Đăng Ký Đăng Nhập

Chudesa Teleportacii 149

Чудеса телепортації


ТрендиЦього тижня фізики побили рекорд з квантової телепортації: вдалося передати інформацію від одного фотона до іншого по оптоволоконному кабелю довжиною 96,5 км (60 миль).

У своїй доповіді, опублікованій в журналі “Optica”, дослідники з Національного інституту стандартів і технологій (NIST) описали, наскільки точних вимірів можна досягти з новими детекторами фотонів, навіть за умови дуже слабких сигналів від часток світла.

“Ми добилися квантової телепортації по оптоволоконному кабелю з використанням наших високоточних надпровідникових нанодротів однофотонних детекторів (SNSPD)”, – йдеться в доповіді. Завдяки цим детекторам з’явилася можливість багатоаспектно виміряти фотони. Однозначно підтверджено той факт, що комплекс фотонів справді було телепортовано.

Як це стало можливим?

“Тоді як більшість фізиків залежить від загальних правил, за якими планети і яблука підкоряються тим самим законам пересування, на субатомному рівні усі ці закони нівелюються”, – пише Ліз Фуллер-Райт (Liz Fuller-Wright), журналіст Christian Science Monitor.

“Так, ці зникаюче малі частки можуть ставати “сплетеними”. Коли дві частки сплетені, усі дії, які ви робите з однією, негайно впливають на пов’язану частку, незалежно від відстані між ними”, – продовжує Ліз.

Ця ідея “сплетеності” лягла в основу методу фізиків NIST, завдяки якому вдалося “перенести невизначений квантовий стан на певну відстань”, як сказано в доповіді. На жаль, телепортувати протони – не те саме, що телепортувати людей, проте в цієї розробки є очевидна цінність.

У теорії квантова телепортація допоможе вченим дізнатися про квантове криптографічне шифрування і зробити цифрову інформацію ще захищенішою. Якщо два протони можуть створювати секретний код і обмінюватися ним, то й повідомлення можуть бути зашифровані з використанням цього ключа, як пояснює журнал Physics World. Такий рівень обміну даними може гарантувати повний захист. Поки що розробка на початку шляху, ще треба багато чого зробити для її стабільної роботи і збільшення відстані дії.

via Christian Science Monitor