Đăng Ký Đăng Nhập

Do 2050 Go Polovina Lyudej Bude V Okulyarax 1155

До 2050-го половина людей буде в окулярах


Тренди



Міжнародна команда учених опублікувала дослідження в журналі Ophthalmology, яке свідчить, що короткозорих стає все більше. З 1970-го в США проблеми з зором почали фіксувати вдвічі частіше, в Азії тенденція ще виразніша. Останні дані вражають: 96% підлітків у Південній Кореї короткозорі, а в Сінгапурі, Китаї та Японії таких десь 80-90%.

Якщо ситуація не зміниться, до 2050 року половина населення Землі одягне окуляри: «4,7 мільярда людей матимуть короткозорість (49,8%), і 938 мільйонів будуть на межі осліплення».

Що ж відбувається? Очевидна відповідь щодо залежності від комп’ютерів надто проста, до того ж учені наголошують: тенденція погіршення зору стала помітною з 1970 року, коли люди не мали комп’ютерів і сиділи за екранами значно менше, ніж нині. Тож проблема комплексна, і на думку вчених полягає в способі життя, який кардинально змінився.

Найголовніше – зменшення часу перебування на відкритому повітрі. Не було ще такого періоду в історії людства, коли людина проводила в приміщенні стільки часу. Вчені заявляють: тривалість часу на свіжому повітрі – особливо в ранньому дитинстві – знижує ризик погіршення зору. Австралійський науковець Ковін С. Найду (Kovin S. Naidoo) переконує: «Точно підтверджено, що 2 години на день на відкритому повітрі захищають дітей від короткозорості». Чому це відбувається? Є версія, що на вулиці людина роздивляється предмети на далекій відстані, і це тренує око. Також може йтися про хімічний вплив повітря на сітківку.

Як би не було насправді, кажуть учені, найголовніше пам’ятати: час, проведений на відкритому повітрі, рятує ваші очі. Тож якщо не хочете за кілька десятиліть потрапити до тієї половини людства, яка вдягне окуляри, вирушайте на прогулянку.