Щоб якісно і швидко почати проект, вам допоможе чек-лист з описом алгоритмів певних дій і перелік основних документів для кожного з етапів.
Бізнес проджект менеджер в PlayTech, Ірина Вишнетська поділилася з нами своїм досвідом успішного запуску проектів і розповіла які базові етапи включає в себе чек-лист для старту проекту:
У компаніях, в яких я працювала, основними проектними інструментами менеджерів є Jira та Confluence, тому в своєму прикладі я буду посилатися на ці дві програми.
Крок перший:
Створити окремий проект в Confluence, де буде зберігатися вся інформація про проект: технічна документація, таймлайн, цілі, опис функціоналу, ролі всіх учасників проекту, метрики, гайди для роботи, тест-кейси, а також план розробки продукту.
Крок другий:
Створити проект в Jira і сформувати воркфлоу відповідно до вимог вашого проекту. Завести всі основні функції в беклог і розділити завдання на спринти із зазначенням версій випуску продукту. Нижче приклад одного з можливих варіантів воркфлоу. Безумовно, складність схеми руху статусів буде залежати від рівня проекту.
Крок третій:
Описати план комунікацій на проекті, який включає в себе структуру команди, RACI матрицю, RADIP, канали комунікації, дні і час синхронізації всієї команди, загальні правила проекту (якщо такі є), відпустки і державні свята.
Крок четвертий:
Після підтвердження дати старту проекту з боку керівників компанії і стейкхолдерів відправляється лист на всіх учасників проекту з повідомленням про дату проведення kick-off зустрічі. До цієї зустрічі необхідно підготувати презентацію з планом комунікації і таймлайн життєвого циклу вашого проекту для подальшого затвердження з командою або стороною замовника.
Крок п’ятий:
Після проведення kick-off зустрічі, необхідно відправити лист на всю команду зі списком затверджених домовленостей, і якщо всі готові, можна офіційно починати роботу над проектом.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!