Ведення будь-якого бізнесу пов’язано зі злетами і падіннями. Головне – вміти вибиратися з кризи і знову зростати.
Справжній підприємець від класичного невдахи відрізняється тим, що готовий з постійною завзятістю й оптимізмом прямувати до своєї мети. Навіть якщо ця мета потребуватиме деяких фінансових жертв. Поради з подолання тяжких часів дає Нік Руіз (
Головне, вважає Нік, постійно пам’ятати, що будь-які труднощі є тимчасовими – якщо, звичайно, не занурюватися у рефлексію і оплакування втрачених можливостей. Шість стратегій допоможуть впоратися зі складним фінансовим періодом і закласти підвалини процвітання.
Ваша родина, друзі, колеги, бізнес-контакти – це важливий ресурс, яким можна й потрібно скористуватися. І мова не про те, щоб попросити грошей, – попросіть їх відкрити вам двері в нові сфери, познайомити с кимось, хто може допомогти в отриманні прибутку. Подзвоніть або напишіть своїм знайомим, дайте їм знати, що ви зараз в активному пошуку нових ділових контактів і нових можливостей в бізнесі, і що будете дуже вдячні за допомогу. Говоріть просто, прямо і відверто. Не намагайтеся створити складний пітч чи ефектну презентацію, оберіть дружній тон спілкування і відразу кажіть головне. Ключовий момент в таких стосунках – будьте готові підставити плече, коли до вас звернуться з таким самим проханням.
Впродовж якогось часу вам доведеться працювати на повну, аби виборсатися з халепи. Як говорив мільйонер Марк Кьюбан, «вам треба працювати з думкою, що є дехто, який працює 24 години на добу лише для того, щоб забрати ваші досягнення». Це чудова порада незалежно від вашого теперішнього фінансового становища, а особливо в кризові періоди – це допоможе вам покращити ваші справи.
Почніть з того, що приведіть до ладу, розмістивши на одному плані, ваші знайомства, ліди, нові можливості – так, аби можна було уникнути фінансових провалів і тримати все під контролем.
Вам доведеться піти на деякі жертви. Припиніть дивитися телевізор і залипати у соцмережах. До того, як лягти спати, складайте детальний план на наступний день.
І зважте: немає жодних гарантій, що якщо ви працюватимете більше, результати будуть кращими. Проте якщо ви візьмете максимум з усіх доступних можливостей, включно з вашими зв’язками, лідами, різними джерелами додаткового прибутку, то закон великих чисел буде на вашому боці.
3. Станьте понадекономним
Багато дрібних пробоїн потоплять човен будь-якого розміру. Коли ви в епіцентрі фінансової кризи, ви не можете купляти речі, які вам не потрібні. Рахуйте кожну копійку. Збільшіть паузу на тиждень між візитами до перукаря. Зменшуйте рахунки до абсолютно необхідного. Мінімізуйте витрати на їжу, навіть якщо у вас немає часу готувати. Ці невеличкі обмеження можуть вам здорово допомогти.
Я зовсім не закликаю вас припинити платити за рахунками. Скоріш навпаки: дуже важливо відразу в них розібратися й визначити пріоритети. Перш за все, з’ясуйте, скільки ви винні за кредитом, скільки в місяць ви будете віддавати банку і як від банку приходять повідомлення про прострочення – щоб не отримати в подальшому неприємний сюрприз на додаток до поточних проблем. Далі, слід зрозуміти, які рахунки можна відкласти на потім без залучення кредиту чи штрафних санкцій. В сухому залишку будуть рахунки для першочергового оплачування, і в такому режимі ви зможете протриматися доволі тривалий час, поки справи не налагодяться. Таким чином ви зекономите зворотні кошти для свого бізнесу.
Щоб мінімізувати появу цих стресових ситуацій наступного разу, варто вже зараз, у найтяжчий період, засівати насіння вашого успішного майбутнього. Робіть корисні знайомства і працюйте над їх розвитком. Підтримуйте потрібні зв’язки, розвивайте стосунки, діліться з людьми тим, чим можете – наприклад, знаннями, товариською підтримкою. Минуть місяці і, можливо, роки, поки паростки дадуть плоди, а коли це станеться, ви пишатиметься собою – за власне терпіння і вміння товаришувати ви отримаєте сторицею.
Коли ви потрапляєте до складної фінансової ситуації, це може в решті решт стати для вас великою удачею. Ви можете скористатися цим приводом і з невеликим бюджетом створити яке-небудь додаткове джерело доходу. Можливо, ви проінвестуєте у нерухомість чи розпочнете невеликий сторонній бізнес. Будь-який регулярний прибуток буде доречним і пом’якшить удар по вашому основному бізнесу.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!