Співзасновник компанії Empact Майкл Сіммонс (Michael Simmons) відомий як спікер і автор статей про культуру підприємництва, особистий розвиток і фінансову успішність. У статті
2008 року Малкольм Гладуелл (Malcolm Gladwell) виступив з дослідженням, яке давало відповідь на запитання: скільки потрібно часу, щоб стати провідним фахівцем у своїй галузі. Відповідь була: 10 000 годин. Він посилався на прогрес студентів-скрипалів та історію «Бітлз». У кожному випадку, казав Гладуелл, успіх приходив після 10 000 годин практики.
Ця теза багатьом сподобалася: проста і легка для запам’ятовування. Але вона хибна з багатьох причин. По-перше, кожна людина має особисті схильності до певного виду діяльності, від чого залежить і час шляху до успіху. По-друге, види діяльності бувають різні й потребують різного часу на опанування. По-третє, 20-річні і 40-річні навряд чи досягатимуть фаховості за той самий відтинок часу.
Які ж правила приводять найуспішніших людей сучасності до успіху?
Майкл Сіммонс дослідив біографії багатьох з них – Елона Маска, Марка Цукерберга, Опри Вінфрі, Білла Гейтса, Воррена Баффета, – щоб зрозуміти, як вони застосовують принципи усвідомленої практики, іншими словами – саморозвиваються.
Є одне правило, якого так чи інакше дотримувалися ці особи протягом всієї кар’єри. Попри надзвичайну зайнятість, вони виділяли принаймні 1 годину кожного буднього дня на навчання. Майкл назвав це «правилом 5 годин».
Найчастіше «правило 5 годин» реалізується у самоосвіті та 3 формах діяльності: читання, роздуми, експерименти.
Засновник Nike Філ Найт так шанує свою бібліотеку, що в ній слід зняти взуття і вклонитися. Опра Вінфрі пов’язує свій успіх напряму з читанням: «Книги стали моїм пропуском на свободу». Вона створила книжковий клуб і ділиться через нього своїми відкриттями в читанні.
Інші підприємці-мільярдери не відстають:
Звісно, це читання охоплює не лише саморозвиток, а й поточну роботу, особливо коли йдеться про корпоративні звіти. Але вирішальну роль книг у своєму житті визнають усі успішні люди.
Іноді «правило 5 годин» проявляється у формі рефлексії й роздумів:
Врешті, «правило 5 годин» втілюється у швидкому експериментуванні:
Люди, які не менше 5 годин на тиждень витрачають на особистий розвиток, отримують перевагу. Але не слід плутати моменти усвідомленої практики зі звичайною працею. Багато фахівців нині зосереджені на продуктивності й ефективності, а не на поліпшенні. Хоча лише 5 годин особистого розвитку щотижня виділили б їх з-поміж інших.
Інвестор Марк Андріссен зауважує: міф про 22-річного генія, що прийде і створить успішну компанію, дуже відрізняється від реальності. Більшість молодих талантів, які бачать себе майбутніми «цукербергами», включаються в гонитву й не роблять зупинок на роздуми, міркування, проби і помилки. Врешті – не розвивають професійні навички, не читають і не витрачають час на самовдосконалення. «Цукербергом» не стане жоден з них. Якщо провести час з кимось із підприємців-мільярдерів, ви зрозумієте: їхній рівень особистого розвитку надвисокий. Це люди енциклопедичних знань, начитані й досконалі у своєму фаху.
«Правило 5 годин» має бути обов’язковим, як гігієна чи спорт. Реалії такі, що вчитися необхідно все життя. Подібно визначеному мінімуму щодо фізичної активності та споживання вітамінів для підтримання організму в здоровому стані, є і мінімум самоосвіти, який потрібний людині для стійкої та успішної кар’єри. Фізичний здоровий спосіб життя й економічний здоровий спосіб життя по суті потребують того самого – регулярних занять і формування правильних звичок. І так само, як з нехтуванням фізичними вправами і здоровим харчуванням, нехтування самоосвітою має довгострокові негативні наслідки.
Як кажуть в медіаконгломераті AT&T Inc: якщо ви не витрачаєте 5-10 годин щотижня на онлайн-навчання, ви застарієте, як застарівають будь-які технології.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!