чи в рейтинговішому виші. Тому серед бюджетників і контрактників виявилися пріоритетними різні спеціальності. На бюджеті лідирують менш популярні з нижчим конкурсом, на контракті – престижніші, за навчання на яких абітурієнт готовий платити.

Топ-10 спеціальностей з найбільшим обсягом бюджетних місць

Спеціальність

Кількість набраних абітурієнтів

Середня освіта

13 307

Медсестринство

8 810

Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

7 407

Будівництво та цивільна інженерія

7 267

Фінанси, банківська справа та страхування

6 450

Галузеве машинобудування

6 050

Право

5 983

Облік і оподаткування

5 908

Початкова освіта

5 287

Комп’ютерні науки та інформаційні технології

4 985

Директор департаменту вищої освіти пояснив, що лідерство Середньої освіти частково випливає з широти спеціальності: за нею навчаються і вчителі географії, і вчителі історії, і вчителі біології, і решта.

Топ-10 спеціальностей з найбільшим обсягом контрактних місць

Спеціальність

Кількість набраних абітурієнтів

Право

19 301

Менеджмент

9 328

Фінанси, банківська справа та страхування

9 707

Середня освіта

8 335

Облік і оподаткування

7 447

Філологія

6 843

Фармація

6 212

Економіка

5 899

Медсестринство

5 633

Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

5 585

На контрактній формі навчання Право традиційно лідирує з відривом. Відсутність технічних спеціальностей пояснюється тим, що цього року на них рекордно збільшили кількість бюджетних місць, тож охочі отримали можливість навчатися за державні гроші – і це можна спостерігати за рекордною кількістю технічних спеціальностей у Топ-10 бюджетних місць. При цьому 5 спеціальностей присутні в обох Топ-10 – це Середня освіта, Право, Фінанси банківська справа та страхування, Облік і оподаткування та Медсестринство.