Читання книжок давно перестало бути головним способом відпочинку й отримання знань та все більше поступається динамічнішим каналам інформації: ТБ та Інтернету. Водночас науковці
Розвиток емпатії
Художня література допомагає підвищити рівень емпатії, а це – здатність розуміти іншу людину, будувати стосунки, розвивати емоційний інтелект.
Професор психології Кейт Оутлі (Keith Oatley)
Тренування гнучкості розуму
Дослідження впливу поезії на розумові здібності доводить, що читці починають мислити глибше й оригінальніше, вигадують нестандартні ідеї й рішення. Один з авторів дослідження професор Філіп Девіс (Philip Davis)
У людей, що починають регулярно читати поезію чи інші образні тексти, відбуваються дивовижі зміни в активації певних ділянок головного мозку. Покращуються адаптивність і здатність діяти в неочікуваних ситуаціях. Передбачувані реакції заміняються нестандартними вчинками.
Відкритість до нового
Читання книжок традиційно пов’язують з креативністю. Дослідниця Маджа Джикіч (Maja Djikic) з Торонто
В літературних творах змальовані неоднозначні персонажі, і аналіз їхніх характерів привчає людину сприймати різні, навіть дуже провокативні, погляди.
Читання віршів цілком очікувано кидає виклик жорстко фіксованим типам мислення
Прийняття і відкритість – ключ до творчості. Коли людина може оцінити ситуацію з різних точок зору, вона може побачити і різні можливості, не помітні на перший погляд.
Активація мозкової діяльності
Під час нейропсихологічних досліджень Університету Еморі (Атланта) аналізували зміни у функціонуванні головного мозку учасників до читання роману, під час читання і після завершення. Зафіксували чіткі зміни – причому не лише під час читання, але й згодом.
Професор Грегорі Бернс (Gregory Berns), ініціатор і керівник дослідження,
Розвиток толерантності
Коли людина поринає в інші світи, з іншими законами й правилами, вона стає менш упередженою.
Італійський дослідник Лоріс Веццалі (Loris Vezzali)
Терпимість покращує не лише моральні якості людини, але й її вміння домовлятися з людьми різних соціальних класів і поглядів. Для успішного ведення перемовин це необхідна якість.
Попередження старечого маразму
Не слід нехтувати суто фізіологічними процесами, які відбуваються в тілі людини: з віком органи зношуються, і мозок теж. Щоб запобігти слабоумству чи максимально відтермінувати його, слід багато читати, заявляють вчені.
Терпимість покращує не лише моральні якості людини, але й її вміння домовлятися
Невролог Роберт Вілсон
Тривалість життя
Ті, хто читає хоча б 30 хв. на день, живуть довше за тих, хто не читає взагалі – приблизно на 2 роки. Дослідники
Взаємозв’язок цих явищ продовжують вивчати. Вчені припускають, що читання впливає на загальний рівень освіти й стимулює пізнання, що своєю чергою дозволяє людині грамотніше планувати життя, звички, майбутнє.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!