Đăng Ký Đăng Nhập

Facebook Zapustiv Novi Lajki 1165

Facebook запустив нові лайки


ТрендиКористувачі Facebook роками запитували: чому в соцмережі є кнопка «подобається» і немає «не подобається»? Врешті вони таки зрушили камінь і добилися поступок. Понад рік тому Марк Цукерберґ зробив гучну заяву: команда працює над кнопкою dislike. Водночас Марк залишився при свої принципах: кнопки «не подобається» в класичному розумінні не буде. Facebook не перетвориться на форум, де можна проголосувати проти посту, який вам чимось не догодив. «Це зовсім не те, що ми хочемо будувати», – категорично заявив Цукерберґ.

Команда Facebook дійшла висновку, що насправді користувачі потребують висловити не невдоволення постом, а співчуття. Бувають ситуації, коли поставлений лайк виглядає недоречним, визнав керівник Facebook: «Не кожен момент – хороший момент».

24 лютого 2016-го продакт-менеджер компанії Семмі Краґ (Sammy Krug) вразила новиною «Відтепер можете реагувати глобально». Кнопок побільшало, більше того – замість обіцяного «співчуття» користувачі отримали 5 нових емоцій. До традиційного Подобається додалися У захваті, Ха-ха, Овва, Сумно, Злість.

«Щодня люди заходять до Facebook, – пише Семмі Краґ, – щоб дізнатися про події в своєму світі й на всій планеті, та поділитися емоціями про це. У стрічці новин ви бачите, що відбувається у ваших друзів, сім’ї, – все те, що має значення саме для вас. Ми розуміли, що потрібно більше можливостей просто і швидко показати, які емоції викликало у вас побачене в стрічці. Ось чому ми запускаємо розширення кнопки «подобається».

Розробники понад рік працювали з різноманітними фокус-групами і проводили опитування, щоб з’ясувати, які саме типи реакцій хочуть демонструвати користувачі. Вивчали, які смайли найчастіше використовують у коментарях до постів. І зупинилися на тих, які тепер кожен бачить у своїй фб-стрічці.

Поки користувачі розгублені, в якій ситуації доречно бути Овва, а в якій Ха-ха, їм пропонують навчальний ролик. Дивіться, як бавиться песик і якими емоціями у Facebook можна на це реагувати.