Đăng Ký Đăng Nhập

Google Karatime Sajti Z Nezruchnoyu Reklamoyu 1995

Google каратиме сайти з незручною рекламою


Тренди



Примітивні маркетингові технології давно не працюють, не раз заявляли гуру маркетингу. Ви не можете забити соцмережі оптимістичними беззмістовними постами і отримати лояльну аудиторію. Ви не можете написати статтю ні про що, вставивши в неї поширені в пошуку ключові слова — і привести на сайт відвідувачів. І ви не можете забивати сайт банерами, які спливають на все вікно гаджета користувача, на днях заявив Google

Продакт-менеджер компанії Доантем Фан (Doantam Phan) в офіційному блозі розповів, як Google змінюватиме алгоритм видачі сайтів у пошуковій стрічці.

Спрощення життя для власників мобільних девайсів

2015 року в Google запровадили ярлик mobile-friendly. Його прикріплювали тим сайтам, які робили спеціальні версії для зручного перегляду на гаджетах, щоб користувачу не доводилося морочитися зі зміною масштабування і рештою. Сайти, що мали той ярлик, отримували вище місце у пошукових результатах. Зараз компанія оцінила ситуацію знову — і виявилося, що 85% всіх сайтів уже відповідають критеріям мобільної зручності. Цей показник вже не є настільки важливим, як раніше, бо став необхідним атрибутом юзабіліті-сайтів. Відтепер Google забирає позначку mobile-friendly, але на місце в пошуковій видачі все одно впливатиме зручність сайту для перегляду на мобільних носіях.

Доступ користувача до змісту, який він шукає

Хоча більшість сторінок зараз містять контент, який читається без масштабування, в Google зауважили іншу проблему: є безліч прикладів, коли цей зручний для перегляду контент затуляють вікна з рекламними банерами, що спливають на весь екран. Отже, користувач знову не може комфортно користуватися змістом сторінки.

Сайти, що затуляють зміст банерним вікном, дратують користувача і вводять в оману. Адже він зайшов за посиланням подивитися цей зміст, а не банер. Це стосується і перегляду на звичайних комп’ютерах, але коли йдеться про мобільні гаджети, проблема стає ще серйознішою. Через значно менший екран користувачу складно натиснути на хрестик, щоб закрити банер і перейти до перегляду контенту. Відповідно, він помилково натискає на банер і вирушає на сайт, який йому не був потрібний.

В Google прийнято рішення знижувати в пошуковій видачі сайти, які використовують подібні банери. Таким чином піклуються про право користувача отримати той контент, за яким він перейшов на сайт. З 10 січня 2017 року легкодоступність змісту сторінки серйозно впливатиме на місце сайта серед конкурентів.

Ось з такими типами банерів вирішив боротися Google:

Водночас є сайти, на яких відкривання подібних вікон є необхідним і випливає зі специфіки сторінки. Наприклад, перед доступом до контенту треба вказати свій вік. Чи підтвердити згоду на використання ваших даних.

Також не каратимуть за банери, які “розумно використовують екранну площу” і легко закриваються. Наприклад, вікна з пропозицією встановити Safari чи Chrome — яскраві приклади саме таких банерів.

Правильні банери за рішенням Google:

Отже, власники сайтів мають час, щоб зробити вибір: втратити гроші від агресивної реклами чи втратити місце в пошукових результатах, відповідно — відвідувачів. А користувачі нарешті здихаються набридливої реклами.