Đăng Ký Đăng Nhập

Cukerberg I Gejts Za Dostupnij Internet 177

Цукерберг і Ґейтс за доступний Інтернет


Тренди



Засновник Facebook Марк Цукерберг і власник Microsoft Білл Ґейтс об’єднали зусилля з метою зробити Інтернет доступним для кожного жителя планети до 2020 року. Ця обіцянка покликана підтримати зусилля ООН із викорінювання крайньої бідності до 2030 року – мета, заявлена організацією 25 вересня на спеціальному саміті, присвяченому глобальним проблемам.

Інтернет з’явився у країнах третього світу з 1990-х, проте, за оцінками ООН, половина населення планети ще не має надійного і постійного доступу до мережі. Здебільшого позбавлені доступу до Інтернету жінки і дівчата.

“Коли люди можуть користуватися інструментами і знаннями мережі Інтернет, вони отримують доступ до можливостей, які зроблять світ кращим для всіх нас”, – заявлено в декларації, підписаній Марком Цукербергом, Біллом і Меліндою Ґейтс, які багато часу приділяють благодійності. “Інтернет належить усім. Він має бути доступним кожному”, – підкреслено в декларації.

Цукерберг навіть змінив свою традиційну худі на костюм заради виступу в ООН. Він заявив, що з 10 людей, що мають доступ до Інтернету, один вибрався з бідності.

“Інтернет – це більше, ніж робота механізмів, це – ключовий двигун соціального і економічного прогресу нашого часу”, – сказав Марк Цукерберг на урочистому обіді в ООН. Глава Facebook зазначив, що Інтернет допомагає людям в крайніх ситуаціях, наприклад, біженцям Сирії. “Пост або “лайк” не зупинять танк, та коли люди пов’язані завдяки Інтернету, в нас усіх є шанс побудувати глобальний простір зі спільними цінностями, і це реальна сила, – зауважив Марк. – Поширення Інтернету може зробити освіту доступною для 600 мільйонів дітей, які інакше залишилися б без школи”.

Також декларацію підписали Джиммі Вейлс, співзасновник онлайн-енциклопедії Wikipedia, соліст групи U2 Боно – від імені заснованої ним організації боротьби з бідністю One.

Мелінда Ґейтс у виступі перед журналістами зазначила, що здоров’я й освіта дівчат є найважливішим чинником у боротьбі з бідністю, і що це питання не було достатньо чітко позначене в попередній декларації про цілі ООН – Millenium Development Goals. За словами Мелінди, “кожен рік освіти дівчинки збільшує її дохід на 20%, коли вона починає шукати роботу”.

Учасники кампанії за доступний Інтернет не озвучили свій бюджет, проте за даними ООН виконання поставлених цілей забере від 3,5 до 5 трлн дол. на рік. 

via AFP