Đăng Ký Đăng Nhập

Ekstraverti Ta Introverti Komu Legshe Pidgotuvatisya Do Zno 31

Екстраверти та інтроверти: кому легше підготуватися до ЗНО?


ЛайфхакиУявімо двох учнів. Один щирий, товариський, емоційний, все хапає на льоту; спочатку робить, а потім думає, всього досягає завдяки своїй красномовності. А от інший – тихий, задумливий, почуття тримає в собі, довго все зважує, перш ніж до чогось узятися, любить побути наодинці зі своїми думками.

У школі за умов ідентичного рівня знань екстраверт напевно отримуватиме кращі оцінки,  адже протистояти його харизматичності майже неможливо, особливо коли він відповідає усно. Однак на ЗНО спілкування відсутнє, тому харизматичність не грає жодної ролі. Зате вперед зненацька виходить інтроверт, що подеколи стає несподіванкою для нього самого. Насправді в цьому немає нічого дивного, якщо він, не відволікаючись на спілкування, старанно готувався та систематизував знання. До того ж під час тестування він не розсіюватиме увагу, зосередившись на поставленому завданні.

А от екстраверту буде значно важче підготуватися через самовпевненість, що заважає помічати недопрацювання або недостатньо завчений матеріал. “І нащо його вчити, якщо я все це вже вчив? Недарма в мене оцінки добрі!” – вирішує екстраверт, віддаючи перевагу зустрічі з друзями.

Що ж робити? Змінити самого себе не вийде, адже темперамент – це як група крові, тільки психологічна. Відповідь проста: екстраверту треба поєднати зусилля з інтровертом і запропонувати йому готуватися разом. Одинак-інтроверт зрадіє, що на нього звернули увагу і стане незамінним помічником у підготовці.

Екстраверт любить спілкування, отже для того, щоб краще запам’ятати матеріал, йому треба комусь його переказувати. А хто ж слухатиме його не перебиваючи та ще й скаже, чого не вистачає і що треба уточнити? Звичайно, його друг і повна протилежність – інтроверт.

Екстраверту буде значно важче підготуватися через самовпевненість…

Хто ж, у свою чергу, зможе підбадьорити невпевненого в своїх силах інтроверта й переконати його, що все буде добре? Звичайно, екстраверт! Він же подбає про те, щоб інтроверт іноді виходив на прогулянку – це корисно і для здоров’я, і для навчання.

Такий тандем може готуватися і за онлайн-курсами ПроЗНО: кожен передивляється відеолекцію у зручний для нього час і в своєму темпі, щоб потім зустрітися з товаришем, обговорити лекцію, виконати тестові завдання та звірити результати. Змагання і взаємопідтримка набагато кращі за зубріння наодинці.