Đăng Ký Đăng Nhập

Kiiv Upershe Potrapiv Do Top 100 Najkrashhix Dlya Studentiv Mist Svitu 2383

Київ уперше потрапив до топ-100 найкращих для студентів міст світу


Тренди

Столиця України – на 97 місці разом із французьким Ліллем

Рейтинги Quacquarelli Symonds (QS) укладають щороку за кількома напрямами. Найвідоміший з них – QS World University Rankings, що широко розглядає діяльність вищих навчальних закладів, від рівня викладання до наукових здобутків працівників, і на цій підставі розподіляє рейтингові бали. Також студентів цікавить QS Best Student Cities, що вказує привабливість, комфортність міста для отримання в ньому вищої освіти. 

Оприлюднили QS Best Student Cities за 2017 рік. Київ вперше потрапив до 100 найкращих для студентів міст світу. На першому місці – канадський Монреаль.

Топ-10 найкращих для студентів міст світу

У складанні рейтингу враховують престижність вишів міста, його популярність у студентства, доступність проживання й навчання, екологічні умови й інші індикатори. 2017 року методологію було змінено, додалися нові категорії. Основна зміна стосується введення студентських опитувань, що відображаються у параметрі Student View.

Щоб взяти участь у конкурсі, місто має відповідати двом вимогам:

 • населення понад 250 тисяч;
 • не менше 2 місцевих університетів представлені в рейтингу QS World University Rankings.

В разі відповідності місто оцінюється по 6 категоріях.

1. University rankings – Престижність вищих навчальних закладів

На індекс впливає, які позиції посідають вищі навчальні заклади міста в QS World University Rankings – щорічному рейтингу вишів світу.  Що більше в місті університетів з рейтингу QS, то вищою буде позиція за цим показником.

Скільки балів отримує місто залежно від позиції місцевого вишу в QS World University Rankings

1-10

100

11-25

50

26-50

30

51-100

20

101-200

10

201-300

5

301-400

3

401-500

2

501+

1

2. Student Mix – Студентство

Ця категорія характеризує студентську спільноту – чисельність своїх студентів і кількість іноземних. Очевидно, що міста з великою кількістю студентів комфортні для життя молоді, а з великою кількістю іноземних студентів – ще комфортніші. Підраховують як кількість студентів обох категорій, так і окремо частку іноземних стосовно місцевих.

Також у цій категорії враховують рівень толерантності й простоти пристосування до життя в місті. Це особливо важливо для іноземних студентів – наскільки лояльним виявиться середовище до їхніх культури, способу життя й ідентичності.

3. Desirability – Привабливість

2017 року цей критерій було змінено. Раніше він називався «Якість життя» і стосувався рівня добробуту й зручності міста. Зараз це значно ширша категорія. Обираючи місто, студенти (і їхні батьки) можуть зважати на можливості працевлаштування, рівень безпеки, вартість оренди житла й багато інших параметрів. Їх розподілено по наступних групах:

 • економіка міста, розвиток інфраструктури – загальний рівень життя, туристична привабливість;
 • рівень безпеки – криміногенна ситуація, наявність «поганих» районів;
 • екологія – цей аспект дає цікавий акцент в категорії привабливості, адже здоров’я і самопочуття також є важливими факторами для майбутніх студентів та їхніх батьків;
 • корумпованість – корупція в державному секторі, особливо у вищій освіті, адже студенти хочуть бути впевнені, що їхні кошти за навчання йдуть за адресою;
 • студентська прихильність – доданий 2017 року показник, заснований на опитуванні 18 тисяч студентів про їхнє «місто мрії» (тобто те, в якому вони воліли б вчитися, якби мали вибір).

4. Employer Activity – Активність роботодавців

Ця категорія вказує, які міста найкраще спрацьовують як майданчик для зустрічі роботодавців і випускників. Враховуються:

 • позиція місцевих роботодавців, що оцінюють виші міста як здатні випускати кваліфікованих студентів;
 • аналогічна оцінка, але з боку закордонних працедавців, причому цей показник вагоміший, адже вказує на ширші перспективи працевлаштування;
 • зайнятість молоді – на базі даних Світового банку щодо зайнятості молоді.

5. Affordability – Доступність

Ця категорія спирається на низку показників, що оцінюють можливості проживання, навчання, розвитку в цьому місті:

 • оплата навчання – зазвичай це основне джерело витрат для студента, ціни на навчання все помітніше відбиваються на тенденціях студентської мобільності;
 • індекс Біг-Мака – фіксує рівень роздрібних цін порівняно з іншими містами;
 • індекс IPad – порівнює ціни на IPad в різних країнах, що дає уявлення про вартість життя;
 • індекс Mercer – оцінює вартість проживання.

Обов’язково враховувати всі показники для отримання повної картини доступності життя в місті. Приміром, Гонконг виявляється за індексом Біг-Мака одним із найдешевших міст, адже їжа там дійсно недорога. Але оренда й вартість житла – одні з найдорожчих у світі, тому загалом це місто не належить для найдоступніших.

6. Student View – Оцінка студентами

Нова категорія рейтингу, що враховує враження студентів від навчання в певному місті. Будується на двох критеріях:

 • досвід студентів – критерій, заснований на оцінках студентами свого міста у восьми категоріях: терпимість, різноманітність, привітність, простота пересування, цінова доступність, нічне життя, можливості працевлаштування, культура й мистецтво;
 • перебування після випуску – залежить від кількості студентів, які після навчання залишилися в місті чи принаймні сказали, що хотіли б залишитися, якби була така можливість.

Редакція QS про Київ і його дебют у рейтингу

Столиця України ділить 97-му сходинку в рейтингу з французьким Ліллем.

Київ потрапив до світового рейтингу вперше. Вплинуло на це кілька факторів.

 • Незмінна вже кілька років присутність в рейтингу університетів двох київський вишів – КНУ імені Тараса Шевченка і КПІ.
 • У Києві відбуваються очікувані в світі події, такі як чемпіонат Європи з футболу, фінал Євробачення. Місто відоме архітектурними пам’ятками, музеями, з яких редактор QS окремо згадує Музей історії туалету. Студент, що навчався у Києві, прокоментував для укладачів рейтингу: «Місто велике, і ви знайдете, чим тут зайнятися. Це столиця, отже – центр культурних, спортивних та мистецьких подій у країні».
 • Велика кількість парків, зелених насаджень піднімають рейтинг міста за параметром «екологія».
 • Суттєво вплинула на рейтингову позицію вартість життя в Києві, що значно нижча за вартість у більшості європейських міст. За цим показником Київ потрапив на 10 сходинку рейтингу.

Щоб навчатися в престижному виші, необхідна ґрунтовна шкільна підготовка. Сучасні можливості для доповнення й поглиблення шкільних знань пропонують курси Школа онлайн на платформі EDUGET.