Енергоощадність – вимушений тренд нашого часу. Щоб жоден ватт не пропадав дарма, розробники з центру ASSIST Північної Кароліни запропонували використовувати тепло людського тіла для заряджання батареї, повідомляє
Наше тіло нагрівається сильніше, ніж повітря навколо, і термоелектричні генератори (ТЕГ) можуть конвертувати цю різницю температур в електроенергію. Гнучкий стікер 3х4 см кріпиться до шкіри. Він може виробляти до 50 мкВт на квадратний сантиметр (якщо різниця між температурою носія і повітря – 3 градуси за Цельсієм).
Потужності ТЕГ не вистачить на заряджання смартфону, але він цілком впорається з низькоенергетичними пристроями. Наприклад, з датчиками тиску, температури або акселерометрами. Отже, винахід може знадобитися тим, хто веде здоровий спосіб життя. До того ж пробіжка збільшує виробництво енергії втричі, адже температура тіла підвищується, а навколишнього середовища – знижується (бо бігуна оповивають струмені повітря). Можна не бігти, а просто постояти на протязі з чашкою гарячого чаю.
Розробляють і бездротовий пристрій, що працюватиме на технології Bluetooth і зможе передавати дані на смартфон. Розробники заявляють, що готові збирати сотні ТЕГ і шукають партнера для організації масового виробництва.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!