Марк Цукерберг не зволікає зі змінами. Щойно всі адаптувалися до розширеного формату лайків, як він вирішив змінити алгоритм підняття постів нагору в новинній стрічці. Зміни у Facebook торкаються багатьох: і рядових користувачів, і різноманітних спільнот, і – звісно – бізнесу, який без соцмереж зараз тяжко уявити. Попри різноманітні новації й несподіванки, існують базові правила роботи з соцмережами, і їх пояснює маркетинг-директор EDUGET Тім Макаров в онлайн-курсі «SMM для бізнесу: Курс молодого бійця». А як слід діяти підприємцю саме на Facebook-території, він навчить у курсі «Налаштування реклами у Facebook: практичний курс».
Які ж новації чекати від Facebook найближчим часом? Технічний директор Facebook Ларс Бекстрем (Lars Backstrom)
Позиція компанії така:
«Facebook був створений на ідеї об’єднання з друзями та родиною. Повідомлення, які ви бачите першими, мають бути від ваших друзів у мережі. Ось чому ми оголошуємо про зміни: ви маєте бути впевнені, що не пропустили щось важливе з життя ваших близьких.
Насправді ми вже дещо змінювали раніше, та все одно користувачі жалілися, що в масі повідомлень губляться важливі оновлення від друзів. Це принципово для тих, хто має багато фоловерів. Протягом найближчих тижнів ви помітите зміни на ваших сторінках – ми намагаємося укріплювати ваш зв’язок з людьми, речами, місцями, які справді цікаві для вас.
Охоплення певних сторінок може впасти. Якщо вашу сторінку поширюють здебільшого через лайки і репости, то все залишиться як було. Але якщо трафік йде напряму через пост на сторінці, певні зміни будуть. Щоб ваш трафік не постраждав, розміщуйте на вашій сторінці контент, що спонукатиме інших користувачів ділитися ним на своїх сторінках».
Схоже, йдеться про конкуренцію зі ЗМІ-гігантами, кажуть експерти. Facebook кардинально послаблює вплив медіа на своїй території. Деякі з лідерів ринку вже відреагували.
Фархад Манжоо (Farhad Manjoo) із
«Новина про зміну алгоритму ранжування написана в лагідно-корпоративному стилі, але насправді це шок для медіа-бізнесу, адже йдеться про повну й цілковиту перевагу контенту від друзів і сім’ї над постами інформаційних компаній. Тобто, за політикою Facebook, інформування користувачів про світ завжди зводитиметься до милих фотографій немовлят.
Залишається важливе питання: чи представляє ця соцмережа медіа, чи маємо ми вимагати від контенту Facebook стандартів точності, об’єктивності, прозорості і справедливості, які ми вимагаємо від професійних ЗМІ? Якщо Facebook відхрещується від новинної складової, то чому укладає контракти з лідерами медіаринку, додає функціонал миттєвого розміщення статей і викладання живого потокового відео? І врешті – що робити з мільйонами людей, для яких Facebook став основним джерелом новин про світ?
Компанія заявляє про пріоритетність контенту, інформативного для користувача. Але що одна людина знаходить інформативними або цікавим, може відрізнятися від того, що є таким для іншої людини. Можливо, користувач хоче бачити в першу чергу свіжі новини, рецепти, історії знаменитостей, а не фото з барбекю своїх друзів?
Добре, Facebook не бачить себе новинним сайтом, але є нюанс – для багатьох користувачів, він функціонує саме як найбільший в світі сайт новин».
Джошуа Бентон (Joshua Benton) з
«Це ще один послідовний крок Facebook у девальвації впливу великих видавництв. Соцмережа зменшує частку шанувальників, які побачать ваші пости, при цьому піднімає в стрічці відео, створені на інструментах Facebook – і зміцнює свої позиції. За минулі два роки ми чітко побачили, що хвилі збільшення-зменшення трафіку медіа у Facebook більше залежать від змін алгоритму, а не успішності роботи авторів і якості контенту».
Брайан Стелтер (Brian Stelter) з
«Заява Facebook логічна з огляду на його старт як соцмережі для персонального спілкування користувачів. Але реальна суть у тому, що повідомлення, які приходять безпосередньо з веб-сайтів, новинних, розважальних напрямків, політичних кампаній та інших джерел, будуть скорочені. Медіакомпанії все більше залежать від Facebook в отриманні щомісячного трафіку й дуже вразливі перед кожною зміною алгоритму видачі постів на стрічці».
Користувачам залишається спостерігати за новими правилами гри й оцінювати результат. В кінцевому рахунку від їхнього схвалення чи несхвалення залежать і Facebook, і медіа.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!