Đăng Ký Đăng Nhập

Cukerberg Stvoriv Blagodijnij Fond 565

Цукерберг створив благодійний фонд


ТрендиНаймолодший мільярдер світу Марк Цукерберг оголосив, що віддасть 99% своїх статків на благодійність. Це рішення він опублікував на своїй сторінці Facebook у листі до новонародженої доньки.

Власник Facebook написав від себе і дружини Прісцилли Чан, що вони прагнуть, аби донька росла у світі, який буде кращим за теперішній. “Головні засади цього світу – розвиток людських можливостей і абсолютна рівність усіх”, – йдеться в листі.

Впродовж життя Марк і Прісцилла пожертвують майже весь свій статок, що становить близько $45 млрд, у спільний фонд Chan Zuckerberg Initiative. Кошти будуть спрямовані на здолання бідності, розвиток медицини, захист екології, забезпечення рівного доступу кожної людини до інформаційних технологій.

“Ми маємо зробити це не лише задля правосуддя і благодійності, але й задля величі людського прогресу”, – вважає Цукерберг.

Він окремо наголосив, що має на меті довгострокові інвестиції, на 25 і 100 років. Діяльність фонду буде не лише фінансовою – Марк налаштований безпосередньо працювати з проектами, в які інвестуватиме, активно включатися в наукові розробки й політику.

Facebook не втратить фінансування. Цукерберг залишатиметься власником контрольного пакету компанії та витрачатиме на пожертвування близько $1 млрд на рік.

Незадовго до народження доньки Марк Цукерберг оголосив, що на 2 місяці піде у відпустку, щоб провести цей час з родиною, і прокоментував: “Коли батьки, які працюють, беруть перерву, щоб бути поруч із новонародженими дітьми, це набагато краще впливає і на розвиток дитини, і на сім’ю». Подібна практика вітається в компанії Facebook. Батько новонародженої дитини може протягом року взяти оплачувану відпустку до 4 місяців.

Нагадаємо, що найбільший у світі благодійний фонд заснований іншим відомим подружжям – Біллом і Меліндою Гейтсами.