Đăng Ký Đăng Nhập

Chomu Introverti Stayut Efektivnimi Liderami 1981

Чому інтроверти стають ефективними лідерами


Тренди



Стереотипне уявлення про екстраверта як самовпевненого й комунікабельного, а про інтроверта – як боязкого і замкненого, давно спростовують психологи. І доводять більше того: від екстраверсії чи інтроверсії не залежать ні успішність, ні навіть ефективне спілкування. Адже екстраверти, попри готовність до інтенсивних комунікацій, часто не дотягують за результативністю спілкування й забувають почуте вже наступного дня. Тоді як інтроверти здатні спілкуватися вдумливіше, хоч і не так багато. Іншими словами, екстраверти розганяються «вшир», а інтроверти занурюються «вглиб». І за умови постійного саморозвитку – як інтелектуального, так і соціально-емоційного – людина з будь-якою схильністю до комунікації може стати успішним лідером.

Про плюси лідерів-інтровертів виданню Entrepreneur розповів Джеф Босс (Jeff Boss) – підприємець і бізнес-тренер. Колишній морський котик, Джеф спеціалізується на дослідженні прихованих можливостей лідера і його команди, допомагає вивільнити неочевидні ресурси, в тому числі з залученням сучасних технологій. Його статті, книги й виступи присвячені лідерській ефективності, впливу особистості підприємця на вибір організаційної стратегії та її успішність.

Побутує точка зору, пише Джеф, ніби екстраверти мають 2 принципово важливі якості, які потрібні для бізнесу і яких немає в інтровертів: ораторська обдарованість і легкість у комунікаціях. Це начебто дає їм фору перед самозаглибленими інтровертами. Опитування від USA Today частково підтвердило цю тезу: 65% керівників заявляють, що інтровертність є перешкодою в їхній професійній діяльності. Водночас 40% лідерів, стверджує те саме дослідження, є якраз інтровертами. І вони, на відміну від представників іншого табору, значно краще пристосовуються до ситуативних змін. Білл Гейтс, Ворен Баффетт і Чарльз Шваб — це лише кілька відомих лідерів інтровертного типу. Отже, якщо ви помітили в собі риси інтроверта і боїтеся, що це завадить вам на керівній посаді, прочитайте цю статтю.

 6 переваг інтровертів-лідерів

1. Інтроверти розважливі

Екстраверти схильні ризикувати, бо вони психологічно залежні від отримання миттєвої нагороди, швидкого результату. На відміну від них, інтроверти обережніші та схильні глибоко аналізувати ситуацію. Ось чому ви чуєте від екстравертів «Давайте просто зробимо це!», а від інтровертів «Ми впевнені, що треба робити саме так?».

Екстраверти схильні ризикувати, бо вони психологічно залежні від отримання миттєвої нагороди, швидкого результату

Чому це підприємницька перевага? Прийняття ризиків – певний ритуал посвячення в бізнесмени, без нього неможливо бути успішним. При цьому ви можете вагатися між «так» чи «ні», зважувати різні варіанти, обмірковувати ситуацію. Це означає, що у вас інтровертний підхід до розв’язання проблем.

Розуміючи свій тип прийняття рішень, ви можете його безмежно вдосконалювати, адже підприємець ухвалює рішення щодня. Безумовно, кожен проект вимагає певних ризиків для руху вперед, та водночас він вимагає розсудливості у використанні капіталу й ресурсів.

2. Інтроверти вміють слухати

Замість показової балаканини, якою хизуються оратори на нарадах і публічних заходах, інтроверти уважно слухають інших. І обдумують почуте, перш ніж почнуть говорити самі. Вони не прокручують у голові власну промову в той час, як інша людина говорить, а слухають і на підставі почутого планують своє висловлення.

Через ту саму рису інтроверти люблять і вміють вчитися, стверджує Сьюзен Кейн у бестселері «Тиша: сила інтровертів у світі, де не припиняють балакати» (Susan Cain, Quiet: The Power of Introverts in a World That Can’t Stop Talking). Вони уважні та внутрішньо мотивовані, на відміну від зовнішньо мотивованих екстравертів. Отже, прагнуть докопатися до суті незалежно від відповідності загальному стандарту.

3. Інтроверти використовують свою спокійну вдачу

Згадайте поширену ситуацію: у школі діти перебивають одне одного, щось доводять, а один хлопчик сором’язливо мовчить. Раптом він починає говорити, і що відбувається? Всі обертають голови і мовчки слухають його. Так інтроверти використовують силу присутності: вони обирають слушний момент і привертають увагу інших, своєю спокійною впевненістю дають відчуття надійності й добиваються позитивного сприйняття.

4. Інтроверти скромні

Не те щоб усі екстраверти були пихатими задаваками, але саме інтроверти, як правило, мають чітке уявлення про власні здібності й досягнення. Причому йдеться не про низьку самооцінку, а про адекватну. Зі скромності випливає здатність визнавати свої помилки, недоліки, прогалини в знаннях – це ключове вміння для прогресу в бізнесі й особистому житті.

Скромність також вказує на відкритість до нових ідей і готовність сприймати суперечливу інформацію.

5. Інтроверти дають собі раду в умовах невизначеності

Оскільки інтроверти не настільки чутливі до зовнішніх стимулів, як екстраверти, їм простіше зосереджуватися на інформації й опиратися імпульсивним рішенням. Інтроверти також імовірніше знайдуть альтернативні шляхи вирішення проблеми, на перший погляд непомітні.

Інтроверти не настільки чутливі до зовнішніх стимулів, як екстраверти, їм простіше зосереджуватися й опиратися імпульсам

Ви мені не вірите? То може повірите Альберту Ейнштейну, який сказав: «Річ не в тому, що я такий розумний, а в тому, що я більше часу проводжу з проблемою».

Знайти конкретику там, де панує невизначеність, – погодьтеся, величезний плюс для будь-якого підприємця.

6. Інтровертам комфортно працювати поодинці

Навіть якщо ви розвиваєте партнерську компанію або спільне підприємство, ви все одно опиняєтеся в ситуаціях, коли працювати треба самостійно. Інтровертам така ізоляція підходить, бо дозволяє максимально зосередитися.

Стів Возняк, співзасновник компанії Apple, висловився так: «Більшість винахідників та інженерів, яких я зустрічав, подібні до мене – сором’язливі та заглиблені в думки. Вони працюють найкраще на самоті, коли є можливість все обдумувати і контролювати. Можливо, вам важко це прийняти, але раджу: працюйте поодинці. Тоді ви зможете проектувати революційні продукти і функції».

Отже, міф про те, що інтроверти є менш ефективними лідерами, ніж екстраверти – лише міф. Бути екстравертним Стівом Джобсом чи інтровертним Біллом Гейтсом у будь-якому разі означає бути лідером, успішним керівником. Головне для успіху – саморозвиток і підсилення найвиграшніших рис власної особистості.