Đăng Ký Đăng Nhập

Google Pidtrimuie Ukrainskix Novatoriv 457

Google підтримує українських новаторів


Тренди



Проект «Ідеї, що змінюють світ» – новостворений майданчик для українських винахідників, дослідників, новаторів. До запуску проекту долучилися компанія Google та Інститут модернізації змісту освіти МОН України.

На сайті «Ідей…» www.innovationslab.com.ua запропоновано лаконічну форму розміщення винаходу – треба вказати своє ім’я, емейл і опис власне новаторської пропозиції. Після модерації свій винахід можна побачити на сторінці «Нові ідеї». Або проглянути інші варіанти винаходів, обговорити їх у коментарях, запропонувати покращення чи реалізацію ідеї.

Для підняття морального духу творці сайту описали винаходи, відомі в усьому світі, які створили чи вдосконалили українці. Це гасова лампа, технологія зварювання, електричний трамвай, турбореактивний двигун і хірургічний шов-блискавка.

Сайту 5 днів, але він уже заповнений винаходами й оригінальними пропозиціями.

13-річний Марко Дробнич з Ужгорода сконструював «Шкільний презентаційний мікроскоп з віддаленим управлінням». Керувати ним можна з будь-якого пристрою на «андроїді», зображення транслюється за допомогою програми Google Hangouts. Марко пояснює: «Індивідуальні мікроскопи є не найкращим рішенням для отримання нових знань. Учень розглядає мікропрепарат самостійно і робить не завжди правильні висновки. Краще організувати навчання так, щоб усі учні спостерігали один і той самий об’єкт, а вчитель міг вказати, на що потрібно звернути увагу». Також такий мікроскоп дозволить спостерігати за об’єктом одночасно в декількох масштабах. Шкільний презентаційний мікроскоп побудовано з декількома предметними столами, декількома незалежними оптичними системами, сполученням з екраном комп’ютера, проектором і трансляцією в Інтернет.

На сайті активно пропонують оригінальні ідеї: «Швидке вирощування устриць», «Пристрій для боротьби з ураганами», «Екологічне паливо», «Опріснення морської води».

Винахід «гнучкий суперконденсатор» розроблений у «Львівській політехніці». Він складається з сонячної батареї та суперконденсатора, який підвищує ефективність роботи батареї. Електронний менеджер оптимально розподіляє вироблену енергію. Можна прикріпити батарею на сумку, прогулятися під сонячними променями, а тоді зарядити мобільний телефон. У 2011 року винахід увійшов до переліку найкращих світових розробок за версією «Research & Development».

«Маєш цікаву ідею, поділись і знайди однодумців!» – закликають творці Innovations Lab.