З появою соцмереж бренди вирішили, що нарешті є прямий доступ до споживачів в обхід традиційних медіа – а відповідно, спосіб істотно збільшити продажі. Після перших років ейфорії та значних витрат на SMM більшості довелося визнати, що дива не відбулося.
Брендований контент не став винаходом соцмереж (детальніше у статті на
Соцмережі створили феномен «краудкультури», автор терміну – Дуглас Хольт (Douglas Holt), яка вже конкурує як із традиційною культурою, так і з рекламними каналами. Якщо користувач може обирати, бачити йому той чи інший контент у стрічці його соцмережі, у пошті, браузері чи ні, то монополію на увагу бренди вже втратили. Разом із тим користувач, коли підписується на новини тієї чи іншої компанії, цілком логічно сподівається певного особистого ставлення до себе, як мінімум – реакції на скарги. Тоді як статистика свідчить, що 70% скарг і решти коментарів у соцмережах залишаються без відповіді (Maritz Research Co.). Так бренди власноруч руйнують комунікацію, за якою власне вони й прийшли до Facebook та інших соцмереж, забуваючи саме значення слова «соціальний». При цьому негативні відгуки, залишені без відповіді, створюють негативний шлейф бренда в цілому, особливо якщо їх опубліковано на відкритих сторінках.
За словами Ойсин Ланні (
Ще один головний біль соцмереж і різних месенджерів – спроба клієнтів передати приватну інформацію зручним для них, але не завжди безпечним і прийнятним для банків способом. Таким чином завданням банку й будь-якого сайту, який приймає платежі, стає збереження приватності клієнта – можливо, перенаправленням за посиланням на інший, більш прийнятний спосіб спілкування (
«Так уже склалося, що варто трапитися якійсь біді чи погрішності, як користувачі поспішають до Facebook чи Twitter, щоб повідомити про це всім і попросити поради й рішення. І горе тому бренду, який виявився залученим до проблеми. Історій з негативом – сотні, але чи часто ви чули, щоб клієнт, проблему якого вирішено, повернувся до соцмережі і знову розповів своїм підписникам, що все завершилося добре?» (
«Компанії, активні в соцмережах, використовують подвійні стандарти. Як ви думаєте, на чию скаргу вони відреагують швидше – клієнта, в якого 25 000 фоловерів у Twitter, чи клієнта лише з 250?» (Oisin Lunny,
У сухому залишку – лише факти: інформацію про бренд клієнт може отримати де завгодно, він сам обирає джерела, залежно від своїх уподобань. А в соцмережу до бренда він приходить по сервіс – і якщо не отримує його, решта втрачає сенс.
Навчитися позиціонувати бренд у соцмережах з урахуванням усіх сучасних трендів можна на авторському курсі на платформі EDUGET – «SMM для бізнесу: курс молодого бійця».
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!