Đăng Ký Đăng Nhập

Chomu Uspishni Lyudi Prisvyachuyut 10 Godin Na Tizhden Rozdumam 1653

Чому успішні люди присвячують 10 годин на тиждень роздумам


Лайфхаки



За словами Воррена Баффетта (Warren Buffett), 80% своєї кар’єри він просто читав і думав. З цього і виріс успіх четвертої за величиною компанії – її керівник мав достатньо часу на роздуми.

Для більшості такий метод підвищення продуктивності не видається очевидним – настільки він контрастує зі звичним образом лідера. Так, наприклад, Джеффрі Іммельт (Jeffrey Immelt) працює по 100 годин на тиждень, так само як Ілон Маск (Elon Musk) і багато інших. Стиль Баффетта на цьому фоні видається новаторським, і насправді саме такий підхід виявляється більш дієвим у динамічному світі. Складна цифрова економіка й високий темп змін концептів вимагає частішого «звіряння годинників», прийняття рішень, і відповідно – більше часу на роздуми в тих, хто за ці рішення відповідає.

При цьому Баффетт не одинокий у своїх методах – голова найбільшої медіа-компанії AOL Inc Тім Армстронг (Tim Armstrong) примушує керівників підрозділів проводити 10% часу на день чи 4 години на тиждень, просто роздумуючи. Джефф Вейнер (Jeff Weiner), голова LinkedIn, відводить дві години щодня на те, щоб подумати у тиші. Білл Ґейтс (Bill Gates) двічі на рік бере тиждень на роздуми.

Брайан Скудамор (@BrianScudamore), канадський бізнесмен, який побудував на переробці відходів групу брендів у $250 млн (O2E), виділяє на те, щоб подумати, кожен понеділок. Брайан вважає, що незалежно від розміру бізнесу, його голова потребує час на роздуми. Пропонуємо дев’ять порад Брайана Скудамора – як найкраще організувати ці періоди тиші. Додатково про основи тайм-менеджменту можна дізнатися на безкоштовному онлайн-курсі від Bogush Time.

Більшість сприймає менеджмент як спорт, де успіх визначається важкою роботою, тоді як Брайан Скудамор скоріше порівнює його з хірургією – галуззю, де треба отримати максимальний ефект за мінімального втручання. І до будь-якої операції добрий хірург готується заздалегідь – так само, як Брайан проводить понеділки, плануючи точні й рішучі дії, завдяки яким впродовж тижня можна досягти успіху.

Крок 1. Розпишіть весь день у календарі

Якщо вас постійно відволікають всі навколо, намагаються втрутитись у визначені вами пріоритети, то варто відразу відсікти такі дії на час, присвячений роздумам. Попередьте, що в певний період ви не відповідатимете на дзвінки й листи, за винятком екстрених випадків.

Крок 2. Не приїздіть цього дня до офісу

Брайан стверджує, що свої найпродуктивніші ідеї він знайшов, коли був поза стінами робочого кабінету, тому на день роздумів він планує прогулянки містом чи навколо, і щоразу, коли оточення набридає, змінює місце.

Крок 3. Візьміть блокнот

Процес запису й ескизування – чудовий спосіб фіксації ідей, їх організації та необхідна основа для появи нових. Головне – не піддавати свої думки внутрішній цензурі, дати потоку свідомості вилитися на сторінки особистого блокноту.

Крок 4. Скоротіть зустрічі на решті днів тижня

Брайан: «Оскільки я відсутній в офісі по понеділках, решта днів тижня щільно зайняті різними зустрічами й нарадами. Тому в понеділок я приділяю 15 хвилин тому, щоб продивитися розклад зустрічей і порівняти з моїми новими пріоритетами. Якщо зустріч не видається значною, я прошу помічника перенести її чи скоротити».

Крок 5. Очистіть список справ на тиждень

Більшість зустрічей і нарад передбачають якісь дії згодом. З часом завдання нагромаджуються,  перелік справ стає неможливим для виконання. Замість того щоб виконувати завдання з їх появою, Брайан використовує понеділок для перегляду списку, розставлення пріоритетів і відміни малозначимих завдань.

Крок 6. Визначте топ-3 результати дня

Перед тим як вступити до тихої річки роздумів, варто визначити й коротко записати три ключові теми. Тоді наступні години будуть максимально продуктивними.

Крок 7. Використовуйте прицільні запитання

Незалежно від того, скільки часу ви плануєте приділити роздумам, ваші думки мають бути достатньо глибокими і, звичайно, в напрямку вашого бізнесу. Брайан Скудамор пропонує такі запитання для фокусування:

  • Чи роблю я правильні речі з правильними людьми?
  • Що є найважливішим?
  • Що в мене виходить добре?
  • У чому я зовсім не розбираюся?
  • Як я можу приділяти більше часу тому, що в мене виходить найкраще?
  • Як я можу витрачати менше часу на те, в чому не розбираюся?

Другий спосіб – записати мету і прикинути кроки для її досягнення. Більше про стратегію в бізнесі – на курсі Андрія Федоріва «Стратегія=Ідея».

Крок 8. Приділіть час вирішенню найсерйозніших проблем

Наскільки важливо розробляти стратегію, настільки ж кожному бізнесу потрібне усунення термінових проблем. Бажано щоденно приділяти час розгляду невідкладних завдань і знаходити шляхи їх вирішення.

Крок 9. Залиште час на обмірковування нових ідей

Реагування на проблеми – важлива задача, але для зростання й оновлення бізнесу настільки ж необхідні й нові ідеї. Завжди треба знаходити час на вигадування нових способів виконання звичайних дій чи розгляд нових можливостей. via 

Докладніше всі питання організації проекту з урахуванням реалій вітчизняного ринку розглядає Лілія Чакова в онлайн-курсі «Управлінський старт», який розроблено для тих, хто прагне стати успішним керівником.