Đăng Ký Đăng Nhập

Filmi Pro Supervchiteliv 961

Фільми про супервчителів


Лайфхаки

Після канікул, карантину і просто вихідних не особливо тягне до школи. Нехай вас надихнуть фільми про супервчителів. Харизматичні особистості, сильні викладачі, готові боротися з системою, змінювати на краще своїх учнів і змінюватися самі. Придивіться: може, і серед ваших учителів є такі.

Ми обрали для вас найрейтинговіші картини, від відомих режисерів, з зірковим акторським складом.

Товариство мертвих поетів  / Dead Poets Society

США, 1989?
Він був їхнім натхненням. Він зробив їхні життя надзвичайними

Драма про викладача англійської словесності. Джон Кітінг потрапив до консервативної приватної школи. Стереотипи, дисципліна, правильність – не його методи. Життя минає, пояснює він учням, і головним їхнім принципом має стати «Лови момент». Нехтуючи застарілою нецікавою програмою, він привчає дітей любити поезію, аналізувати твори й закликає відродити «Товариство мертвих поетів». Фільм про боротьбу за самовираження, гідність і право йти власним шляхом.

Вчитель року / School of Life

Канада, США, 2003?
Найголовніші життєві уроки отримують за межами класної кімнати

Молодий вчитель містер Ді легко завоював прихильність учнів. Але в молодого бунтаря є опонент – консервативний містер Ворнер. Він розраховував, що цього року його педантизм і суворість відзначать званням «Вчитель року». Та чи не обійде його містер Ді? Містер Ворнер виходить на стежку війни.

Усмішка Мони Лізи  / Mona Lisa Smile

США, 2003?
У них було все. Вона відкрила їм більше

Америка, 1950-ті роки. В елітному жіночому коледжі зійшлося три покоління жінок: суворі старші вчительки, молоді сучасні викладачки й учениці. Випускниця Берклі Кетрін Вотсон викладає в коледжі історію мистецтв. Вона бореться за права жінок і намагається відкрити дівчатам, наскільки цікаве майбутнє в них може бути. Звісно, патріархальні погляди старших вчителів конфліктують з ентузіазмом Кетрін. Її вплив на дівчат величезний, але і своє життя доведеться переоцінити.

Імператорський клуб  / The Emperor’s Club

США, 2002?
У житті кожного є людина, яка все змінює

Професор Вільям Гантерт – аристократ, педант і безумовний авторитет. Він присвятив життя науці та по-справжньому відданий своїй справі.  Коли в його класі з’являється учень з неслабшим характером, між ними зав’язується боротьба. Але гідні противники знайдуть спосіб порозумітися, і цей урок пронесуть через усе життя.

Front of the Class

Перед класом / Front of the Class

США, 2008

Бред страждає на синдром Туретта – він не може контролювати мимовільні тики й рухи. Непросто було такій дитині в школі. Але Бред не здався. Він кинув виклик жорстокій і холодній системі й довів, що сам може стати вчителем. Справжнім наставником, що не ламає дитину, а готовий приймати її такою, якою вона є. Учителем, про якого сам мріяв, коли був учнем.

Тріумф: Історія Рона Кларка / The Ron Clark Story

США, Канада, 2006?
Ніхто не вірив у них. Крім нього

Провінційний вчитель приїздить до Нью-Йорка. В нього не кар’єрна мета. Він іде викладати до школи з поганою репутацією та складними учнями. Свій хист, ентузіазм, оригінальні педагогічні методи він спрямовує на дітей і доводить, що вірить у них, їхні здібності, їхнє право на гідне життя.

Клас  / Entre les murs

Франція, 2008

Франсуа – екстравагантний вчитель у звичайній школі в бідному районі. Неординарність його методів шокує не тільки колег, а й навіть школярів. Що він робитиме, коли учні висловлять недовіру його педагогічному хисту? «Клас» отримав Золоту пальмову гілку на Каннському кінофестивалі.

Небезпечні думки / Dangerous Minds

США, 1995?
Вона порушила правила. І змінила їхні життя

Лу-Енн Джонсон щойно залишила морську пехоту. Вона вирішила присвятити себе викладанню й потрапила до коледжу. Її нові учні, складні підлітки з бідних родин, не сприймають нову вчительку. Та залізна воля Лу-Енн дозволить їй переломити ситуацію і допомогти дітям.

Зіроньки на землі / Taare Zameen Par

Індія, 2007?
Кожна дитина унікальна

8-річний Ішан відрізняється від інших. Особливості Ішана не дають йому так швидко й успішно вчитися, як іншим дітям. Від нього відвертаються батьки й педагоги. Коли Ішан вкотре провалює іспит, хлопчика відправляють до інтернату, і щасливішим це його не робить. Доки він не знайомиться з Рамом – вчителем малювання. Рам бачить у дитині те, що не помітили інші, і твердо вирішує змінити життя Ішана.

Музика серця / Music of the Heart

США, 1999?
Вона зробила їм подарунок, який вони навіть не уявляли. Вона дала системі бій, який вона ніколи не забуде

Музична драма. Після розлучення Роберта залишилася сама, з двома дітьми на руках і без жодного уявлення, як жити далі. Зібравши всі сили й волю, вона вирішує викладати музику. І щоб відчути всі перепони, вирушає до Східного Гарлему. Чого вона зможе навчити місцевих учнів, і чого навчиться сама?

Тренер Картер / Coach Carter

США, Німеччина, 2005?
Це почалося на вулицях. Це завершилося тут

В основі сюжету – реальні події кінця ХХ ст. Кен Картер тренує шкільну команду з баскетболу. Він розуміє, що його гравці не звикли до роботи і дисципліни. Вони нікого не поважають і ні до кого не дослухаються. Щоб хлопці взяли себе в руки, він забороняє їм виходити на поле, якщо шкільні оцінки будуть незадовільними. Тренер прагне навчити їх працювати і перемагати – не тільки на полі, не тільки в школі, але й у житті.

Школа року / The School of Rock

США, Німеччина, 2003?
Нам не потрібна освіта

Комедія про екстравагантного гітариста Дьюї Фіна, якого вигнали з групи. Через непорозуміння він стає вчителем у престижній школі. І хоча гітарист не є носієм глибоких знань, користь дітям буде: підслухавши репетицію на уроці музики, Дьюї збирає талановитих учнів і створює з ними рок-групу.

Попри легкість сюжету фільм не такий простий. Обраний для нього слоган «Нам не потрібна освіта» – рядок з Pink Floyd. Консервативна, застаріла освіта уже не потрібна. Альтернатива – неординарність, оптимізм і щира симпатія до дітей.

Месьє Лазар / Monsieur Lazhar

Канада, 2011

Бахір Лазар іммігрував з Алжиру і став учителем початкової школи. Діти були прив’язані до попередньої вчительки, яка загинула. Месьє Лазар допомагає їм пережити горе, тим більше що й сам зазнав немало трагедій. «Месьє Лазар» нагороджений Оскаром як найкращий фільм іноземною мовою.

Вистояти й Досягти / Stand and Deliver

США, 1988?
У суворій школі хтось мав проявити характер… і хтось це зробив. Разом, учитель і клас, довели Америці, що можуть Вистояти й Досягти.

Школа в кримінальному районі. Учні – запеклі головорізи зі злочинних угруповань. Вчитель математики Хаймі Ескаланте впевнений, що для його школярів є інший шлях, окрім наркотиків і вуличних бійок. Він вирішує зробити все, щоб вони могли отримати гідну освіту й шанс на спокійне майбутнє.

Хористи / Les Choristes

Франція, Швейцарія, Німеччина, 2004

Інтернат для важких підлітків – не найпростіше місце для вчителя музики Клемента Матьє. Ректор закладу не надто церемониться з учнями і використовує жорсткі авторитарні методи, щоб добитися дисципліни. Але хлопці були не раз побиті долею, вони не планують здаватися і стають все агресивнішими й некерованими. М’який і чутливий Клемент – талановитий педагог і композитор. Він вирішує приборкати норовливих учнів іншим шляхом і створює шкільний хор.

Письменники Волі / Freedom Writers

Німеччина, США, 2006?
Наша історія. Наші слова

Ця історія відбулася насправді. Вчитель Ерін Грювелл написала про неї роман, а згодом зняли фільм.

Вчителька англійської працює в Лонг-Біч. Її учні – діти з бандитських районів, у них різний колір шкіри і погляди, і далеко не для всіх англійська є рідною мовою. Загартовані суворим життям підлітки і молода вчителька шукають порозуміння і знаходять. Вона пропонує дітям стати письменниками і написати історії їхнього життя.

Людина епохи Відродження / Renaissance Man

США, 1994?
Місія одного вчителя: нетривала, але горда. І неможлива!

Комедія. Рекламний агент Білл втратив роботу та з подивом з’ясував, що майже нічого не вміє. В такій ситуації перебирати не доводиться, тож коли надійшла пропозиція навчати англійської майбутніх солдатів, Білл погодився.

Малоосвічені підопічні на військовій базі без ентузіазму поставилися до намагання Білла причарувати їх англійською словесністю. Тоді він робить ставку на свій улюблений твір – шекспірівський «Гамлет».

Великі сперечальники / The Great Debaters

США, 2007?
Коли народ був у скруті, він прийшов і вселив у них надію

Америка, 1930-ті роки. Вчитель Мелвін Толсон з «чорного коледжу» тренує групу учнів для участі в дебатах. Він прагне, щоб вони могли змагатися на рівних з білими суперниками із американського Півдня. Мелвіну вдається досягти неможливого, на думку тогочасного суспільства. Хлопці, в яких ніхто не вірив, отримують перемогу, а в фіналі їм доведеться зійтися з легендарними сперечальниками з Гарварду.

Фільм заснований на реальних подіях.