Đăng Ký Đăng Nhập

Dosyagli Rekordu V Shvidkosti Internetu 1099

Досягли рекорду в швидкості Інтернету


ТрендиНайшвидший Інтернет винайшли британські вчені, повідомляє Gizmag. В Університетському коледжі Лондона (University College London) змогли передати дані зі швидкістю 1.125 Тб/с. Досягти цього вдалося завдяки новій системі оптоволоконного зв’язку, і це найшвидший у світі спосіб передачі цифрової інформації. Дослідники заявляють: повний епізод серіалу у високій якості вдасться завантажити менш ніж за секунду.

Результати дослідження опубліковані в науковому журналі Scientific Reports. Вчені скористалися останніми здобутками в галузі теорії інформації. Завдяки найсучаснішим методам обробки сигналу вдалося значно знизити рівень шуму (SNR) в цифровому каналі й таким чином – підвищити його пропускну здатність. Завдяки ефективному кодуванню сигнал мінімально спотворюється електронними системами.

“Наші розробки дозволяють в 50 тисяч разів перевищити середню швидкість широкосмугового Інтернету у Великобританії”, – говорить провідний дослідник, доктор Роберт Магер (Robert Maher).

Нова система об’єднана у 15 окремих каналів передачі даних, при цьому по кожному передаються закодовані оптичні сигнали з різною довжиною хвиль. На виході сигнали об’єднують і відправляють на єдиний оптичний приймач для виявлення. Таким чином, побудувавши багатоканальну систему, дослідники створили «суперканал», що може стати основою для майбутніх систем з високою пропускною здатністю.

Наступні плани вчених – перейти з лабораторного обладнання на справжні оптоволоконні магістралі й перевірити, як новий спосіб передачі інформації працюватиме на великих відстанях.