Міжнародна команда учених опублікувала дослідження в журналі
Якщо ситуація не зміниться, до 2050 року половина населення Землі одягне окуляри: «4,7 мільярда людей матимуть короткозорість (49,8%), і 938 мільйонів будуть на межі осліплення».
Що ж відбувається? Очевидна відповідь щодо залежності від комп’ютерів надто проста, до того ж учені наголошують: тенденція погіршення зору стала помітною з 1970 року, коли люди не мали комп’ютерів і сиділи за екранами значно менше, ніж нині. Тож проблема комплексна, і на думку вчених полягає в способі життя, який кардинально змінився.
Найголовніше – зменшення часу перебування на відкритому повітрі. Не було ще такого періоду в історії людства, коли людина проводила в приміщенні стільки часу. Вчені заявляють: тривалість часу на свіжому повітрі – особливо в ранньому дитинстві – знижує ризик погіршення зору. Австралійський науковець Ковін С. Найду (Kovin S. Naidoo) переконує: «Точно підтверджено, що 2 години на день на відкритому повітрі захищають дітей від короткозорості». Чому це відбувається? Є версія, що на вулиці людина роздивляється предмети на далекій відстані, і це тренує око. Також може йтися про хімічний вплив повітря на сітківку.
Як би не було насправді, кажуть учені, найголовніше пам’ятати: час, проведений на відкритому повітрі, рятує ваші очі. Тож якщо не хочете за кілька десятиліть потрапити до тієї половини людства, яка вдягне окуляри, вирушайте на прогулянку.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!