Аналітичний центр CEDOS, що вже відзначився рейтингом прозорості внз, презентував унікальний аналітичний інструмент – інтерактивну
На Карті представлено статистику щодо кількості учнів, віку вчителів, бюджетів і результатів ЗНО. Подія не тільки в тому, що нарешті потрібна інформація зібрана в одному місці, але й у тому, що вона стала доступною. Досі навіть дані про результати ЗНО не були сповна оприлюднені.
Аналітик CEDOS Ірина Когут розповіла, як збирали інформацію. Дані зі щорічних звітів шкіл, які надходять до Міносвіти, уже зведені по областях. Щоб отримати не узагальнену картину, потрібно аналізувати дані по містах і районах, які зазвичай зберігаються на папері. «Наш першопочатковий задум – отримати ці дані через надсилання запитів на публічну інформацію до районних і міських управлінь освіти – виявився нереалістичним, – пояснює Ірина. – Ми витратили багато часу і сил на запити, але виявилося, що в електронному вигляді цих звітів практично немає. Тож ми звернулися до розпорядників Інформаційної системи управління освітою, до якої значна частина шкіл вносили ці статистичні дані протягом кількох останніх років». Зараз на карту внесено дані за 2013-2014 навчальний рік (бо саме за цей рік вони найповніші), вона охоплює 87% українських шкіл. Вдалося дістати дані від УЦОЯО щодо результатів ЗНО, від Мінфіну – щодо фінансування середньої освіти.
Як і належить інтерактивній карті, вона змінюватиметься з появою нової інформації. Зараз аналітики центру працюють над отриманням даних за 2015-2016 рік і сподіваються дістати доступ до порталу e-data.gov.ua, щоб відстежувати та оприлюднювати видатки на школи – з державного бюджету і місцевих.
Ірина Когут ділиться планами: «До кінця місяця на сайті з’явиться докладний аналітичний звіт. У перспективі ми планували публікувати нову карту чи графік зі сталим проміжком часу, орієнтовно раз на один-два тижні».
Найцікавіше зі «Шкільної карти України»:Найбільше витрат на одного учня – в Івано-Франківській області, 15,1 тис. грн на рік Наймолодші вчителі – в селах, 21,78% не мають 30 років Найкраще склали ЗНО у містах понад 500 тис. населення 174 бали з української – 19,06% 174 бали з математики – 21,96% 174 бали з англійської – 16,73% Найгірше склали ЗНО в селах 174 бали з української – 6,89% 174 бали з математики – 7,03% 174 бали з англійської – 3,79% |
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!