Реклама в Інтернеті ефективна й дешева — це усвідомили підприємці різного масштабу і взялися за освоєння мережі. Банери, контекстна реклама, SMM і решта видів онлайн-маркетингу активно вивчаються і впроваджуються бізнесом. Часом ця реклама доречна і потрібна користувачу, часом неймовірно дратує.
Війну банерам, що спливають на весь екран, оголосив Google. Користувач не мусить їх дивитися. Натомість інший володар Інтернету — Facebook — заявив, що не дозволятиме блокувати рекламу на ФБ-сторінці, користувач мусить її дивитися. Але отримує інструменти для налаштування реклами під себе.
HTML-код рекламних повідомлень, через який різні версії ПЗ блокували рекламу, на Facebook вирішили уподібнити зі звичайним контентом, і таким чином блокування стане неможливим.
Оскільки все більше і більше контенту переміщається в Інтернет, інструменти онлайн-реклами вдосконалюються, стають цікавішими й інтуїтивно зрозумілими. Але багато оголошень досі не відповідають критеріям якості. Йдеться про банери, що закривають контент, громіздкі зображення або пропозиції купити товари, які вам взагалі не потрібні. Подібна реклама лише марнує час користувача і не приносить жодної користі.
Тому Facebook вдається до певних змін, щоб вирішити цю проблему. По-перше, ми розширюємо перелік інструментів, якими користувач може контролювати рекламу на своїй стрічці. По-друге, ми змінюємо підхід до блокування реклами на Facebook.
Що ми робили досі. Останні кілька років Facebook вів дослідження щодо сприйняття реклами користувачами. З’ясували, що людей дратують оголошення, які їх не стосуються або навіть конфліктують з їхніми вподобаннями і принципами. Вони хочуть контролювати, яку рекламу бачити, а яку ні. Тому їм запропонували інструменти такого контролю, щоб реклама була ще однією корисною можливістю Інтернету, а не негативом.
Найбільше людей дратують оголошення, які їх не стосуються або навіть конфліктують з їхніми вподобаннями і принципами
Кращий контроль реклами. Пріоритети Facebook зрозумілі: введення простих зрозумілих інструментів для налаштування реклами під користувача. Якщо ви не хочете бачити оголошення, приміром, про подорожі або котів, ви можете видалити ці теми з ваших рекламних зацікавлень. Також компанія відреагувала на побажання користувачів прибрати рекламу від підприємств або організацій, які додали їх до своїх списків клієнтів, – тепер ці повідомлення можна не бачити. Ці інструменти розроблені для того, щоб користувач міг повноцінно контролювати, яку рекламу він бачитиме, а яку — ні.
Зміни у блокуванні реклами. Коли оголошення мають стосунок до сфери інтересів користувача, якісно зроблені, – вони можуть бути корисними. Реклама допомагає знайти нові продукти і послуги, дізнатися про акції або цікаві події. Наприклад, про приїзд до міста вашої улюбленої музичної групи. Або про знижки в туркомпанії на поїздки в певну країну. Оскільки реклама не завжди працює таким чином, користувачі почали уникати певних сайтів і зацікавилися можливостями блокування рекламних оголошень за допомогою ПЗ.
Але завдяки введеним на Facebook можливостям налаштовувати рекламний контент потреби в такому блокуванні немає. Деякі компанії ідуть іншим шляхом — вони роблять певні оголошення недосяжними для блокування, залежно від суми, яку сплачує рекламодавець. Це спантеличує людей і не враховує їхні інтереси, адже повідомлення від ЗМІ чи благодійних організацій можуть бути пріоритетними для користувача, але не відображатимуться через невеликі рекламні бюджети цих компаній. Натомість Facebook пропонує користувачу самостійно обирати, яку рекламу бачити, і повністю прибирає можливість блокування рекламних повідомлень.
Як налаштувати під себе рекламу у Facebook
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!