Đăng Ký Đăng Nhập

Ecoisme Unikalnij Energomenedzher 527

Ecoisme – унікальний енергоменеджер


Лайфхаки



Українські винахідники Іван Пасічник, Назар Мокринський, Олександр та Антон Дятлови розробили систему енергоменеджменту. Пристрій Ecoisme підключають до домашньої електромережі. Всі пристрої, які ввімкнені в розетку, фіксує програма. Програма виокремлює кожен пристрій і аналізує його діяльність. Ви можете дізнатися статистику щодо енергоспоживання, годин роботи і простою ваших праски, холодильника, телевізора. Всі дані передають на мобільний пристрій.

Якщо залишили вдома включену праску, пристрій повідомить вам про це. І відключить її за вашою вимогою. Так само може виключити телевізор (якщо дитина ввімкнула його без дозволу) або запустити пральну машину.

Ecoisme – не просто система дистанційного керування електронним начинням будинку. Це менеджер, який має аналізувати енерговитратність кожного пристрою і пропонувати використати його ощадніше. Приміром, пристрій може надіслати вам повідомлення, що прання зараз обійдеться вдвічі дешевше – і запропонувати його зробити.

Окремо фіксується використання сонячної енергії, за наявності в будинку сонячних панелей. Ecoisme обирає ті енергетичні потреби, які зараз можна покрити за рахунок накопиченого панелями, і пропонує це зробити. Наприклад, надсилає повідомлення, що просто зараз за рахунок сонячної енергії можна зарядити телефон або нагріти воду в бойлері.

Команда розробників Ecoisme (ecois.me/en) не раз перемагала в конкурсах техноноваторів в енергетичній і екологічній галузях. Минулого року вони отримали 80 тис. євро від польського інвестора і переїхали до Кракова.

«Наш проект орієнтований на ринок електроенергії. В Україні він монополізований, а вартість електроенергії не надто висока, тому в населення виробилася недбала культура споживання. Ми шукали варіанти переїзду до країн, де є конкуренція на енергоринку, і споживач отримає реальну користь від нашого винаходу», — пояснив Іван Пасічник.

Вироблятимуть Ecoisme теж у Польщі. Найпростіший варіант системи коштуватиме $199.

Щоб допрацювати сенсор і запустити першу партію продукту, виробники планують зібрати $ 50 000 на краудфандинговій платформі Indiegogo. Можна отримати пристрій, інвестувавши на цьому етапі $139.