Đăng Ký Đăng Nhập

Chomu Zorovij Kontakt Z Auditoriieyu Takij Vazhlivij 10 Lajfxakiv Dlya Vdalix Publichnix Vistupiv 1525

Чому зоровий контакт з аудиторією такий важливий? 10 лайфхаків для вдалих публічних виступів


Лайфхаки



Чому один оратор завжди успішний, тоді як інші здаються нудними й багатослівними? Є багато різних причин, детальний розгляд яких представлено в курсі «ОРАТОРій для чайників», але поки що варто розглянути одну й найголовнішу: важливо зберігати зоровий контакт з аудиторією, навіть якщо виступ буде в записі.

Це твердження вирішили перевірити американські вчені з Корнелльського університету (Cornell University). Статистика засвідчила, що за обсягом продажів кукурудзяні пластівці з кроликом Трікс на коробці значно випередили всі інші товари цієї групи, і спричинив це рекламний ролик: у мультфільмі кролик Трікс дивився саме на глядача, а не вбік.

«Зоровий контакт навіть з анімованим персонажем утворює стійкий емоційний зв’язок, що згодом впливає на вибір», – зазначає Брайан Вансінк (Brian Wansink), професор Дайсонової школи прикладної економіки й менеджменту Корнелльського університету.

Вам може видатися нетактичним постійний зоровий контакт, нібито ви втручаєтеся в особистий простір. Однак саме цього й чекають від людини, яка вийшла до аудиторії – уваги й емпатії, щирого представлення власної позиції та діалогу.

Отже, якщо ви хочете утримати увагу аудиторії, завоювати серця слухачів будь-якого віку й освітнього рівня і запам’ятатися як переконливий оратор, дивіться людям просто в очі.

10 причин, чому і як треба підтримувати зоровий контакт під час публічних виступів

  1. Фокусування на очах слухачів допоможе вам сконцентруватися и не перестрибувати на сторонні теми й образи.
  2. Якщо вам не вдається встановити зоровий контакт, ви виглядаєте менш авторитетним, менш впевненим, слухачі вам менше довіряють.
  3. Ви уникаєте дивитися слухачам в очі – і вони відповідають вам взаємністю. І щойно вони дивляться на щось інше, як їхні думки линуть далеко від предмета вашого виступу, вас просто припиняють слухати.
  4. Той, кому ви дивитеся просто в очі, швидше за все також дивитиметься на вас, слухатиме вас, він буде лояльнішим до ваших ідей чи стане вашим покупцем.
  5. Контакт «очі в очі» свідчить про вашу довіру та впевненість у своїй позиції.
  6. Утримання зорового контакту дозволяє спікерові почуватися впевненіше й виступати наполегливіше. Спочатку це здається сумнівним, але лише розпочніть у цьому практикуватися – і отримуватимете від публічних виступів все більше сили і натхнення.
  7. Коли глядачі бачать, що ви скануєте їхні обличчя, вони відчувають свою значущість: їх запросили до розмови, їхня думка має значення. Ви побачите реакцію аудиторії – вам відповідатимуть нахилом голови, активною мімікою, скептичними чи підбадьорливими жестами.
  8. Результат зорового контакту та спілкування з аудиторією – з пасивних слухачів люди перетворюються в активних учасників процесу. Ваш монолог фактично трансформується в діалог, хоча вам відповідатимуть невербальними засобами.
  9. Підтримка діалогу з аудиторією також потребує вміння – слід відповідати на реакцію слухачів. Наприклад, на скептицизм можна відреагувати так: «Знаю, в це важко повірити, але я обіцяю, що інвестування має сенс – статистика підтверджує».
  10. Нарешті, зоровий контакт з конкретною людиною впродовж 3-5 секунд примусить вас трохи збавити темп промови, и ви звучатимете набагато солідніше. Мистецтво робити паузи – секрет популярності більшості президентів.

Коли ви навчитеся підтримувати зоровий контакт з аудиторією, на вас чекає приємний сюрприз: ця навичка спростить вам життя у багатьох інших сферах діяльності.

via Inc.com