Đăng Ký Đăng Nhập

Knizhki Anglijskoyu Movoyu De Chitati 1793

Книжки англійською мовою: де читати


ЛайфхакиЩоб вільно розуміти літературу англійською, треба мати словниковий запас, достатній для розуміння приблизно 95% тексту. Решту можна довчити, зрозуміти з контексту, пропустити. Що означають ці 95% в тисячах слів? Загалом фахівці сходяться на цифрі 3000-4000, хоча є й теорія «чарівної 1000» – це найвживаніші слова, яких достатньо для розуміння англомовного тексту. Прихильники теорії посилаються на різноманітні дослідження, за якими пересічний автор використовує в книзі лише 1000 слів. Але не варто забувати, що слова ці в авторів різні, залежать від тематики, стилю, жанру. Шансів, що саме ваша 1000 збігатиметься з 1000 цього автора, невеликі.

Тож перед зануренням в англомовну літературу не зайвим буде скористатися онлайн-курсами з англійської мови на платформі EDUGET – розширити словниковий запас, згадати найвживаніші ідіоми та розібратися з подібними за написанням словами.

Тоді залишається вибрати улюблений жанр (навчання обов’язково має приносити задоволення) і читати. З пошуком літератури англійською мовою в сучасному інформаційному полі немає жодних проблем. Щоб максимально спростити завдання, фахівці громадської ініціативи Україна Speaking дізналися про ресурси, які дають легальний і безкоштовний доступ до книг англійською мовою.

Project Gutenberg

gutenberg.org

Найстаріша універсальна електронна бібліотека заснована 1971 року. Складається здебільшого з книг, що перебувають у суспільному надбанні. Активісти проекту працюють на добровільних засадах, своєю метою називають поширення культурних творів. Зараз в PG понад 40 тисяч книг у вільному доступі, також є музика й аудіокниги.

Вікіджерела

wikisource.org

Проект Вільної бібліотеки створений фондом Вікімедіа для зберігання текстів, які можна вільно поширювати. Ви можете знайти тут книги не лише англійською. Головна умова – повага до авторських прав.

Google Play

play.google.com

Магазин Google пропонує платні та безкоштовні книги. Можна обрати найпопулярніші в категорії безкоштовних або сортувати за жанрами. Щоб почати читати, треба зайти на сайт під своїм обліковим записом та обрати книгу.

Open Library

openlibrary.org

Проект започатковано некомерційною організацією Internet Archive. Мета – створити інтернет-сторінку для кожної книги, що колись була видана. Зараз доступні понад 1 млн оцифрованих книг. Також є наданий Бостонською публічною бібліотекою перелік творів, з яких ви можете вибрати потрібний вам – його оцифрують і викладуть на сайт.

The Online Books Page

onlinebooks.library.upenn.edu

Проект не зберігає книжки на власному порталі, а індексує їх. За різними каталогами та реєстрами ви можете обрати потрібний твір – і за посиланням перейдете на сторінку, де він доступний. Мета засновників – 2 млн книг у вільному доступі.

Bartleby.com

bartleby.com

Сайт створено 1993 року як бібліотеку класичної англійської літератури. Названий за твором Германа Мелвілла «Писар Бартлбі». Також на сайті є довідкова література, енциклопедії, історичні твори.

University of Oxford Text Archive

ota.ox.ac.uk

В архіві Оксфордського університету – художня література, мемуари, листи, а також наукові роботи з літературознавства, лінгвістики та культурології.

E-Books Directory

e-booksdirectory.com

Специфіка проекту – широкий діапазон тем. Зараз на сайті пропонують понад 9 тисяч безкоштовних книжок у 671 категорії. Можна додавати власні книги чи статті, коментувати викладені.

World Public Library

worldlibrary.org

Хоча це некомерційний проект, користування ресурсом обійдеться в $8,95 на рік – гроші потрібні для підтримки діяльності бібліотеки. Попри плату, ми вирішили внести його переліку через унікально багату колекцію. Зараз у бібліотеці близько 3 млн книг на понад 300 мовах, написаних за останні 1000 років. Зібрання містить книги з усіх галузей: освіта, соціологія, технології, історія, релігія тощо.