Чому один оратор завжди успішний, тоді як інші здаються нудними й багатослівними? Є багато різних причин, детальний розгляд яких представлено в курсі «ОРАТОРій для чайників», але поки що варто розглянути одну й найголовнішу: важливо зберігати зоровий контакт з аудиторією, навіть якщо виступ буде в записі.
Це твердження вирішили перевірити американські вчені з Корнелльського університету (Cornell University). Статистика засвідчила, що за обсягом продажів кукурудзяні пластівці з кроликом Трікс на коробці значно випередили всі інші товари цієї групи, і спричинив це рекламний ролик: у мультфільмі кролик Трікс дивився саме на глядача, а не вбік.
«Зоровий контакт навіть з анімованим персонажем утворює стійкий емоційний зв’язок, що згодом впливає на вибір», – зазначає Брайан Вансінк (Brian Wansink), професор Дайсонової школи прикладної економіки й менеджменту Корнелльського університету.
Вам може видатися нетактичним постійний зоровий контакт, нібито ви втручаєтеся в особистий простір. Однак саме цього й чекають від людини, яка вийшла до аудиторії – уваги й емпатії, щирого представлення власної позиції та діалогу.
Отже, якщо ви хочете утримати увагу аудиторії, завоювати серця слухачів будь-якого віку й освітнього рівня і запам’ятатися як переконливий оратор, дивіться людям просто в очі.
10 причин, чому і як треба підтримувати зоровий контакт під час публічних виступів
Коли ви навчитеся підтримувати зоровий контакт з аудиторією, на вас чекає приємний сюрприз: ця навичка спростить вам життя у багатьох інших сферах діяльності.
via
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!