Đăng Ký Đăng Nhập

Internet Osvita Shans Dlya Kozhnogo 185

Інтернет-освіта – шанс для кожного


Викладання



За даними аналітичного центру CEDOS, 2014 року за кордоном навчалися понад 40 тисяч українських студентів. Порівняно з 2009-м їхня кількість зросла на 82%.

Чи збережеться ця тенденція? Відповідь не очевидна, адже останнім часом усе більше студентів замислюються: навіщо їхати в іншу країну, якщо можна вчитися по Інтернету?

Отримання освіти в закордонному виші – не тільки клопітно, але й дорого. Далеко не кожен студент може претендувати на стипендію чи спонсорську допомогу. Більшість беруть кредити, які мають повертати після працевлаштування. При цьому наявність вищої освіти не гарантує високий заробіток. Професія може втратити престижність, або виявиться, що ринок праці перенасичений фахівцями одного профілю. За дослідженнями компанії Student Loans, тільки на території Великобританії студенти-позичальники заборгували понад 170 млн долл.

Отже, виникає потреба отримати нову спеціальність – і знову вчитися. Доводиться шукати способи здобути новий фах і не збанкрутувати.

Чому інтернет-освіта така популярна? Бо меншими зусиллями можна вивчити більшу кількість учнів без жодної прив’язки до місця дії. І навіть години, якщо мова не йде про вебінари в реальному часі.

Інтернет пропонує все – і повноцінну освіту від провідних вишів, і онлайн-курси з поглиблення знань чи отримання зовсім нових. В мережі можна готуватися до іспитів, вдосконалювати навички в різних сферах діяльності, розширювати світогляд. Це значно дешевше, ніж відвідувати групові заняття в офлайні.

Фактором сучасності для вишу є його присутність на освітніх онлайн-платформах. Німецькі, американські, африканські університети представляють у мережі окремі лекції й повноцінні завершені курси. З 2012 року працює британська система FutureLearn, що об’єднує провідні університети Великобританії, найбільші бібліотеки й музеї. Активно використовують соціальні сервіси й різноманітні мобільні додатки – навчання має бути не тільки сучасним, але й зручним. Подібні платформи відкривають у багатьох розвинених країнах і називають «відкритими університетами».

Інтернет-освіта робить кордони несуттєвими. Ви можете вчитися з будь-якої точки земної кулі й обирати при цьому курси найпрестижніших університетів. З іншого боку, стають нісенітними виправдання на кшталт «у моєму місті немає хороших викладачів, лекторів, вишів». В Інтернеті є Гарвард і Стенфорд, курси з молекулярної біології й акторської майстерності.

Є все, і рішення вчитися чи ні – питання не можливостей, а бажання й сили волі.