Đăng Ký Đăng Nhập

Do Tablici Mendelieieva Dodali 4 Elementi 797

До таблиці Менделєєва додали 4 елементи


ТрендиЕлементи з атомними номерами 113, 115, 117 і 118 офіційно додано до таблиці Менделєєва. Так вирішили у Міжнародному союзі чистої та прикладної хімії. Тепер 7-й рядок періодичної таблиці хімічних елементів повністю закритий. Востаннє до неї додавали нові елементи 2011 року, тоді з’явилися 114 і 116, флеровій та ліверморій.

Останні елементи було відкрито раніше, але лише зараз завершилася процедура їхньої сертифікації — елемент має бути перевірений за 1991 критерієм.

113, 115, 117 і 118 були синтезовані штучно. «Особлива складність в отриманні цих елементів у тому, що вони розпадаються на досі невідомі ізотопи легших елементів», — йдеться у звіті Міжнародного союзу.

Новачки таблиці отримали тимчасові імена й позначення. 113 (унунтрій, Uut) винайдений командою японських учених. Над елементами 115 (унунпентій, Uup), 117 (унунсептій, Uus) і 118 (унуноктій, Омо) працювали російський інститут ядерних досліджень і американські хімічні лабораторії з Каліфорнії та Теннессі.

Протягом 5 місяців винахідники оберуть імена і символи для винайдених елементів, і саме під ними їх закріплять у таблиці Менделєєва.

Шанувальник групи Motorhead Джон Райт пропонує назвати один із елементів «леммінієм» (Lemmium) — на честь покійного музиканта гурту Леммі. Райт розмістив цей заклик на сайті і вже зібрав 13,5 тисячі голосів. Він переконує: «Леммі був силою природи і справжньою сутністю важкого металу».