Đăng Ký Đăng Nhập

Dodatok Yakij Ne Dast Zupinitisya 1111

Додаток, який не дасть зупинитися


Лайфхаки

Творців Flowstate надихнула психологія потоку Михая ЧиксентмихаїЧи стикалися ви з жорстким таймінгом? Вважайте, що досі – ні. Бо нова програма Flowstate змусить вас рахувати кожну секунду й не відволікатися ні на хвильку.

Про редактор Flowstate, названий “найнебезпечнішим додатком”, розповідає The Verge. Спершу оманливо здається, що перед вами звичайний текстовий редактор лаконічного дизайну. Та він має ключову відмінність від решти: якщо ви оберете режим таймінгу, то вже не зможете припинити працювати й тиснути на клавіші. Бо після 7 секунд простою програма почне знищувати вже написане. Якщо ж ви не встигли вчасно відреагувати і продовжити друк на клавіатурі – зникне вся написана сторінка.

Журналіст The Verge Нік Статт (Nick Statt) написав статтю про Flowstate у самому ж Flowstate. Ділиться враженнями: «Програма тримає вас у постійному страху. Та з кожною секундою відчуваєте дивне піднесення. Припиняєте прискіпуватися до кожного слова й поринати в довгі міркування. Для людей, які легко відволікаються, Flowstate – знахідка». Якщо ваша робота потребує заглиблення і ретельності в доборі лексики – цей редактор не для вас. Хоча можна записати основний текст в режимі таймінгу, а редагувати вже без поспіху.

Ідея створення програми належить режисерові й сценаристу Келебу Слейну (Caleb Slain). Він хотів, щоб редактор став фіксатором для потоку свідомості, інструментом для письменника, щоб впіймати натхнення. Завдяки Flowstate автор має поринути в стан потоку і творити в ньому.

Теорію потоку започаткував 1970 року угорський психолог Михай Чиксентмихаї (Mihaly Csikszentmihalyi) у книзі «Потік: психологія оптимального переживання» (Flow: The Psychology of Optimal Experience). У потоковому стані людина зосереджується на самій діяльності, знаходить у ній задоволення та врешті досягає щастя. При цьому завдання, яке стоїть перед нею, має бути доволі складним, примітивна діяльність не зробить щасливим.

Натхненний вченням потоку, Келеб Слейн придумав Flowstate – редактор, що кидає автору виклик і водночас дозволяє поринути в писання як у потоковий стан. За певний час писання, стверджує Слейн, ви починаєте писати не задумуючись, ніби дивитеся на цей процес збоку, а пише хтось інший. Нік Статт стверджує за своїм досвідом: «Додаток є чудовим способом для отримання випадкових, неординарних думок, виявлення пригнічених почуттів. Перевірте себе: встановіть таймер на 5 хвилин, і ви не розчаруєтеся в тому, що отримаєте». Дивовижно, на що здатний розум у стані випробування.

Коштує найнебезпечніший потоковий редактор $15 для Маку, $10 для інших пристроїв на iOS.

 

Flowstate може стати чудовим тренажером для роботи в стислі терміни. Це знахідка для підготовки до тестування. Як відомо, на ЗНО одна з небезпек – не вкластися у відведений для завдання час. Виходить, абітурієнт наче і знав усе, а записати не встиг й отримав низький бал. Не відволікатися, не поглядати перелякано на годинник, думати тільки про виконання завдання – цього можна навчитися, в тому числі й у подібних програмах. Тренування на Flowstate, ймовірно, забере трохи нервових клітин. Проте збереже їх під час тестування на ЗНО.