Đăng Ký Đăng Nhập

Globus Svitovoi Torgivli 685

Глобус світової торгівлі


ТрендиДослідники баз даних з Гарвардського Центру міжнародного розвитку (Center for International Development (CID)) презентували інтерактивний інструмент The Globe of Economic Complexity – Глобус економічної інтеграції, який візуалізує $15 трлн світової торгівлі в 3D-моделі.

Дані з міжнародної торгівлі було надано ООН, різнокольорове конфеті вкриває глобус з різною інтенсивністю, до того ж колір залежить від групи товарів, а концентрація – від ваги у світовому виробництві.

Всі дані змінюються в режимі реального часу залежно від поточної ситуації. «Глобус дає можливість наочно побачити, які частини світу все ще експортують продукцію аграрного сектору, а які вже перейшли до експорту товарів машинобудування та більш складної техніки, – говорить Марсела Ескобарі (Marcela Escobari), виконавчий директор CID. – Інновації в візуалізаціях, подібних до цієї, допомагають представити наші дослідження у більш вражаючій і доступній формі».

Глобус створено Оуеном Корнеком (Owen Cornec) і Роменом Вільмо (Romain Vuillemot), колегами з візуалізації даних у CID. В анімації беруть участь 153 000 часток за раз, що стало можливим завдяки графічним картам нової генерації та 3D-технології. Щоб подивитися глобус, не потрібні спеціальні плагіни чи додаткове програмне забезпечення – достатньо зайти на веб-сторінку. Орієнтуватися просто: кожен, хто знайомий з Google Globe, зможе керувати й тут.

The Globe of Economic Complexity стане улюбленою іграшкою та наочним посібником для студентів-економістів та всіх, хто цікавиться світовими економічними процесами. При цьому Глобус вже визнано серйозним інструментом: він активно використовується в Лабораторіях з комерційної торгівлі ООН (UN’s Comtrade Labs), його прийнято економістами 166 країн, а також представлено в шоурумі експериментів Google Chrome.

globe.cid.harvard.edu